Italská krása na scéně

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno neděle 25. listopad 2012 0:00 Napsal Kristýna Dušková

Italské ženy jsou krásné, živočišné a smyslné. Sen asi každého muže. Právě takové byly i italské sexsymboly své doby Claudia Cardinale, Sophia Loren a Ornella Muti. V dobách jejich největší slávy jim muži padali doslova k nohám. Jaká byla jejich cesta ke slávě a do světa filmu?

Claudia Cardinale: Kráska s hlasem jako zvon

Claudia Cardinale uchvacovala muže po celém světě ve filmech jako Tenkrát na Západě nebo Osm a půl týdne. Ale její cesta ke slávě nebyla jednoduchá. Claudia se narodila 5.dubna 1938 rodičům, kteří pocházeli ze Sicílie. Zažila 2. světovou válku, časté stěhování i šikanu ve škole právě díky svému sicilskému původu.

Vždy krásná a dravá

Vždy byla k nepřehlédnutí díky své dravosti a živelnosti a samozřejmě kvůli půvabnému vzhledu. Ve svých 19 letech se stala miss Tuniska, kdy ji jako nejkrásnější dívku v sále vytáhli na jeviště. Za odměnu dostala zájezd na filmový festival do Benátek a ani tady její krása nezůstala bez povšimnutí.

Všichni její muži

Debutovala ve filmu Zmýlená neplatí a již v té době měla v rukou patnáctiletý kontrakt, který jí mimo jiné zakazoval ostříhat se, ztloustnout nebo změnit styl oblékáni. Hlavně ale musela tajit existenci malého synka Patrika, kterého vydávala za svého bratra. Vše ale vypátrali novináři a Claudia musela s pravdou ven. Paradoxní je, že otcem jejího dítěte byl její první milenec, kterým byla znásilněna!

Claudia neměla nikdy na růžích ustláno. Také její další milenec Franco Cristaldo, se kterým žila 15 let, se ukázal být jako pěkný despota. Zato ve filmu se jí dařilo. Nebyla předurčena jen k rolím prostoduchých krasavic. Její talent naplno zazářil ve filmu Tenkrát na Západě. Film se stal kultem a v Evropě se promítal nepřetržitě šest let. Zazářila ve filmech Ježíš Nazaretský nebo Cartouche po boku idola žen Jeana Paula Belmonda, se kterým také prožila krátký románek.

Na svůj půvabný vzhled měla hluboký, drsný hlas. Spoustu režisérů ji proto nechali předabovat. Zlomil to až režisér Federico Felliny, který ji ve filmu Osm a půl týdne nechal promlouvat vlastním hlasem.

CC překračuje italské hranice

Ve své době, kdy Francii kralovala BB Brigitte Bardotová, Itálii vládla CC Claudia Cardinale. Claudiina krása ale překročila italské hranice. Zahrála si v nejednom americkém filmu. Pamatovat si ji budete z Růžového pantera, kde hrála po boku Petera Sellerse.

Claudia se nikdy nevdala a nyní už více jak 25 let žije po boku Pasqualea Squitieriho, se kterým má dceru Claudii.

Claudia letos navštívila Českou republiku, aby korunovala novou Českou miss.

Sophia Loren: Z ošklivého káčátka sexsymbolem

Sophia Loren je už dnes v babičkovském věku, ale přesto je plná života. V roce 2007 dokonce nafotila sérii lehce erotických fotografií pro slavný kalendář Pirelli! I s blížící se osmdesátkou ji považují za krásnou a okouzlující.

Párátko s velkým nosem

Nebylo tomu tak ale vždy. Když jako mladá hubená holka obcházela filmové konkurzy, slýchala od režisérů pořád stejnou větu: „Ten velký nos a široké boky nebudou vypadat dobře.“ A mýlili se! Tehdy ještě Sophia Scicolone, které říkali párátko, prorazila a stala se hvězdou stříbrného plátna. Obdivovali ji pro její ladnou chůzi, mandlové oči a nezaměnitelný hlas.

Osudová cesta do Říma

Její matka, sama neúspěšná herečka, Sophii přihlašovala do různých soutěží krásy. Podporovala ji i v jejích hereckých aktivitách. V roce 1951 odjely do Říma, kde se Sophie seznámila se svým pozdějším manželem, producentem Carlem Pontim. Nabídl jí smlouvu a přejmenoval na Sophii Loren.

