Premiéry na Blu-ray a DVD - březen

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno pátek 1. březen 2013 0:00 Napsal Lenka Burianová

Opět se hlásíme s novinkami na Blu-ray nosičích a DVD. I tento měsíc pro nás vydavatelé připravili několik zajímavých titulů. Těšit se můžete na 7 dní v Havaně, Červená světla, Hledá se Nemo, Hra o trůny, Květy války, Past, Proslulý špion Richard Sorge, Rozina sebranec a Tajemný muž. Více o těchto filmech se dozvíte, když budete číst dál.

 

7 dní v Havaně / 7 days in Havana / 2012

7 dní v Havaně je pohledem na Havanu v roce 2011. Současný portrét tohoto rozmanitého dynamického města je vyprávěný sedmi režiséry v 7 kapitolách spojených do jednoho celovečerního filmu. Každý z těchto režisérů zachytil energii a živost Havany svým vlastním filmařským stylem. Někteří se rozhodli setkat se s kubánskou realitou a každodenním životem prostřednictvím cizince, kteří místnímu životu vůbec nerozumí. Jiní se zaměřili na životy místních lidí.

Režie: Benicio del Toro, Pablo Trapero, Julio Medem, Elia Suleiman, Gaspar Noé, Juan Carlos Tabío a Laurent Cantet
Hrají: Josh Hutcherson, Daniel Brühl, Emir Kusturica
Vydává: Hollywood C.E.
Vychází: 8. 3. 2013 (DVD)

Červená světla / Red Lights / 2012

Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson a její mladý asistent Tom Buckley zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Když se po třiceti letech objeví slepý senzibil Simon Silver, stane se jeho případ pro současnou vědu velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí…

Režie: Rodrigo Cortés
Hrají: Robert De Niro, Elizabeth Olsen, Cillian Murphy, Sigourney Weaver
Vydává: Hollywood C.E.
Vychází: 22. 3. 2013 (DVD)

Hledá se Nemo / Finding Nemo / 2003

V hlubině moře, nedaleko Velkého bariérového útesu, žije rybka Marlin se svým synkem Nemem, kterého až úzkostlivě hlídá. Po zásahu tajemného potápěče ale Marlinovi nezbyde, než se odvážně vydat na záchrannou misi. Na cestě ho provází nezapomenutelná kamarádka Doris. Společně obě ryby objevují oceán plný zábavných tvorů, kteří jim pomáhají splnit hlavní cíl - hledá se přece Nemo.

Režie: Andrew Stanton, Lee Unkrich
Mluví: Ivan Trojan, Barbora Munzarová, Marek Páleníček, Jiří Macháček
Vydává: Magic Box
Vychází: 13. 3. 2013 (BD)

Hra o trůny – 2. série, 5 DVD / Game of Thrones Season 2 / 2012

Nekončící napětí, dohody, nepřátelství i aliance, druhá řada Hry o trůny bude vzrušující výpravou napříč nezapomenutelnou krajinou. Nechte se unést epickým příběhem natočeným na motivy bestselleru George R. R. Martina o pokrytectví a zradě, ušlechtilosti a cti, dobývání a triumfu.

Režie: Brian Kirk, Daniel Minahan, Alan Taylor, Timothy Van Patten, Neil Marshall a další
Hrají: Sean Bean, Peter Dinklage, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau
Vydává: Magic Box
Vychází: 6. 3. 2013 (DVD)

Květy války / The Flowers of War / 2011

Majitel pohřebního ústavu John Miller (Christian Bale) přijíždí do města Nanjing, kde má připravit kněze na pohřeb. V místním katolickém kostele však objeví skupinu studentek a prostitutek z nedalekého nevěstince. Ocitne se v nechtěné pozici ochránce těchto žen, vyděšených z japonské armády, která se dopouští válečných zločinů, během nichž zabila statisíce civilistů a znásilnila až 80 000 žen.

Režie: Yimou Zhang
Hrají: Christian Bale, Ni Ni, Paul Schneider
Vydává: Hollywood C.E.
Vychází: 20. 3. 2013 (DVD)

Past / 1950

Drama o odbojářích a událostech,  které následovaly po atentátu na Heydricha. Je rok 1942 a gestapo v Praze usilovně pátrá po odbojové skupině, kterou má vést muž jménem Čermák. Při jedné razii je zatčena její členka Růžena Kubínová, kterou gestapo krutě vyslýchá. K Růženě do cely je nasazena konfidentka Herta, která díky své herecké minulosti získá její důvěru. Když Hertu propustí na svobodu, Růžena po ní posílá moták. Brzy však pozná, do jaké léčky byla vtažena…

Režie: Martin Frič
Hrají: Vlasta Chramostová, Majka Tomášová, Miloslav Holub, Vladimír Ráž
Vydává: Filmexport
Vychází: 27. 3. 2013 (DVD)

Proslulý špion Richard Sorge / 2011

V říjnu 1941 obdržela japonská kontrarozvědka informace o podvratné činnosti Richarda Sorgeho. Pochopitelně to bylo podivné, neboť Richard Sorge byl tiskový atašé německého velvyslanectví v Tokiu, nacistický pohlavár, jenž byl pravidelným hostem v císařském paláci a přátelil se s mnoha japonskými generály i se samotným šéfem kontrarozvědky. Byl snad Richard Sorge německým špiónem anebo naopak pracoval pro Sověty?

Režie: Denis Šulenov
Vydává: Filmexport
Vychází: 13. 3. 2013 (DVD)

Rozina sebranec / 1945

Historické drama o nelehkém osudu temperamentní dívky Roziny. Příběh se odehrává v Praze na začátku  17. století. Rozina se dozví od své matky, že je ve skutečnosti nalezencem. Citově strádající dívka se upne ke své první lásce – italskému skláři Nikolovi. Ten ji opustí, ačkoli jí přísahal věrnost. Rozina se proto provdá bez lásky a když se opět setká s Nikolou, stane se jeho milenkou. Za to je vyhnána z domu a dramatické okamžiky na sebe nenechávají dlouho čekat…

Režie: Otakar Vávra
Hrají: Marie Glázrová, Zdeněk Štěpánek, Ladislav Boháč, František Kreuzmann
Vydává: Filmexport
Vychází: 13. 3. 2013 (DVD)

Tajemný muž / The Tall Man / 2012

Nad městečkem Cold Rock v USA se vznáší hrozba: během let odsud beze stopy zmizelo několik dětí. Pověrčiví obyvatelé města hovoří o Tajemném muži, postavě, která si odnáší děti a nikdy je nevrací zpět. Hon začíná a s ním se vrací i dávná otázka: kdo je ten Tajemný muž? Co dělá s unesenými dětmi?

Režie: Pascal Laugier
Hrají: Jessica Biel, Jodelle Ferland, Stephen McHattie, William B. Davis
Vydává: Magic Box
Vychází: 6. 3. 2013 (DVD, BD)

FOTO: Filmexport, Hollywood C.E., Magic Box

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry na Blu-ray a DVD - březen. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free