ŘÍJNOVÉ PREMIÉRY v kinech

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno pondělí 1. říjen 2012 0:00 Napsal Iva Přivřelová

V měsíci říjnu přichází do kin mnoho zajímavých novinek. Přinášíme vám jejich přehled. Těšit se můžete na Cestu do lesa, Hotel Transylvánie, Karel Reisz, Ten filmový život, Hasta la vista!, 96 hodin: Odplata a mnoho dalšího...

4. 10.

Cesta do lesa

Tomáš Vorel se po dvanácti letech vrátil k hrdinům ekologické filmové hříčky Cesta z města, kteří se už definitivně zabydleli na venkově. A natočil ekologické pokračování, v němž se do sebe zamilují děti postav známých z „jedničky“.

Režie: Tomáš Vorel st.
Hrají: Tomáš Vorel ml., Anna Linhartová, Tomáš Hanák

Karel Reisz, Ten filmový život

Narodil se v Ostravě, jako jedno z Wintonových dětí se dostal do Anglie a tam v 50. letech pomohl vzniku britské nové vlny. Režisér titulů V sobotu večer, v neděli ráno nebo Francouzova milenka se prosadil i v Hollywoodu. Celovečerní dokument si tedy jistě zaslouží.

Režie: Petra Všelichová
Vystupují: Pavel Reisz, Toby Reisz, Stephen Frears

Hotel Transylvánie

Kromě svého sídla, kde vysává lidi, si nechal Drákula v Karpatech postavit i pětihvězdičkový hotel, kam se rády uchylují na dovolenou jakákoliv monstra. Taky v něm upír před světem chrání svou dceru. Rodinný animák pochází od stejného studia jako třeba V tom domě straší!

Režie: Genndy Tartakovsky
Mluví: Adam Sandler, Kevin James, Selena Gomez

Hasta la vista!

Podle skutečného příběhu amerického propagátora práv handicapovaných lidí na aktivní sexuální život vznikla dojemná komedie o třech postižených Belgičanech, kteří vyrazí do Španělska přijít o panictví. Snímek letos vybrali kritici z Variety do programu karlovarského festivalu.

Režie: Geoffrey Enthoven
Hrají: Kimke Desart, Johan Heldenbergh, Robrecht Vanden Thoren

96 hodin: Odplata

Tvrdá akce, v níž bývalý agent na vlastní pěst zachraňoval svou dceru ze spárů obchodníků s bílým masem, se dočkala takového úspěchu, že se dočkala i pokračování. V něm si únosci pro změnu vyberou agentovu exmanželku. Hrdina zůstal stejný, režisér ne.

Režie: Olivier Megaton
Hrají: Liam Neeson, Famke Janssen, Maggie Grace

11. 10.

Mazel

Svaly má sice úctyhodné, ale v lásce si profesionální kulturista nevěří, i kvůli nezdravému vztahu s matkou. Svůj problém se po vzoru strýce pokusí vyřešit výletem do Thajska. Debutující Dán natočil film o hledání svého štěstí, sebe samého a o tom, že každý člověk má více stránek.

Režie: Mads Matthiesen
Hrají: Kim Kold, David Winters, Elsebeth Steentoft

Looper

Looper je označení nájemného zabijáka, který nikdy nesmí minout svůj cíl. Oběti mu zákazník posílá z budoucnosti rovnou před jeho hlaveň. Co ale jeden looper udělá, když se před ním ocitne jako terč jeho vlastní starší já? Akční sci-fi s hvězdným obsazením režíroval autor Bratrů Bloomových.

Režie: Rian Johnson
Hrají: Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis, Emily Blunt

NT Live: Poslední z Haussmanů

Další z přímých přenosů z londýnského Národního divadla představí mezinárodnímu publiku první hru soudobého autora Stephena Beresforda o rodinném setkání v domě jedné postarší hipísačky. Kritikou chválená a dobře obsazená komedie před kamerami prožije derniéru.

Režie: Howard Davies
Hrají: Julie Walters, Helen McCrory, Rory Kinnear

18. 10.

Holky na tahu

Po úspěchu komedie Ženy sobě přichází další film, který chce dokázat, že i ženy se můžou zřídit jako chlapi na Pařbě ve Vegas. Veselohra o další rozlučce se svobodou, která se vymkne kontrole, ale v USA tolik jako Ženy sobě neuspěla.

Režie: Leslye Headland
Hrají: Isla Fisher, Kirsten Dunst, James Marsden

Příběh filmu: Odysea

Patnáctihodinový dokument rozdělený do hodinových dílů sleduje dějiny kinematografie z osobního pohledu svérázného milovníka filmu Marka Cousinse. Občasný kritik a režisér a stálý kamarád Tildy Swinton se v něm soustředí hlavně na opomenuté země a na vášeň, která filmaře pohání.

Režie: Mark Cousins
Hrají: Mark Cousins, Norman Lloyd, Lars von Trier

Cesta na Měsíc

Legendární němý film jednoho z filmových průkopníků ukáže, jak vypadaly převratné triky v roce 1902. K bláznivé čtvrthodince o vědcích ve vesmíru patří ještě poutavý hodinový dokument Podivuhodná cesta, shrnující Mélièsovu kariéru i práci archivářů při záchraně unikátní kolorované kopie jeho mistrovského díla.

Režie: Georges Méliès
Hrají: Georges Méliès, Victor André, Henri Delannoy

Posel

Třicetiletý Petr kdysi reprezentoval na cyklistických závodech, dnes jezdí na kole jako poslíček a přemýšlí, co dál se životem ve světě pokřiveném morálkou konzumní společnosti. Další z průměrných scénářů plodného Marka Epsteina natočil Vladimír Michálek.

Režie: Vladimír Michálek
Hrají: Matěj Hádek, Jiří Vyorálek, Jan Kolařík

25. 10.

George Harrison: Living in the Material World

Slavný americký režisér Martin Scorsese v oceňovaném dokumentu odhaluje životní příběh „tichého Beatla“ a jeho cestu k  spiritualitě. Archivní záběry se střídají s výpověďmi Harrisonových přátel, kolegů a rodiny.

Režie: Martin Scorsese
Hrají: George Harrison, Paul McCartney, Ringo Starr

Dva nula

Tvůrci zábavného dokumentu Česká RAPublika se vydali na stadion během derby Sparty a Slavie a zaměřili kamery na pořadatele a fanoušky, kteří se během zápasu nezdráhají projevit. Různá patra tribuny zároveň reprezentují různá patra dnešní společnosti.

Režie: Pavel Abrahám

Kozí příběh se sýrem

Ze středověké Prahy, kde se odehrával první díl, do pohádkového sýrového království se přenesl děj volného pokračování českého animovaného snímku, který se technickou ani uměleckou kvalitou nevyrovnal americkým kolegům.

Režie: Jan Tománek
Mluví: Jiří Lábus, Matěj Hádek, Mahulena Bočanová

26. 10.

Skyfall

V 23. bondovce musí nejslavnější tajný agent pomoct své šéfce M, kterou na stará kolena pronásleduje její minulostí. K tomu bude 007 zabraňovat národní katastrofě a jeho mise ho zavede do Istanbulu, Šanghaje či Macaa. Nejočekávanější film podzimu natočil oscarový režisér Americké krásy.

Režie: Sam Mendes
Hrají: Daniel Craig, Judi Dench, Ralph Fiennes

FOTO: AČFK, Aerofilmx, Bontonfilm, Bioscop, Cinemart, EEAP, Falcon, Film Czech, Film Europe

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. ŘÍJNOVÉ PREMIÉRY v kinech. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free