Rolf Wanka - jeden z největších idolů žen ve 30. letech

Kategorie: Osobnosti
Napsal Lenka Burianová

Rolf WankaRolf Wanka byl jedním z nejpohlednějších mužů stříbrného plátna. Hrál většinou milovníky, k těmto rolím ho předurčovala jeho impozantní vizáž. Dívky a ženy odcházely z kin přímo omámené, na krásného hrdinu nešlo zapomenout. Ale kdo to byl Rolf Wanka, nebo také Rudolpho Valentino, jak se mu přezdívalo? Byl to mladík z bohaté rodiny, který si mohl dovolit vše, po čem toužil.

Narodil se 14. února 1901, v den, kdy slavíme sv. Valentýna a co by si mnohé z nás přály? Třeba večeři s tímto charismatickým mužem. Ale zpět k Rolfovi. Místem jeho narození je Vídeň, ale kořeny má jeho rodina také v Plzni, kde byl jeho praděd purkmistrem, který také propagoval plzeňské pivo. Byl dobrým studentem, vystudoval techniku ve Vídni, studoval také v Praze a v Innsbrucku získal doktorát z hospodářských a sociálních věd. Hodně cestoval, protože se chtěl zdokonalit v jazycích. Uměl německy, anglicky, francouzsky a samozřejmě česky.

Když ukojil svou touhu po poznání, po shlédnutí jednoho divadelního představení se rozhodl, že by chtěl být hercem. Sehnal si výborného agenta a cesta k filmu se mu otevřela. Poprvé se objevil v krátkometrážním filmu Z bídy k blahobytu v roce 1929. Tento film je dnes pokládán za ztracený. První celovečerní film na sebe nenechal dlouho čekat. A cože to bylo? No přece německá verze filmu To neznáte Hadimršku.  

Další role následovaly. Hrál ve filmech Matka Kráčmerka, Pozdní máj, Sextánka, Srdce v soumraku, Irčin románek, Divoch, Lízin let do nebe, Poslíček lásky a jeho poslední rolí v českém filmu byla role dobrodruha Ronnyho v Kroku do tmy.

Rolf sice zemřel 28. listopadu 1982, ale díky filmům, které tak pečlivě archivujeme, se můžeme na tohoto slavného milovníka, který dosahoval věhlasu hollywoodských hvězd, podívat i dnes. A nejen to dámy a pánové. Můžeme se přímo kochat jeho výrazem, pohyby i hlasem. Tak přeji příjemné sledování!

Irčin románek

Vychází POPRVÉ NA DVD

K dostání v trafikách od 9. září 2015 za 99 Kč

V prodeji bude 14 dní.

Kromě trafik si DVD můžete zakoupit na www.filmexport.cz

 

embed video plugin powered by Union Development

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Rolf Wanka - jeden z největších idolů žen ve 30. letech. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free