Zajímavosti

Ohlédnutí za 51. ročníkem MFF Karlovy Vary

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 22. červenec 2016 18:12 Napsal Mgr. Stanislav Bensch

     Jedenapadesátý ročník MFF Karlovy Vary (1. až 9. července 2016) zahájila světová premiéra válečného thrillleru o atentátu na Reinharda Heydricha Anthropoid. V koprodukci Velké Británie, Francie a Česka ho natočil věhlasný britský režisér, scenárista a kameraman Sean Ellis. Slavnostní mimosoutěžní uvedení tohoto netrpělivě očekávaného titulu proběhlo hned ve čtyřech sálech festivalového paláce Thermal. V početné delegaci k filmu se představili režisér Sean Ellis, producenti Pete Shilaimon, Mickey Liddell a David Ondříček a z hvězdného obsazení nechyběli Jamie Dornan, představitel Jana Kubiše, Toby Jones, Marcin Dorociński a z našich protagonistů Aňa Gaislerová, Alena Mihulová a Václav Neužil. Snímek (pro mnohé z nás kontroverzní) tu provázel enormní divácký zájem. Anthropoid bude mít v srpnu premiéru v USA, termín jeho uvedení u nás zatím není znám.

3 DVD a minimagazín za 49 Kč - to je DVD Revue 2

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno středa 17. únor 2016 0:00 Napsal Lenka Burianová

Ve středu 24. února 2016 vychází druhé číslo DVD Revue. Opět obashuje 2 české filmy a 1 dokumentární. A skvělá je i cena tohoto kompletu, pouhých 49 Kč! V druhém čísle najdete filmy Bylo nás deset, Kohout plaší smrt a Ian Fleming - tvůrce Jamese Bonda Distribuci zajišťuje PNS. 

Dva české filmy, jeden dokumentární za 49 Kč + minimagazín

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 22. leden 2016 0:00 Napsal Lenka Burianová

DVD revue 1Od středy 27. ledna 2016 se na novinových stáncích objeví novinka - minimagazín DVD revue, který bude obsahovat 2 české filmy a 1 dokumentární. A skvělá je i cena tohoto kompletu, pouhých 49 Kč! V prvním čísle najdete filmy Jedenácté přikázání, 13. revír a Následovníky Julese Vernea. Distribuci zajišťuje PNS. 

Filmová hostina pro téměř třináct tisíc diváků

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno čtvrtek 16. červenec 2015 13:13 Napsal Mgr. Stanislav Bensch

Bolek PolívkaKarlovarský mezinárodní filmový festival oslavil ve dnech  3. až 11. července svůj 50. ročník. Významnému jubileu odpovídal už samotný velkolepý start. Zahajovací večer v Paláci Thermal připomenul uplynulé festivalové ročníky emocionálně působící audiovizuální féerií, okomentovanou dnes už neodmyslitelným karlovarským moderátorem Markem Ebenem. Patřičný lesk slavnostnímu večeru dodala přítomnost hollywoodské hvězdy Richarda Gera, který tu převzal Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii a zároveň uvedl zahajovací mimosoutěžní snímek Time Out of Mind, působivou evokaci života bezdomovce v současném New Yorku, ve kterém vytvořil hlavní roli. A poté už Karlovy Vary žily velkou zahajovací party, uspořádanou v okolí Thermalu i v ulicích města pro všechny filmové fanoušky. Historii MFF Karlovy Vary od jeho založení až k současnému 50. ročníku připomenul také celovečerní dokument Miroslava Janka Filmová lázeň a svou novou knihu Příběh festivalu, tu pokřtila dlouholetá umělecká ředitelka festivalu a dnes jeho umělecká poradkyně Eva Zaoralová.

Ponrepo slaví 70 let od Pražského povstání

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 24. duben 2015 10:32 Napsal TZ Ponrepo

Úvodní fotkaKino Ponrepo si pro vás připravilo cyklus Cesty k barikádám, kterým vám přiblíží dění Pražského povstání, které probíhalo přesně před 70 lety. 

MENŠÍK 85 - Netradičná výtvarná spomienka na hereckého mága Vladimíra Menšíka

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno sobota 20. prosinec 2014 10:46 Napsal Peter Závacký

Vladimír MenšíkKomik opäť hviezdil na Slovensku. A symbolicky práve v Košiciach - a po polstoročí. Tentoraz už nie osobne, ale iba prostredníctvom netradičnej výtvarnej spomienky - v podobe medzinárodnej výstavy jeho úsmevných podôb - portrétových karikatúr. Herecké umenie Menšíka na filmovom plátne a televíznej obrazovke, legendy českého a českos-lovenského filmu 70. – 90. rokov je stále veľmi  populárne aj na Slovensku. Aj diváci na Hornáde ho milovali - rovnako ako tiež aj on ich. Jeho tvorba bola mostom medzi diváckou priazňou niekoľkých generácií aj pod Tatrami. 

Hvězdy stříbrného plátna - osudy herců první republiky

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno středa 3. prosinec 2014 15:52 Napsal TZ

knihaNakladatelství Omega vydalo knižní novinku Hvězdy stříbrného plátna - osudy herců první republiky, jejíž autorem je Miroslav Graclík. Kniha se věnuje osudům hvězd první republiky, jako byli například Lída Baarová, Vlasta Burian, Věra Ferbasová, Karel Hašler, Jindřich Plachta, Hana Vítová nebo Oldřich Nový.

CD Vojtěcha Dyka a B- Side Bandu pokřtěno!

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno středa 3. prosinec 2014 10:09 Napsal Lenka Burianová

Vojtěch DykVčera krátce po 15 hodině bylo v pražské La Fabrice pokřtěno nové CD Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu s bandleaderem Josefem Buchtou s názvem Deska. Jedná se o jejich společnou první studiovou nahrávku. Deska vznikla po dvou velmi úspěšných celorepublikových turné a dvou záznamech živých koncertů. Na jaře roku 2015 se můžete těšit na další sérii koncertů - Deska Tour 2015.

CD VOJTĚCH DYK & B-SIDE BAND bandleader Josef Buchta DESKA

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 28. listopad 2014 11:57 Napsal TZ

Vojtěch Dyk - DeskaPočátkem prosince přichází do prodeje první studiové CD zpěváka Vojtěch Dyka a B-Side Bandu s bandleaderem Josefem Buchtou s názvem Deska. Po dvou velmi úspěšných celorepublikových turné a dvou záznamech živých koncertů na CD a DVD se toto mimořádné spojení výrazně pěvecké osobnosti a špičkového muzikantského seskupení představuje se studiovým projektem a zcela novým repertoárem, který pro zpěváka a kapelu vytvořili přední domácí autoři. Na jaře roku 2015 podpoří vydání CD nová série koncertů Deska Tour 2015.

CD VOJTĚCH DYK & B-SIDE BAND bandleader Josef Buchta DESKA

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 28. listopad 2014 11:57 Napsal TZ

Počátkem prosince přichází do prodeje první studiové CD zpěváka Vojtěch Dyka a B-Side Bandu s bandleaderem Josefem Buchtou s názvem Deska. Po dvou velmi úspěšných celorepublikových turné a dvou záznamech živých koncertů na CD a DVD se toto mimořádné spojení výrazně pěvecké osobnosti a špičkového muzikantského seskupení představuje se studiovým projektem a zcela novým repertoárem, který pro zpěváka a kapelu vytvořili přední domácí autoři. Na jaře roku 2015 podpoří vydání CD nová série koncertů Deska Tour 2015.

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Zajímavosti. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free