LISTOPADOVÉ PREMIÉRY v kinech

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno sobota 3. listopad 2012 0:00 Napsal Iva Přivřelová

V měsíci říjnu přichází do kin mnoho zajímavých novinek. Přinášíme vám jejich přehled. Těšit se můžete na 7 dní hříchů, Obchod pro sebevrahy, Záblesky chladné neděle, Patrola, V temnotě a mnoho dalšího...

1. 11.

Yuma

Polské drama s českou koprodukcí se vrací na začátek 90. let, kdy Poláci jezdili krást do sousedního Německa. Hra na gangstery se ale často nevyplácí. V hlavní roli se představí mladý polský talent, zvolený letos mezi evropské shooting stars.

Režie: Piotr Mularuk
Hrají: Jakub Gierszal, Katarzyna Figura, Tomasz Kot

7 dní hříchů

Žena lesníka utíká lesy pronásledovaná třemi muži. Romantické drama o manželské krizi se inspirovalo skutečnými událostmi, které se staly v  sedmi poválečných dnech roku 1945 na Šumperku.

Režie: Jiří Chlumský
Hrají: Ondřej Vetchý, Éva Vica Kerekes, Anna Šišková

8. 11.

Obchod pro sebevrahy

Ve městě plném smutných lidí nejlépe prosperuje obchod pro sebevrahy. Když se ale majiteli narodí dítě, jeho živnost se octne v ohrožení. Francouzská hudební animovaná komedie sází na svérázný styl humoru.

Režie: Patrice Leconte
Mluví: Bernard Alane, Kacey Mottet Klein, Pierre-François Martin-Laval

Záblesky chladné neděle

Komorní psychothriller ze samoty uprostřed lesa vypráví o vášni měnící se v neovladatelnou posedlost, o lásce, která nebere ohledy na hranici mezi životem a smrtí, i o citech, které se dají koupit.

Režie: Ivan Pokorný
Hrají: Adéla Petřeková, Robert Jašków, Kryštof Rímský

 

Patrola

Při rutinní dopravní prohlídce zabaví dva mladí policisté pár zbraní a nějaké špinavé peníze. Tím si ovšem znepřátelí nechvalně známý gang. Krimi thriller natočil režisér podobných filmů Drsný časy a Street Kings.

Režie: David Ayer
Hrají: Jake Gyllenhaal, Michael Peña, Natalie Martinez

15. 11.

Twilight Saga: Rozbřesk – 2. část

Z Belly se po těžkém porodu konečně stala upírka, na scéně se ale znovu objevují Volturiovi, kteří chtějí štěstí rodiny Cullenových zničit. Veleúspěšná upíří série pro pubertální romantiky pátým filmem definitivně končí.

Režie: Bill Condon
Hrají: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Maggie Grace

 

Svatba mezi citrony

Po zisku Oscara za drama Lepší svět se režisérka Susanne Bier obrátila k žánru romantické komedie. Její koprodukční novinka sleduje dvě velmi odlišné rodiny, které se setkávají v italské vile uprostřed citrónového sadu na společné svatbě.

Režie: Susanne Bier
Hrají: Trine Dyrholm, Pierce Brosnan, Paprika Steen

V temnotě

Agnieszka Holland se po letech opět vrátila k tématu holocaustu. Hrdinou příběhu inspirovaného skutečností je katolický podvodníček, který za války ukryl v kanalizační síti skupinku uprchlíků z židovského ghetta. Film byl letos nominovaný na Oscara.

Režie: Agnieszka Holland
Hrají: Benno Fürmann, Weronika Rosati, Maria Schrader

Až do města Aš

Naivní dívka z východního Slovenska nastupuje jako šička do podniku v česko-německém pohraničí. Celovečerní debut mladé slovenské režisérky letos soutěžil na karlovarském festivalu v sekci Na východ od Západu.

Režie: Iveta Grófová
Hrají: Dorota Billá, Silvia Halušicová, Robin Horký

22. 11.

Atlas mraků

Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalyptickou budoucnost. Činy jsou však propojené napříč časem i prostorem.

Režie: Tom Tykwer, Lana Wachowski, Andy Wachowski
Hrají: Tom Hanks, Hugo Weaving, Jim Sturgess

 

Praho, má lásko

Mladí tvůrci z FAMU se spojili a vytvořili povídkový film, který se odehrává na různých atraktivních pražských lokalitách. Na celý projekt inspirovaný filmy Paříži, miluji tě a New Yorku, miluji tě dohlížel režisér Vít Olmer.

Režie: Markéta Černá, Tomáš Pavlíček, Viktória Dzurenková, Jakub Šmíd, Helena Bernardová
Hrají: Jaromíra Mílová, Michal Kern, Jiří Dvořák

29. 11.

Holy Motors

Nevyzpytatelný enfant terrible francouzského filmu Leos Carax se po třináctileté pauze vrátil. S filmem, který nikdo nedokáže převyprávět a který je tak šílený a originální, že většina kritiků chtěla, aby vyhrál letošní festival v Cannes.

Režie: Leos Carax
Hrají: Denis Lavant, Kylie Minogue, Michel Piccoli

 

Co kdybychom žili společně?

Skupina nerozlučných a opravdu starých přátel se rozhodne vzepřít věku. Když jim paměť i srdce začínají pomalu vypovídat, místo aby putovali do domova důchodců, začnou žít společně. Komedie bude v předpremiéře k vidění na Festivalu francouzského filmu.

Režie: Stéphane Robelin
Hrají: Daniel Brühl, Geraldine Chaplin, Jane Fonda, Pierre Richard

Argo (tohle můžete vyhodit, pokud bude třeba)

Herec Ben Affleck se potřetí stal režisérem. Tentokrát natočil politický thriller o snaze zachránit šest Američanů, kterým se podařilo utéct do domu kanadského velvyslance poté, co skupina iránských studentů obsadila v listopadu 1979 americké velvyslanectví v Teheránu.

Režie: Ben Affleck
Hrají: Bryan Cranston, Ben Affleck, John Goodman

Láska v hrobě

Nový český dokument vypráví o různých aspektech bezdomovectví a ukazuje, kam až člověka může dovést nefunkční rodinné zázemí či osobní tragédie. Jeho hlavními hrdiny jsou Jan a Jana, kteří našli domov na opuštěném hřbitově v pražských Strašnicích.

Režie: David Vondráček

Sedm psychopatů

Ceněný dramatik Martin McDonagh navazuje na svou krimikomedii V Bruggách další krimikomedií s hvězdným obsazením. V ní scenárista v tvůrčí krizi čerpá inspiraci ze zločinu, do nějž se zapletl. Otázka ovšem je, zda ho i přežije.

Režie: Martin McDonagh
Hrají: Colin Farrell, Sam Rockwell, Christopher Walken

FOTO: AČFK, Aerofilms, Bioscop, Blue Sky Film, Bontonfilm, Cinemart, EEAP, Verbascum Imago, Warner Bros

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. LISTOPADOVÉ PREMIÉRY v kinech. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free