Po povodních se otevírá Muzeum Karla Zemana

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno neděle 16. červen 2013 1:00 Napsal MKZ

Muzeum Karla Zemana obnovuje svůj provoz po více jak týdenní odstávce. Expozice, která je umístěna přímo u Čertovky na Malé Straně, byla uzavřena v rámci preventivních opatření, které muzeum podniklo v souvislosti s povodněmi v Čechách. „V neděli 2. června jsme na základě informací o povodnňové vlně, která směřuje k Praze, muzeum kompletně vyklidili a prostory zakonzervovali. I přes protipovodňové stěny, které poměrně kvalitně chrání historické jádro Prahy, jsme chtěli mít jistotu, že voda z kanalizace, nebo selhání protipovodňové ochrany neohrozí unikátní exponáty a obrovské množství techniky, které naše expozice obsahuje,“ uvedl Jakub Matějka, ředitel muzea. Veškeré vybavení přestálo vysokou vodu naložené v několika nákladních autech na krytých hlídaných parkovištích. Jelikož voda do prostor v Saském dvoře nepronikla, bylo možné během víkendu celou expozici znovu nainstalovat a v pondělí 10. 6. v podvečer obnovit běžný provoz muzea.

„Kromě vytopení skladů na Veslařském ostrově v Praze 4 vše přečkalo bez újmy. Děkujeme všem, kteří nabízeli pomoc, anebo se přímo podíleli na této bleskové akci. Je dobré vědět, že se máme o koho opřít. Nejvíc nám pomůžete, pokud muzeu zachováte přízeň a navštívíte nás,“ dodává Jakub Matějka.

Od dnešního dne je tedy muzeum opět otevřeno denně od 10:00 do 19:00. Obnovují se i nedělní filmové projekce, workshopy animace a další doprovodné programy. Po úspěchu speciálního programu, který muzeum připravilo na Den dětí (sváteční program navštívilo více jak 600 návštěvníků), připravuje  Muzeum Karla Zemana další mimořádný program u příležitosti konce školního roku.

Červen 2013 v muzeu: Pravěké příšery chodí po dvoře, startují filmové neděle!

Muzeum Karla Zemana rozšířilo svoji expozici, aby své návštěvníky ještě intenzivněji přeneslo do atmosféry unikátních filmů Karla Zemana. Saský dvůr u Karlova mostu v Praze na Malé Straně, kde muzeum sídlí, zaplnily nové triky z filmu Cesta  do pravěku. Návštěvníky tak nově, ještě před vstupem do samotné expozice, čeká velký mamut, brodící se dinosaurus, pravěký slon i močál z prvohor. Doprovodný program pak obohatily pravidelné nedělní filmové projekce.

Opravdovou lahůdkou se pak stává rozšíření expozice o plavbu lodí ElektroNemo po Čertovce i v okolí Karlova mostu!  Více jak čtyřicetiminutová plavba na jediné vltavské elektrolodi, poháněné solárními panely, umožní návštěvníkům muzea zároveň poznat kouzelnou atmosféru nejromantičtější části Prahy z vodní hladiny.  To vše samozřejmě ve stylu tradičních „verneovských“ rytin a Zemanových filmů.
Desetimetrová loď s panoramatickým výhledem pojme i skupiny až 30ti osob.
Tuto nabídku připravilo Muzeum Karla Zemana společně s Pražskou paroplavební společností a.s. a ihned po uklidnění situace na Vltavě bude loď opět v provozu.

Nedělní filmové projekce a projektové dny v muzeu

„V komorním sále, který je součástí muzea, promítáme od června pravidelně každou neděli nejznámější Zemanovy filmy! Nabízíme návštěvníkům, aby spojili návštěvu expozice s filmovou projekcí. Ještě lépe si tak vychutnají genialitu i jednoduchost postupů, kterými je Zemanova tvorba výjimečná,“ zve do Zemanova muzea filmových triků ředitel Jakub Matějka. Dopoledne jsou věnovány Cestě do pravěku, po obědě následuje pravidelná projekce Vynálezu zkázy a odpoledne bude každou neděli vrcholit filmem Baron Prášil. „I školy si oblíbily projektové dny v našem muzeu. Nyní nabízíme atraktivní program na více jak 5 hodin!“ dodává Matějka.

DOPROVODNÝ PROGRAM:
Sobotní workshopy animace.
Natočte si vlastní film s použitím stejných postupů, jako Karel Zeman!
Workshopy animace pro velký zájem pokračují. Rezervace na tel. 724 341 091.
Termíny: 22.6. vždy od 10, 12.30 a 15 h

NOVINKA! Nedělní filmové projekce:
V komorním sále, který je součástí muzea, promítáme nejznámější Zemanovy filmy!
Podívejte se na na film, než vstoupíte do expozice!
Cesta do pravěku 16.6., 23.6., 30.6. vždy v 10:00 • Vynález Zkázy 16.6., 23.6., 30.6. vždy ve 13:00
• Baron prášil 16.6., 23.6., 30.6. vždy ve 15:00

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Po povodních se otevírá Muzeum Karla Zemana. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free