(Skoro) všechny Bondovy ženy

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pondělí 31. prosinec 2012 0:00 Napsal Kristýna Dušková

Všichni známe filmového agenta Jamese Bonda. Nosí smoking, suchý humor mu není cizí a z rukávu trousí jednu hlášku za druhou stejně jako vychytávky nejrůznějšího druhu. Nechybí mu ani nejlepší auta, zbraně a samozřejmě i ty nejkrásnější ženy.

Ženy byly v Bondových filmech důležité vždy. Nejsou to jen okrasné doplňky ale i vzdělané  a odvážné astronautky, agentky nebo lovkyně mušlí. Prostě ženy, které slavnému britskému agentovi leckdy pomáhají z trablí. Pojďme se podívat na ty nejlepší. A že jich James Bond měl víc než 007.

Ursula Andress: Byla první

Ursula Andress, sexsymbol 60.let 20.století byla první Bond girl, která okouzlila Jamese Bonda. Do dějin vstoupila zejména scéna, kterak oděná pouze v bikinách vystupuje z hlubin moře. Její lovkyně mušlí Honey Ryder nastavila laťku pro příští Bond girl a to dost vysoko.

Ursula Andress sice v Hollywoodu kariéru neudělala, ale tato role ji proslavila a mnohými skalními fanoušky je prohlašována za nejlepší Bondovu dívku vůbec.

Dvojitá agentka Daniela Bianchi

Krásná dvojitá agentka Taťána Romanovová předstírala zamilovanost v další bondovce Srdečné pozdravy z Ruska. Bonda měla vlákat do smrtelné pasti, ale během své manévrové akce se do Bonda zamilovala. Pro nedokonalou angličtinu Bianchi musela být její postava předabována. V žilách této krásné agentky totiž koluje italská krev. Zajímavostí je, že role se původně měla zhostit samotná Grace Kelly.

Zlatá Shirley Eaton

I když je 007 agent, který by zvládl každou „mission imposible“, i jeho ženy umírají. Tento úděl postihl právě Shirley Eaton v roli Tanii Malletové. V Goldfingerovi hraje společnici, pro kterou si hlavní padouch vymyslí smrt vskutku netradiční. Zalije ji zlatem a ona se udusí. Její pozlacené tělo vstoupilo do dějin. Zlatý make-up tvořili maskéři přes dvě hodiny a v místě natáčení musel být i lékař. Točit se muselo opravdu rychle...

Po uvedení filmu se šířily fámy, že herečka se při natáčení opravdu udusila. Pomluvy ale Eaton zastavila, když se v roce 1964 objevila pozlacená na obálce časopisu Life.

Bývalý padouch Domino Dervalová

Další přeběhlicí je kromě Taťány Romanovové i Domina Dervalová v podání Claudine Auger. Její postava Domino sice začínala jako Bondův nepřítel, ale poté co zjistila pravdu o smrti svého bratra, rozhodla se Bondovi pomoct. Vydala se s ním pod hladinu moře, kde nebezpečný zločinec ukryl ukradené zbraně. A samozřejmě se do Bonda zamiluje.. Zvláštní znamení: Náramek okolo kotníku.

Vdavekchtivá Dianna Rigová

Dianna Rigová se zhostila role Tracy di Vicenza, která si jako jediná Bonda odvede k oltáři. Seznámili se jak jinak než při Bondově další akci. Tentokrát se 007 vydává do Švýcarska po stopě známého padoucha Blofelda, který chce šířit vir protřednictvím mladých dívek. Strach má i mafián Draco, který má mladou a krásnou dceru Tracy. Bond má Tracy pouze chránit, ale ta jeho kouzlu samozřejmě podlehne. Z flirtu vznikne láska jako trám a dojde i k zmíněné svatbě. Štěstí novomanželům ale dlouho nevydrží, Blofeld nevěstu krátce po obřadu zavraždí.

Astronautka Lois Chilesová

Holly Goodhead si zahrála další z Bondových girl tentokrát ve sci-fi Moonrakerovi. Zhostila se role specialistky na vesmírný výzkum a astonautky. Opět ukázala, že Bondovy holky nejsou jen okrasným doplňkem, ale i rovnocenným partnerem pro plnění jeho misí. Slavná je scéna, kterak se s Bondem v náručí vznášejí vstříc nekonečnému vesmíru.

Hudebnice Kara Milová

První Bond girl s uměleckými sklony byla bezesporu Kara Milová, která si zahrála roli české violoncellistky. Bondem je nejprve považována za nebezpečnou atentátnici, ale čas ukáže, že její violoncello je klíčovou cestou k jeho padouchům.

Psychopatická nymfomanka Famke Jensen

Asi největší záporačku z řad Bond girls má na svědomí Famke Jansen a její sadistická nymfomanka a psychopatická vražedkyně Xenia Onatopp. Xenia je jedna ruka s bývalým velitelem vojenské ochrany, generálem Urunovem, se kterým se zmocnila satelitu Zlaté oko, aby společně mohli terorizovat svět. Poznávací znamení: Zabíjí muže vlastními stehny při milostných hrátkách.

Halle Berry se sexy mozkem

Její agentak Jinx má nejen dokonalé sexy tělo ale zřejmě i super chytrý mozek agentky NASA a CIA. Svým tělem nula-nula-sedmičce učaruje při scéně, kdy vystupuje z moře. (Tato scéna je známým odkazem na vůbec první bondovku Dr.No.) Svým mozkem ho okouzlí během akce, kdy ukáže, že je Bondův rovnocenný spojenec.

Srdcařka Sophie Marceau

Sophie Marceau si v bondovce Jeden svět nestačí střihla svou první zápornou roli. Záporačku Elektru Kingovou, dceru ropného agenta, jede JB zachraňovat až do Azerbajdžánu. Má na ni být spáchán atentát. Vychytralá Elektra ale stojí na druhé straně barikády a se svým přítelem plánují výnosný obchod, který jim má pomoct ovládnout svět. Oklame nejen Bonda ale i jeho šéfovou M. Vše se ale v dobré obrátí: 007 ji odhalí a střelí přímo do srdce.

Osudová Eva Green

Že byla Vesper Lynd Bondovou osudovou ženou dokazuje i to, že byl podle ní pojmenován Bondův oblíbený koktejl. S agentem, který má povolení zabíjet, prožije velkou lásku, která je ale poznamenána jejími nesčetnými lži.

Vesper stála u zrodu tohoto velkého špióna a na celý život ho ovlivnila – Bond se naučil obrnit proti svým vlastním citům. Tato Bondova femme fatala ale zahyne bídnou smrtí – utopí se ve výtahu.

Zdroj: csfd.cz, Aktuálně.cz

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. (Skoro) všechny Bondovy ženy. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free