Pražská muzejní noc ve světě fantazie Karla Zemana

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno úterý 10. červen 2014 13:08 Napsal Muzeum Karla Zemana

MKZNoc a film neodmyslitelně patří k sobě. Noc, kdy se otevírají brány pražských muzeí, zase bezpochyby patří i Muzeu Karla Zemana. V sobotu 14. 6. muzeum nabídne v rámci Pražské muzejní noci nejen netradiční noční prohlídku stálé expozice, ale připravilo i bohatý doprovodný program, který zahrnuje například koncert jedinečné skupiny Clarinet Factory, promítání Zemanova filmu i velkoplošná projekce dosud nezveřejněných archivních fotografií. Jedinečný pohled na noční Prahu a kouzelnou atmosféru zažijí návštěvníci také při nočních plavbách elektroloděmi po Čertovce, které jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu. Pro všechny návštěvníky je vstup do muzea i doprovodný program zdarma.

Se soumrakem rozezní Kampu koncert originálního kvarteta Clarinet Factory. „V klasice nebo jazzu jsme interprety, v improvizacích a nových mezižánrových projektech i tvůrci. Dříve jsme hráli na klarinety a aranžovali, teď víc improvizujeme, komponujeme, hrajeme i na jiné nástroje a zpíváme,“ přibližuje kapelu jeden z jejích členů, Jindřich Pavliš. Jedinečnou tvorbu Clarinet Factory mohou návštěvníci muzea slýchat každý den - Clarinet Factory totiž stojí za originálním ozvučením stálé expozice muzea, kde se zvuky proměňují podle jednotlivých prostředí a umocňují tak zážitek z prohlídky. V sobotu skupina představí svou hudební tvorbu a jistě do svých skladeb zapojí i přítomné posluchače. Koncert proběhne od 20:30 přímo pod obloukem Karlova mostu.

Během noci se prostory Saského dvora, kde se muzeum nachází, promění v letní kino. Promítneme Zemanův snímek Ukradená vzducholoď z roku 1966, který vznikl na motivy Verneova románu Dva roky prázdnin a který diváky vtáhne do éry parních vynálezů. Večer zakončí velkoplošné promítání unikátní kolekce fotografií z příprav a natáčení Zemanových filmů i z osobního života režiséra.

Noční prohlídky muzea budou probíhat až jedné hodiny ráno. Obohatí je ukázky výroby trikového a animovaného filmu metodou ploškové animace či klíčování. Za zhlédnutí určitě stojí i ukázky animace s filmovým pradědečkem - praxinoskopem – okouzlující promítačkou, která předcházela vzniku filmu, jak ho známe dnes.

Program Pražské muzejní noci v Muzeu Karla Zemana:

· Workshopy a ukázky animace……………………………………….19.00 – 23.00

· Plavby elektrolodí po Čertovce………………………………….….19.00 – 22.00

· Koncert Clarinet Factory…………………………………………….….20.30 – 22.00

· Letní kino v Saském dvoře……………………………………….….…22.00 – 23.30

· Projekce archivních fotografií Muzea Karla Zemana….…..23.30 – 01.00

Kompletní program naleznete také na stránkách Pražské muzejní noci http://www.prazskamuzejninoc.cz/2014/clanek.php?id=2&objekt=119.

Den otců v Muzeu Karla Zemana

Svátek otců, který vznikl před více než sto lety v USA, si pomalu získává své místo i v tuzemském kalendáři. A protože muži prý zůstávají dětmi po celý život, věříme, že si všichni tátové užijí svůj svátek i v našem interaktivním muzeu, které se do oslav Dne otců letos zapojuje vůbec poprvé.

Všichni tátové mohou v Muzeu Karla Zemana strávit nejen příjemný čas se svými dětmi, ale skrze expozici plnou filmových triků a iluzí s poetikou filmů Karla Zemana se vrátí i do svého dětství. U nás totiž tátové nemusejí stát nohama na zemi, ale mohou se vznést na létajícím stroji do oblak, nemusejí přijít v obleku, ale mohou si vyzkoušet skafandr, nemusejí řídit auto, ale mohou se projet na lodičce jako z Cesty do pravěku, nemusejí být dospělí, ale zase se na chvíli stát dítětem.

Navíc každý tatínek v doprovodu platícího dítěte má 15. června vstup do expozice muzea ZDARMA!

Partnerem akce je Liga otevřených mužů a Unie center pro rodinu a komunitu, kteří 15. 6. pořádají již 8. ročník Tátafestu v pražském parku Stromovka. Více informací a program Tátafestu najdete na webu www.tatafest.cz.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Pražská muzejní noc ve světě fantazie Karla Zemana. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free