Jeden den v římském nevěstinci

Kategorie: Co jste možná nevěděli
Vytvořeno sobota 1. únor 2014 0:00 Napsal Kristýna Dušková

Tma jako v pytli, nenapodobitelné výpary lidských těl, puch, špína, ženy, víno, zpěv. To charakterizovalo nevěstince ve starověkém Římě. Nevěstince s příznačnou lucernou, která svým osvětlením vábila zbloudilé pocestné na trochu nevinného pobavení...

Domy rozkoše se probouzejí

Hlavní ulice římské čtvrti rozkoše Subury se zvlona začíná probouzet. Odbila jedenáctá hodina a z lepších podniků i brlohů, kterým se nedalo říct jinak než bordel, se vyrojilo hejno žen smyslně se pohupujících v bocích. Jedna právě chytá za ruku procházejícího mladíka. Mladík ji odstrčí a pokračuje v cestě, na takový druh pobavení dnes nemá náladu. V domech rozkoše se ale vyzná dobře, ještě aby ne, je tady stálým zákazníkem, proto tu a tam pokývne na pokřik postávajících děvek.

Kolik stojí luxusní kurtizána?

Kolem muže začínají vlnit tři vilně vyhlížející dívky. Mladík neodolá a vstoupí do nevěstince aniž by musel klepat na dveře klepadlem červená barvy v podobě pohlavního údu. Má hlad, proto si nejprve dopřeje mastné vepřové maso s vínem. Rozhlíží se po dnešní vyvolené a poslouchá rozhovor přísedících mužů. „Tyhle děvky můžou stát majlant,“ stěžuje si jeden. Laskavosti kurtizány lze vydobýt jen tím nejvyšším luxusem – šperky, otroky a lahůdkami.

Kurtizány proslulé i snadno dostupné

Kurtizán je hned několik druhů. Mezi nejproslulejší patří kurtizány řecké, která se vyznačují vzděláním a kultivovaností. Římské zdaleka nedosahují jejich kvalit. Ty nejhorší obcházejí po gladiátorských zápasech a nabízejí své služby nebo se dokonce prodávají na hřbitovech!

Homosexuální prostituce není žádnou raritou

Kolem mladíka se začne nápadně točit pěkná dívčina kyprých tvarů s dlouhými kudrnatými vlasy. Na tu ale mladík nemá náladu, odbude ji proto pár slovy a vyrazí zase do noci. Ulice se ještě více zaplnily. Mladík zahlédne skupinku žensky vyhlížejících mladíků, to ale není nic pro něj. Homosexuálové tady nejsou žádnou minoritou, mají své vlastní veřejné doby, ale tyto prostopášnosti se odehrávají i ve veřejných lázních, kde si muži chodí vybírat objekty svého zájmu.

Užívají si i otroci a ženy

Za dobrodružstvím také vyrazili nejen mladíci ale i otroci, kteří se tady chodí vybouřit leckdy i s manželčiným souhlasem. Je zastáván názor, že je lepší užít si si se šlapkou než svádět počestné ženy a působit skandál. Neobvyklé ale není ani to, že si do ulic vyrazí užívat i ženy, které nejsou spokojeny s výkonnostní svého manžela.

Pár minut štěstí za cenu džbánu vína

V davu mladík zahlédne kudrnatou zrzavou kštici. Teď už ví, co přesně hledá. Jde za kuplířem, který od mladíka vyinkasuje peníze a pokyne na zrzavou krasavici. Mladík si ji odvede do jednoho z pokojíků. Na dveřích visí cedulka s jejím jménem, mladík ji zkušeně obrátí na druhou stranu s nápisem obsazeno. Vstoupí do špinavé místnosti popsanou oplzlými nápisy, vybavenou  lavicí a starou houní. Na nic nečeká a vezme dívku do náruče. Ví, že teď už si může nerušeně užívat svých pár minut štěstí za pouhé dva asy, cenu asi jednoho litru vína.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Jeden den v římském nevěstinci. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free