Tajemství šperku Anny Rakouské

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 20. září 2013 1:00 Napsal Kristýna Dušková

Ten příběh známe díky Alexandru Dumasovi st. všichni. Ve svém legendárním mnohokrát zfilmovaném díle Tři mušketýři popisuje zakázanou lásku královny Anny Rakouské a vévody z Buckinghamu. Smyšlený příběh ale zcela neodpovídá skutečnosti…

Krásná královna a nudný král

Píše se rok 1625. Francii vládne krásná královna Anna Rakouská. Všichni ji milovali, jen pro jejího chotě krále Ludvíka XIII. byla vzduch. Manželku zanedbával, raději se věnoval lovu a svým šlechtickým kumpánům. Je pravým opakem krásné a společenské Anny, je nudný, usedlý a stále mrzutý.

Vévoda z Buckinghamu přichází na scénu

Nejmocnějším mužem Francie v té době není samotný král, ale za nitky tahá kardinál Richelieu. Tento obratný politik a mocný duchovní představitel v sobě nezapře obchodního ducha. Je právě jeho nápadem provdat francouzskou princeznu Jindřišku Marii Burbounskou za anglického krále Karla I. Sňatek má přitom zprostředkovat známý dohazovač Georgie Villiers, vévoda z Buckinghamu. Ženskému lamači srdcí dámy doslova padají k nohou a on svého umu udolat ženské srdce využívá s elegancí sobě vlastní! Do Francie dorazí v kristových létech a je předchází ho jeho pověst donchuána i schopného politika.

Šperk, který způsobí potíže

Jeho šarmu nedokáže odolat ani samotná královna. Společně se zapomenou v zámeckém parku, kde si vymění pár polibků. Vévodovi to ale nestačí a neohlášen vtrhne i do její komnaty. Vyděšené jsou nejen královniny dámy ale i Anna. Je ale odmítnut, a proto se rozhodne sbalit svých pět švestek a vypařit se, dokud je čas.  Domů do Anglie si přiváží suvenýr jejich nenaplněné lásky – dvě královniny briliantové ferrety (ukončení šněrovadel), které královna dostala od Ludvíka XIII.

Kovové ozdoby vévoda klidně nosí do doby, než mu je ukradne bývala milenka, aby se mu pomstila. Vévoda je natolik schopný, že na pomoc nepovolá slavné mušketýry, jak vypráví Dumasova kniha. Pomůže si sám. Vyhlásí blokádu všech přístavů a kopie přívěsků doručí přítelkyně královny Anny. Šperky jsou doručeny včas a paroháč Ludvík XIII. o milostném románku své choti nemá ani tušení…

Zdroj: Epocha 21/2011

FOTO: wikipedie

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Tajemství šperku Anny Rakouské. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free