Odmítnutí nápadníci Lídy Baarové

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno sobota 30. březen 2013 0:00 Napsal Kristýna Dušková

Lída Baarová byla vyhlášenou kráskou. Její herecký kolega Svatopluk Beneš ji považoval za nejkrásnější ženu, jakou kdy potkal. Režisér Otakar Vávra říkal, že její krása byla živočišná a opájela snad každého muže. Baarová si toho byla dobře vědoma. Věděli jste, že už při svých hereckých prvotinách okouzlila Vlastu Buriana nebo Huga Haase?

Zakázaná láska Vlasty Buriana

V roce 1932 začal Karel Lamač připravovat komedii Lelíček ve službách Sherlocka Holmesa. Dvojrole se neujal nikdo jiný než Vlasta Burian. A jednu z rolí ztvárnila začínající Lída Baarová. Na film měla Baarová mnoho hezkých vzpomínek. Především na krále českých komiků Vlastu Buriana. „Vlasta se do mě strašně zamiloval a mermomocí si mě chtěl vzít,“ říká v knize Prokletí Lídy Baarové herečka.

Jenže Baarové v té době nebylo ani dvacet let a o vdavkách nechtěla ani slyšet. Navíc se o Burianově dvoření doslechli i její rodiče a jeho lásku k Lídě mu rozmlouvali. Nešťastnou náhodou se o jeho citech k začínající herečce dozvěděla i Burianova žena, která všemu udělala přítrž. Mohl to být první skandál Baarové. „Vlasta to ale brzy pochopil a nechal mě být,“ vzpomínala Baarová.

Okouzlený Hugo Haas

O další nápadníky ale Baarová neměla nouzi. Byla zvyklá, že každého muže její nevšední krása okouzlila natolik, že jí padl k nohám. Uhranula i dalšího známého komika Huga Haase. V roce 1934 se do Baarové zamiloval a domluvil si s ní dokonce i schůzku.

Na tu ale nikdy nedošlo. Opět zakročila Lídina matka, kterou Baarová později označila za prchlivou a hysterickou. Ludmila Babková Haasovi jeho lásku vymluvila s tím, že je Lída ještě moc mladá a má celou kariéru před sebou. Není tajemstvím, že Ludmila Babková měla v mládí umělecké sny, chtěla se stát operní zpěvačkou. Své nenaplněné touhy si tak vynahrazovala alespoň přes dceru, kterou všude doprovázela jako její stín.

Baarová v témže roce odjela do Německa natáčet film Barkarola, kde se zamilovala do svého idola Gustava Fröhlicha, se kterým i několik let žila. Ani Hugo Haas nezůstal dlouho sám, našel si svou asi nejslavnější titinku Adinu Mandlovou.

FOTO: archiv FEX

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Odmítnutí nápadníci Lídy Baarové. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free