Dva české filmy, jeden dokumentární za 49 Kč + minimagazín

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 22. leden 2016 0:00 Napsal Lenka Burianová

DVD revue 1Od středy 27. ledna 2016 se na novinových stáncích objeví novinka - minimagazín DVD revue, který bude obsahovat 2 české filmy a 1 dokumentární. A skvělá je i cena tohoto kompletu, pouhých 49 Kč! V prvním čísle najdete filmy Jedenácté přikázání, 13. revír a Následovníky Julese Vernea. Distribuci zajišťuje PNS. 

Minimagazín obsahuje přehled českých filmů, které budou v prodeji v trafikách, článek o životě herečky Jiřiny Štěpničkové, informace o filmech, které budou přibalené v příštím čísle a nechybí ani dva filmové kvízy a křížovka.

přední strana zadní strana

DVD revue 1 obsahuje filmy:

Jedenácté přikázání

„Hugo Haas v roli c. a k. notáře Voborského našel roli, která mu dokonale sedí. Nepopsatelný zmatek, který kolem sebe působí, vyvolává salvy smíchu.“ Q. E. Kujal, Český filmový zpravodaj, 1935

C. a k. notář Voborský přísahá svým kamarádům, zapřísáhlým nepřátelům ženitby, že se nikdy neožení. Když se však po nějaké době přece jen stane novomanželem, zapře svoji ženu přátelům, vydávaje ji za svoji dceru, čímž způsobí ovšem veliký zmatek nejen v celé rodině, ale i v záležitostech svých přátel.

délka: 77 min.

barva: černobílý

rok výroby: 1935

studio: Elekta

země původu: ČR

premiéra: 30.8.1935

režie: Martin Frič

scénář: Emil Artur Longen, Otakar Vávra

předloha: František Ferdinand Šamberk - stejnojmenná divadelní hra

kamera: Otto Heller

architekt: Štěpán Kopecký

hudba: Karel Hašler, Miloš Smatek

obsazení: Hugo Haas, Jiřina Štěpničková, Theodor Pištěk, Milada Gampeová, Truda Grosslichtová, Jindřich Plachta, Jiří Plachý, Václav Trégl, Ella Nollová, Karel Hašler, Jára Kohout, Jaroslav Marvan

13. revír


Film začal na počátku roku 1945 natáčet J. A. Holman s Lídou Baarovou. Martin Frič jej dokončil podle částečně přepracovaného scénáře a s novou hlavní představitelkou.

Inspektor Čadek (Jaroslav Marvan) má dohlédnout na propuštěného kasaře Kočku. Domnívá se, že si Kočka půjde vyzvednout lup, který se policii nepodařilo najít. Jak dopadne práskač Karta, který ho udal a osiřelá dívka Frony, která ho opustila? Čí život ukončily půlnoční výstřely a kam zmizel Číňan Wang?

délka: 95 min.

barva: černobílý

rok výroby: 1946

studio: Československá filmová společnost

země původu: ČR

premiéra: 8.3.1946

režie: Martin Frič

scénář: Eduard Fiker, Karel Steklý

předloha: Eduard Fiker - román Zinková cesta

kamera: Jan Stallich

architekt: Štěpán Kopecký, Ferdinand Fiala

hudba: Julius Kalaš

obsazení: Dana Medřická, Jaroslav Marvan, Ella Nollová, Vilém Pfeiffer, Nora Cífková, Miloš Nedbal, L. H. Struna, Vladimír Řepa, Otto Rubík, Vladimír Leraus, Marie Nademlejnská, Václav Trégl, Ota Motyčka

Následovníci Julese Vernea


James Cameron a Buzz Aldrin, dva muži, kteří překonali hranici nemožného

Jules Verne, průkopník sci-fi, je jedním z nejčtenějších romanopisců na světě. Mnozí výzkumníci a badatelé se nechávají inspirovat jeho úžasnými vizemi a proměňují je tak v realitu. Jedněmi z nich jsou i James Cameron, filmový tvůrce a držitel několika Oscarů, a Buzz Aldrin, muž, který společně s Neilem Armstrongem vstoupil jako první na Měsíc. Oba díky své vášni odhalovat neznámo riskují vlastní životy. Vydejte se s nimi na neuvěřitelnou výpravu, která vás zavede do hluboké propasti v oceánu, na jejímž dně leží potopený Titanic, a poté vzhůru ke hvězdám na nejnebezpečnější misi - cestu na Měsíc.

Hudbu k dokumentu složil John Scott, držitel ceny EMI.

originální název: Jules Verne Adventure: Explorers

délka: 52 min. + 42 min.

barva: barevný

rok výroby: 2006

studio: Go Planet

země původu: USA

scénář: Frédéric Dieudonné, Jean-Christophe Jeauffre

hudba: John Scott

Příští číslo vychází 24. února 2016

Vydává společnost Filmexport Home Video, www.filmexport.cz

Podpořte vydávání archivních českých filmů na DVD tím, že si zakoupíte DVD revue 1! Děkujeme!

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Dva české filmy, jeden dokumentární za 49 Kč + minimagazín. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free