Novinky na DVD a Blu-ray - únor

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno pátek 1. únor 2013 0:00 Napsal Daniel Felix Hrouzek

A opět vám přinášíme zajímavé tipy na nové filmy, které právě vychází na DVD a BD nosičích. Těšit se můžete na 96 hodin, Dalibora, Důvod k rozvodu, Legendu o Mulan, Nanga Parbat, Paranormal Activity 4, Smrt čeká všude, Volte mě! a Zrodila s hvězda.

96 hodin: Odplata / Taken 2 / 2012

Bývalý agent CIA Bryan Mills před dvěma lety v Paříži nemilosrdně pozabíjel gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil život své unesené dcery. Nyní ho na výletě v Istanbulu překvapí návštěva dcery Kim a také bývalé manželky Lenore. Poklidná dovolená ale netrvá dlouho - Lenore je přímo před zraky Bryana unesena a Kim se snaží před pronásledovateli uniknout. Bryan pochopí, že vyjednávání s únosci nemá naději na úspěch: hlavou gangu je totiž Murad, otec jednoho ze zločinců, které Bryan zabil.

Režie: Olivier Megaton (Kurýr 3, Colombiana, Červená siréna)
Hrají: Liam Neeson, Famke Janssen, Maggie Grace, Rade Šerbedžija, Luke Grimes
Vydává: Magic Box
Vychází: 6.2.2013 (BD, DVD)

Dalibor / 1956

Přepis opery Bedřicha Smetany se odehrává koncem 15. století, kdy panstvo bez vědomí krále Vladislava II. nutí poddané k těžké robotě. Krvavá bouře je potlačena, rytíř Dalibor z Kozojed se však rozhodne pomstít smrt svého přítele přepadením a vypálením hradu Ploskovice. Z hořícího hradu se zachrání Milada, která obviní Dalibora ze zločinu. Ten je zatčen a postaven před soud. Daliborova obhajoba, hrdinství i žal nad přítelovou smrtí dojme prostý lid i Miladu, která se do Dalibora zamiluje.

Režie: Václav Krška (Zde jsou lvi, Stříbrný vítr, Měsíc nad řekou)
Hrají: Václav Bednář, Karel Fiala, Věra Heroldová, Přemysl Kočí, Josef Celerin
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 27. 2. 2013 (DVD)

Důvod k rozvodu / 1937

Mazaný advokát Werner se snaží rozvést manželství Pavla Bertla, který podle mínění všech je notorický karbaník a pijan. Ve skutečnosti je to slaboch: svou ženu sice velmi miluje, ale přitom rozhazuje její jmění. Nakonec jim oběma hrozí finanční zkáza a Bertl, místo aby se opravdu polepšil, se dá od advokáta přemluvit, že jediným východiskem z této situace je rozvod. Odjede potají z domu do hor s neznámou dívkou, kterou mu advokát nahodile sežene, aby tak získal potřebný důvod k rozvodu.

Režie: Karel Lamač (Milování zakázáno, U pokladny stál..., Nezlobte dědečka)
Hrají: Anny Ondráková, Oldřich Nový, Adina Mandlová, Jindřich Plachta, Theodor Pištěk
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 13. 2. 2013 (DVD)

Legenda o Mulan / Mulan / 1998

Ani Velká čínská zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu! Krásná mladá dívka Mulan neuznává odvěké tradice a chce si jít svou vlastní cestou. Aby zachránila svého otce, převleče se za muže a narukuje místo něj do císařské armády. S pomocí dráčka Mushu a cvrčka Cri-Kee se snaží získat respekt svých spolubojovníků a také pohledného kapitána Shanga. Nakonec se dostane až do Císařského paláce, kde je její lest prozrazena a ona musí obhájit čest své rodiny.

Režie: Barry Cook, Tony Bancroft
Hrají: Ming-Na, B.D. Wong, Sun - tek Oh, Eddie Murphy, Harvey Fierstein
Vydává: Magic Box
Vychází: 27.2.2013 (BD)

Nanga Parbat / 2010

Jeden z nejdiskutovanějších horolezeckých výstupů druhé poloviny minulého století se dočkal svého zfilmování. Bratři Reinhold a Günther Messnerovi prostoupili v roce 1970 jako první nejvyšší strmou stěnu světa - Rupálskou stěnu (jižní stěna osmitisícové Nanga Parbat). Günther tenkrát pravděpodobně přecenil své síly a sestup se změnil v krutý boj o holé přežití. Živý se z hory nakonec vrátil pouze těžce omrzlý a ze ztráty svého bratra zdrcený Reinhold Messner.

