Muzeum Karla Zemana zahajuje cyklus přednášek

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pondělí 18. březen 2013 8:31 Napsal Muzeum Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana zahajuje cyklus přednášek věnovaný tvorbě Karla Zemana, trikovým technikám a technologiím a animaci. Jako první odkrývaje zákulisí filmového triku v Čechách i ve světě 20. 4. 2013 Boris Masník.

Během 2-hodinové přednášky plné poutavých ukázek s názvem Od Karla Zemana po digitální technologie provede zájemce vývojem trikové tvorby od dob klasických technologií druhé poloviny 20. století, ve kterých kraloval vizionář Karel Zeman, až po současnost. Přední český odborník návštěvníky provede jednotlivými klasickými technikami, přelomovými filmy i aktuálními trendy počítačových triků v éře 3D filmů a digitálních technologií.

Vzhledem k předpokládanému velkému zájmu Muzeum Kala Zemana doporučuje včasnou rezervaci.

20. 4. 2013 • Začátek 15:00. • Cena 90 Kč / osobu • Rezervace na tel. 724 341 091.

Boris Masník

(* 11. duben 1951) je trikový výtvarník a supervizor filmových efektů.

Vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor Filmová a televizní grafika. V roce 1977 nastoupil do trikového studia Barrandov. Během dalších 21 let spolupracoval jako trikový specialista na realizaci filmových efektů pro bezmála stovku českých i zahraničních filmových a audiovizuálních projektů. Spolupracoval při hledání a zavádění nových trikových technologií.

V roce 1998 nastoupil do pražské firmy UPP (Universal Production Partners), která se zabývá digitální postprodukcí, počítačovou animací a filmovými efekty. Věnuje se návaznostem klasických filmových postupů na nové digitální technologie a samotným digitálním technologiím. Jeho práce byla oceněna na MFF 1999 v Karlových Varech cenou Alfréda Radoka. Je zároveň aktivním pedagogem na několika filmových vysokých a vyšších odborných školách.

Boris Masník se zároveň v roli konzultanta podílel na přípravě expozice Muzea Karla Zemana a tým společnosti UPP pod jeho vedením připravuje digitalizaci Zemanovy tvorby, kterou Muzeum Karla Zemana vydává ve své speciální edici.

FOTO: Muzeum Karla Zemana

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Muzeum Karla Zemana zahajuje cyklus přednášek. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free