3 DVD a minimagazín za 49 Kč - to je DVD Revue 2

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno středa 17. únor 2016 0:00 Napsal Lenka Burianová

Ve středu 24. února 2016 vychází druhé číslo DVD Revue. Opět obashuje 2 české filmy a 1 dokumentární. A skvělá je i cena tohoto kompletu, pouhých 49 Kč! V druhém čísle najdete filmy Bylo nás deset, Kohout plaší smrt a Ian Fleming - tvůrce Jamese Bonda Distribuci zajišťuje PNS. 

 

Minimagazín obsahuje přehled českých filmů, které budou v prodeji v trafikách, článek o životě herce Karla Högera, informace o filmech, které budou přibalené v příštím čísle a nechybí ani dva filmové kvízy a křížovka.

 

DVD revue 2 obsahuje filmy:


Bylo nás deset

Komedie o tom, kterak se z bažantů stávají mazáci. Ve filmu hrají a zpívají Jiří Suchý a Jiří Šlitr.

Vojín Čiperka patří mezi největší ulejváky. Není proto divu, že právě on dostane nápad jak získat co největší množství volného času. Jemu a devíti vybraným vojákům k tomu totiž stačí pouze hudebně pantomimický soubor. Překážek se však objeví mnohem víc, než kdokoli očekával. Největší z nich je desátník Moraveček, který nemá Čiperku v lásce.

délka: 86 min.

barva: černobílý

rok výroby: 1963

studio: Filmové studio Barrandov

země původu: ČR

premiéra: 16.8.1963

režie: Antonín Kachlík

scénář: Jiří Cirkl, Antonín Kachlík

předloha: Antonín Kachlík - stejnojmenná kniha

kamera: Jiří Ployhar

architekt: Milan Nejedlý

hudba: Oldřich Flosman

obsazení: Jaroslav Satoranský, Jiří Suchý, Jiří Šlitr, Olga Schoberová, Jiří Krampol, Ctibor Turba, Vlastimil Čaněk, Zdeněk Polák, Alexandr Kovacz, Jiří Zahajský, Antonín Neumayer, Jana Jobová, Jana Vaňková, Václav Postránecký, Miroslav Doležal

Kohout plaší smrt

Beskydy v létě roku 1950: Agent StB Borek (Július Pántik) pronikne do skupiny diverzantů ukrytých v horách. Ti připravují teroristické akce proti probíhající kolektivizaci na vesnici. Skupinu vede Ervín Kopal (Karel Höger) a Metud Hanák (Josef Bek). Borek s nimi má navázat spojení a objevit skladiště zbraní. Po mnoha dramatických událostech je úkol splněn, avšak za cenu nejvyšší.

délka: 95 min.

barva: černobílý

rok výroby: 1961

studio: Filmové studio Barrandov

země původu: ČR

premiéra: 18.5.1962

režie: Vladimír Čech

scénář: Jiří Mucha, Luděk Staněk, Vladimír Čech

námět: Jiří Mucha, Luděk Staněk

kamera: Jaroslav Tuzar

architekt: Jan Zázvorka

hudba: Štěpán Lucký

obsazení: Karel Höger, Josef Bek, Otakar Brousek st., Július Pántik, Otomar Krejča, Jiřina Štěpničková, Jan Tříska, Libuše Geprtová, Jiří Dohnal, Jiřina Petrovická, Marcela Jandová, Jan Pohan, Václav Sloup

Ian Fleming - tvůrce Jamese Bonda

Dokument o tvůrci světoznámého agenta Jamese Bonda

Ian Fleming (1908-1964), tvůrce Jamese Bonda, se velmi podobal své fiktivní postavě. Fleming byl špión, známý sukničkář a miloval své martini protřepané, ne míchané. Patřil k britské aristokracii, byl novinářem, bankéřem a vojákem. Svůj první román napsal ve věku 43 let. Během dalších 11 let napsal 13 románů s Bondem a knihu pro děti Chitty Chitty Bang Bang. Od okamžiku převedení na filmové plátno, James Bond zahájil nejdelší filmový seriál na světě. O čtyřicet let později se James Bond stal světově nejznámějším špiónem.

originální název: Biography: Ian Fleming

délka: 45 min.

barva: barevný

rok výroby: 2004

studio: A&E Television Networks, LLC.

země původu: USA

jazyková verze: česká, anglická

Příští číslo vychází 30. března 2016

Vydává společnost Filmexport Home Video, www.filmexport.cz

Podpořte vydávání archivních českých filmů na DVD tím, že si zakoupíte DVD revue 2! Děkujeme!

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. 3 DVD a minimagazín za 49 Kč - to je DVD Revue 2. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free