Režie: Joseph Vilsmaier (Poslední vlak, Leo a Claire, Marlene)
Hrají: Florian Stetter, Karl Markovics, Sebastian Bezzel, Volker Bruch, Matthias Habich
Vydává: Magic Box
Vychází: 27.2.2013 (BD, DVD)

Paranormal Activity 4 / 2012

Hororový příběh volně navazuje na druhý díl, v němž démonem posedlá Katie vyvraždila rodinu své sestry - s výjimkou nemluvněte Huntera, které unesla neznámo kam. Uběhlo pět let a tahle dvojice s velice pohnutou minulostí se přistěhuje na poklidné americké předměstí, které ale záhy poklidné být přestane. Paranormální sílu na vlastní kůži pocítí především matka s dcerou, které žijí v sousedství Katie. Po prvních nevysvětlitelných událostech instalují v domě kamery a další bezpečnostní prvky a nestačí se divit!

Režie: Henry Joost, Ariel Schulman (NY Export: Opus Jazz, Paranormal Activity 3)
Hrají: Katie Featherston, Brady Allen, Kathryn Newton
Vydává: Magic Box
Vychází: 20.2.2013 (BD, DVD)

Smrt čeká všude / The Hurt Locker / 2008

Je-li válka peklo, proč se tolik mužů hlásí do armády? Snímek je napínavým příběhem elitních vojáků, kteří mají jedno z nejnebezpečnějších povolání na světě - uprostřed bojové vřavy deaktivují bomby. Když se nový seržant James ujme špičkového pyrotechnického týmu, překvapí své podřízené tím, že je vtáhne do smrtelné hry městských bojů. James se chová tak, jako by mu nedocházelo, že může zemřít. Zatímco se ho jeho muži snaží udržet pod kontrolou, ve městě kolem nich se rozpoutá naprostý zmatek.

Režie: Kathryn Bigelow (K-19: Stroj na smrt, Bod zlomu, Zvláštní dny)
Hrají: Jeremy Renner, Anthony Mackie, Brian Geraghty, Guy Pearce, Ralph Fiennes
Vydává: Magic Box
Vychází: 27.2.2013 (BD)

Volte mě! / The Campaign / 2012

Poté, co dlouholetý kongresman Cam Brady spáchá před blížícími se volbami veřejné faux pas, párek bohatých CEO se rozhodne situaci využít, nasadit protikandidáta a získat tak vliv nad jejich obvodem. Na tuto akci si vyberou naivního Martyho Hugginse, ředitele lokálního turistického centra. Zpočátku se Marty nezdá být právě tou nejideálnější volbou, ale s pomocí svých nových mecenášů, manažera tvrdé kampaně a politickým stykem jeho rodiny se brzy stává nebezpečným soupeřem.

Režie: Jay Roach (Austin Powers: Špionátor, Fotr je lotr, Blbec k večeři)
Hrají: Zach Galifianakis, Will Ferrell, Jason Sudeikis, Katherine LaNasa, Brian Cox
Vydává: Magic Box
Vychází: 13.2.2013 (BD, DVD)

Zrodila se hvězda / A Star Is Born / 1976

Úspěšný rockový hudebník Norman je unavený životem i svou prací, a i když je slavný, cítí jistou vyhořelost svého talentu. Jednoho dne setká v nočním podniku s talentovanou Esther, která ho svým zpěvem zaujme natolik, že se do ní zamiluje. Stane se také jejím producentem a rázem zapomíná na svou vlastní kariéru, takže zatím co hvězda Esther stoupá prudce vzhůru, ta jeho postupně uhasíná...

Režie: Frank Pierson (Král cikánů, Konference ve Wannsee, Vojákova dívka)
Hrají: Barbra Streisand, Kris Kristofferson, Gary Busey, Sally Kirkland, Paul Mazursky
Vydává: Magic Box
Vychází: 6.2.2013 (BD)

FOTO: Filmexport, Magic Box

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Novinky na DVD a Blu-ray - únor. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free