Její první hlavní role byla ve filmové verzi opery Aida. Pak už přišla slavná Horalka, která jí vynesla Oscara. Byla první herečkou, které jej získala za hlavní roli v neanglicky mluvícím filmu. Za své herecké umění vděčí paradoxně nejen matce ale i otci, který ji v pěti letech opustil. Její bolest, kterou do svých postav promítla, už navždy zůstane součástí jejího hereckého výrazu.

Odmítnutý Gary Grant

Šedesátá a sedmdesátá léta byly pro Sophii obdobím její největší slávy, kdy si podmanila celou Itálii. Natáčela filmy jako Manželství po italsku, Včera, dnes a zítra nebo Zvláštní den. Hrála po boku Jeana Gabina, Marcella Mastroianniho nebo Garyho Ganta. Gary Gant se do Sophie zamiloval a uháněl ji natolik, že si musela stěžovat režisérovi. Sám byl přitom ženatý! Ještě několik let po jejím odmítnutí jí posílal květiny. Sophie ale milovala Carla Pontiho, se kterým má dva syny. Vydrželo jim to celých čtyřicet let. Rozdělila je až Pontiho smrt v roce 2007.

Jejím posledním zajímavým filmem byl Pret-A-Porter režiséra Roberta Altamana v roce 1994. Rodnou Itálii v současné době vyměnila za Kalifornii. Za nejdůležitější nyní považuje svou rodinu – syny Carla a Edoarda.

Ornella Muti: Ze světa modelingu do filmu

Krásnou brunetku znáte například z filmů Kronika ohlášené smrti, Soukromý zákoník nebo z televizního seriálu Hrabě Monte Cristo. Její cesta ke slávě ale byla trnitá.

„O medicínu jsem nestála!“

Ornella se narodila do dobře situované rodiny neapolského lékaře. Její maminka byla ruská herečka a Ornella k umění tíhla vždy. Odmalička se věnovala tanci, čemuž její otec příliš nepřál. Ornella říká: „Otec byl ze staré školy. Potrpěl si na tradice a nikdy by nepřipustil, abych hrála ve filmu. Pro něho to byla zavrženíhodná profese a jediné, co bych mohla studovat, byla medicína. Jenže já o takovou budoucnost nestála.“

Ornella jako nejkrásnější manželka

Ornellin otec chtěl mít ze své dcery lékařku, ale člověk míní, život mění… Po otcově smrti se Ornella stala fotomodelkou a z modelingu už byl jen krůček do světa filmu. Ve čtrnácti letech si jí všiml režisér Damiano Damiani a obsadil ji do filmu Nejkrásnější manželka. Během natáčení se zamilovala do herce Alessia Orana, se kterým se v roce 1975 vzali a o šest let později rozvedli. Pikantní je, že Ornella rok před sňatkem porodila dceru Naike, kterou má se španělským producentem J. L.Bermudezem de Castro. Mimochodem její dcera Naike se matce podobá jako vejce vejci a několikrát si také zahrála její mladší já.

Překvapivý hollywoodský neúspěch

Svou krásou a charismatem uchvátila celý Apeninský poloostrov a ztvárňovala postavy smyslných, drzých a moderních dívek, kterým pod andělskou tváří pulsuje divoká krev. Itálie jí ale byla po čase malá a snažila se dobýt Hollywood. Neúspěšně. Mezi její významnější role v hollywoodské produkci patří film Oscar (1991), kde si zahrála vedlejší roli. Neúspěch ji ale nezlomil, a tak vznikly další zajímavé filmy jako je Swannova láska s Jeremym Ironem, kde ztvárnila hlavní roli záhadné femme fatale Odette de Crécy. A přišly další úspěšné již zmiňované filmy Kronika ohlášené smrti a Soukromý zákoník.

Ornella se v roce 1988 ještě jednou vdala za burzovního makléře Federica Fachinettiho a porodila dceru Caroline a syna Andrea, ale manželství vydrželo jen osm let. V současné době žije poklidným životem v Itálii se svým přítelem a filmové nabídky již nepřijímá. Výjimku udělala jen pro Woodyho Allena, když ztvárnila roli v jeho nejnovějším filmu Do Říma s láskou.

Zdroj informací: csfd.cz, osobnosti.cz, isenior.cz, wikipedia.cz

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Italská krása na scéně. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free