Filmové tipy – březnové novinky od Filmexportu v trafikách

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno čtvrtek 7. březen 2013 0:00 Napsal Lenka Burianová a Lucie Urbánková

V březnu se můžete těšit na dva nové české filmy ze Zlatého fondu české kinematografie a jeden dokumentární filmy o slavném špionovi Richardu Sorgem. Přejeme vám příjemnou podívanou.


Rozina sebranec

V prodeji od 13. 3. 2013

Film, natočený podle románu Zikmunda Wintra, je plnohodnotným historickým dramatem. Je obrazem doby začátku 17. století v Praze a věrně zachycuje historické prostředí i atmosféru. Film měl velmi nákladnou výpravu, tudíž se divák může pokochat krásnými dobovými kostýmy a reáliemi. Byl natáčený za okupace a několikrát byla práce na něm pozastavena. Do kin se proto dostal až po válce.

Hlavní hrdinka se zamiluje do italského skláře, který ji však opustí. Zoufalá žena proto svolí k sňatku s lakomým Karfou. Život s ním je pro ni utrpením, a tak, když se znovu objeví její milovaný, opět se mu plně oddá. Její manžel to však zjistí a dramatické okamžiky na sebe nenechávají dlouho čekat…

Krška prokázal opět svoje filmařské umění. Povedlo se mu věrně zachytit dobu, přimět herce k vysokým výkonům a úspěšně konkurovat zahraničním filmům. Vysokou úroveň má i hudba Jiřího Srnky, která umocňuje celkový prožitek diváka.

Proslulý špion Richard Sorge

V prodeji od 13. 3. 2013

Nejen svými obdivovateli, ale i historiky a dalšími odborníky je stále považován za jednoho z nejpozoruhodnějších a především nejúspěšnějších špionů, a to v rámci celé dosavadní historie mezinárodní vrcholné špionáže. V těžkých a nebezpečných časech se stal mistrem v získávání informací a především v jejich bravurním vyhodnocení. Jeho érou byla léta třicátá a začátek druhé světové války. Vysoce inteligentní, vzdělaný a charismatický Němec ve službách Sovětského svazu byl nakonec zrazen, popraven a měl zcela upadnout v zapomnění. I přes nepřízeň osudu zůstala v dějinách po tomto výjimečném muži a nevšedním člověku nesmazatelná stopa. Tento dokumentární film vám přiblíží osobnost tohoto slavného špiona a prozradí vám zajímavá fakta.

Past

V prodeji od 27. 3. 2013

Příběh z pera spisovatele K. J. Beneše byl natočen v obrovských, ve své době velmi moderních halách barrandovských filmových továren. V ateliérech byly postaveny interiéry pankrácké věznice z doby, kdy tu vládli Němci, a stavba někdejšího smutně proslulého hlavního stanu pražského gestapa – Pečkárny. Ale točilo se i na okraji Prahy a na Wilsonově nádraží.

Hlavními hrdinkami jsou Růžena Kubínová, členka podzemní odbojové skupiny, kterou hraje Vlasta Chramostová, a Herta Lenzová, prohnaná agentka gestapa, kterou ztvárnila Marie Tomášová. Herta má za úkol přivést gestapo na stopu ilegálních pracovníků a využije k tomu Růženu, se kterou se ve vězení spřátelí.

Děj filmu má spád a napětí. Vlasta Chramostová této roli obětovala své vlastní pohodlí. V době,  kdy natáčela Past, hrála zároveň na scéně Státního divadla v Brně. Brzo ráno přiletěla do Prahy, kde pracovala na Barrandově, a večer se letadlem vracela přímo na prkna brněnského divadla. Vysoké pracovní i herecké nasazení se herečce vyplatilo, v roce 1950 získala za tuto roli národní cenu.

FOTO: archiv FEX

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Filmové tipy – březnové novinky od Filmexportu v trafikách. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free