NOVÉ FILMY KARLA ZEMANA NA DVD

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno sobota 29. listopad 2014 13:47 Napsal MKZ

Zeman - pohádkyMuzeum Karla Zemana vydává dvě nová DVD s filmy Karla Zemana - Na kometě a Pohádku o Honzíkovi a Mařence. Dva dlouho očekávané filmy - Na kometě a Pohádku o Honzíkovi a Mařence - z dílny trikového mága Karla Zemana vydává Muzeum Karla Zemana na DVD. Kombinovaný snímek Na kometě s Magdou Vašáryovou a Emilem Horváthem v hlavních rolích byl poslední režisérovou výpravou do dobrodružného světa Julese Vernea. Kreslená Pohádka o Honzíkovi a Mařence, která vznikla na motivy českých národních pohádek, zase okouzlila diváky nejen jedinečným výtvarným zpracováním, ale i hudbou Karla Svobody. Filmy vycházejí jako v pořadí již šestý a sedmý titul edice Filmový klub Karla Zemana, distributorem je společnost Bontonfilm.

 „Filmy lze už nyní objednávat v našem internetovém obchůdku a po Mikuláši budou k dostání také v muzeu, takže si je budete moci osobně vyzvednout a spojit tak nákup krásného vánočního dárku třeba s focením ve vánočním filmovém triku nebo výtvarnou dílnou pro děti,“ zve do Muzea Karla Zemana na vánoční program ředitel Jakub Matějka.

Nová DVD budou v distribuci od 10. prosince, lze je však už nyní objednávat emailem nebo na e-shopu muzea, kde čeká i další vánoční inspirace:

·DVD a Blu-ray

·dárkové vstupenky a zážitkové balíčky

·pruhovaná trička

·kalendáře na rok 2015

·knížky, plakáty, hračky a další dárky v duchu filmů Karla Zemana

 

Cena jednoho DVD je 129 Kč. Kolekce všech sedmi filmů Karla Zemana, které doposud vyšly na DVD, stojí 699 Kč. V nabídce je ale také např. exkluzivní balíček – kolekce DVD a rodinná vstupenka do muzea, ke které jako dárek dáváme 20% slevenku na workshopy animace nebo výtvarné dílny.

Filmový Klub Karla Zemana je dlouhodobou edicí, v jejímž rámci Muzeum Karla Zemana postupně vydává kompletní filmografii Karla Zemana v digitalizované podobě, zpracovanou s použitím původních filmových materiálů. Prvními třemi tituly, které v edici vyšly, jsou Cesta do pravěku, Vynález zkázy a Baron Prášil, na sklonku roku 2013 následovaly snímky Ukradená vzducholoď a Čarodějův učeň a v letošním roce muzeum edici rozšiřuje o další dva očekávané filmy, Na kometě a Pohádku o Honzíkovi a Mařence. Muzeum tak plní své předsevzetí o zachování filmového odkazu Karla Zemana, génia českého a světového filmu.

Všechny filmy jsou opatřeny anglickými titulky a bohatými bonusy, ve kterých nechybí krátké dokumentární filmy speciálně připravené Muzeem Karla Zemana, archivní dobové materiály a rozhovory s tvůrci i hudebně vizuální bonus virtuální prohlídky muzea s hudbou Clarinet Factory.

Přednáška na téma digitálního restaurování filmů

Digitalizování filmů Karla Zemana soustavně probíhá pod vedením Ivo Maráka v trikové a postprodukční společnosti UPP (Universal Productions Partner), kde se v současnosti také v rámci projektu Čistíme svět fantazie pracuje na digitálním restaurování prvního Zemanova filmu – Vynálezu zkázy. Jaký je rozdíl mezi digitalizací a digitálním restaurováním? Jak restaurování filmů probíhá a co všechno obnáší? Jaký je význam restaurování filmů? Odpovědi na tyto a další otázky společně s názornými ukázkami představí Ivo Marák v rámci série přednášek pro veřejnost. První přednáška proběhne už 10. 12. od 18:00, zdarma v prostorách Muzea Karla Zemana. Přednášce bude od 17:00 předcházet komentovaná prohlídka expozice.

Adventní a vánoční program v Muzeu Karla Zemana

vánoční triková scéna – výtvarné dílny – filmové projekce – workshopy animace

Během adventních víkendů a vánočních svátků čekají na návštěvníky muzea speciální programy. Prostory Saského dvora obohatí vánoční triková scéna, inspirovaná Zemanovým filmem Čarodějův učeň. Návštěvníci i kolemjdoucí se v něm mohou vyfotit a získat tak originální přání, které mohou poslat jako vánoční pohlednici nebo novoroční přání svým blízkým.

Vánoční přáníčko si mohou zájemci vyrobit také v rámci výtvarných dílen, kde se dále budou zdobit perníčky ve tvaru dinosaurů, ponorek a vzducholodí a vyrábět stylové ozdoby na stromeček ze skutečných filmových pásů. „Inspirovali jsme se ozdobami z doby secese a první republiky, přičemž jsme vycházeli z materiálu, který nám je nejbližší – z filmových pásů. Už jen setkání se skutečným 35mm filmem může být v dnešní době moderních technologií pro děti zážitkem,“ říká Anna Bačíková, která v muzeu vede kreativní dílny a stojí i za nápadem využít staré vyřazené filmy. V rámci výtvarných dílen se dále budou vyrábět vánoční vzducholodě inspirované filmem Ukradená vzducholoď, proužkovat kostýmy jako z Vynálezu zkázy, barvit trilobiti a vyrábět dokreslovačky s dinosaury nebo šít loutky jako ze Zemanova snímku Vánoční sen.

„Krátký a nepříliš známý Zemanův film Vánoční sen budeme o svátcích také promítat v našem přidruženém kinosále a to jak k filmovým projekcím, tak i samostatně pro všechny návštěvníky,“ dodává Bačíková.

Chybět nebudou ani populární workshopy animace, v rámci kterých si mohou děti i dospělí pod vedením profesionálních animátorů ze sdružení Ultrafun natočit krátký film za použití jedné z tradičních metod animace. Nově jim bude k dispozici zasněžená zimní scenérie.

Kompletní adventní a vánoční program společně s fotografiemi naleznete na našich webových stránkách v sekci Vánoce.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. NOVÉ FILMY KARLA ZEMANA NA DVD. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free