Prosincové premiéry v kinech

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno čtvrtek 6. prosinec 2012 0:00 Napsal Iva Přivřelová

Novinky v kinech na měsíc prosinec - Proti větru, Kuře na švestkách, Ministr, Legendární parta, Pevnost, Titus, Anna Karenina, Oui, šéfe!, Hobit: Neočekávaná cesta, Louskáček, Pí a jeho život, Ladíme!, Večer s Leónem a Lightfootem, Sammyho dobrodružství 2 a Jack Reacher: Poslední výstřel.

29. 11.

Proti větru

Otec dvou dětí se nedokáže smířit s náhlým zmizením své ženy. Po roce se pokusí začít nanovo ve městě, kde vyrůstal. Jenže nic nebude takové, jak si představoval. Drama s tajemstvím natočil jako svůj režijní debut jeden francouzský herec.

Režie: Jalil Lespert
Hrají: Benoît Magimel, Isabelle Carré, Antoine Duléry

Kuře na švestkách

Autoři animovaného Persepolis se vrací s hranou tragikomedií o íránském hudebníkovi, který po ztrátě houslí ztratí i chuť do života. Vynalézavý a hravý snímek střídající styly vyprávění soutěžil letos na festivalu v Benátkách.

Režie: Marjane Satrapi, Vincent Paronnaud
Hrají: Mathieu Amalric, Isabella Rossellini, Maria de Medeiros

Ministr

Další ze snímků z Festivalu francouzského filmu sleduje ministra obrany, který bojuje o svou funkci. Konverzační politické drama získalo novinářskou cenu v Cannes a tři Césary, včetně toho za nejlepší scénář.

Režie: Pierre Schöller
Hrají: Olivier Gourmet, Michel Blanc, Zabou Breitman

Legendární parta

Studio, které stvořilo Shreka a Madagaskar, vysílá do kin další animovaný film. Vypráví o partě superhrdinů v čele se Santa Clausem a jejich boji proti zloduchovi, který chce vzít všem dětem radost ze života. Originál 3D rodinné akce dabovali i Alec Baldwin, Hugh Jackman a Jude Law.

Režie: Peter Ramsey
Mluví: Matouš Ruml, Zdeněk Maryška, Michal Dlouhý

1. 12.

Pevnost

Dva mladí čeští dokumentaristé se vydali do podivuhodné, temné země na okraji Evropy, aby tam natočili poetický příběh o člověku, jeho vztahu ke svobodě a o jeho touze uniknout modernímu světu do ideálního univerza, v němž se o něj postará stát. Vítězný film letošního festivalu dokumentů v Jihlavě.

Režie: Klára Tasovská, Lukáš Kokeš

MET: Titus

Přenosy z Metropolitní opery v New Yorku pokračují v prosinci třemi dalšími představeními. Mozartovo drama Titus se odehrává ve starověkém Římě. Osmého prosince se hraje drama žárlivosti a pomsty Maškarní ples od Verdiho, 15. 12. je na programu desítek českých kin Verdiho Aida.

Režie: Jean-Pierre Ponnelle
Hrají: Lucy Crowe, Barbara Frittoli, Elīna Garanča

6. 12.

Anna Karenina

Režisér Pýchy a předsudku a Pokání se vrací k literárním adaptacím novou verzí slavného románu Lva Tolstého. Příběh tragické lásky mezi vdanou ženou a mladým vojákem pro něj přepsal dramatik Tom Stoppard, režisér Wright dodal výrazný vizuální styl a nápad, aby se vše odehrávalo kolem divadla.

Režie: Joe Wright
Hrají: Keira Knightley, Jude Law, Aaron Taylor-Johnson

Oui, šéfe!

Třicátník Jacky má talent a nápady, ale nedokáže jako kuchař sehnat pořádnou práci. Slavný šéfkuchař Alexandre má vlastní restauraci, ale už mu došla inspirace. Komedie o tom, jak se tyto dvě osobnosti dají dohromady, vznikla ve francouzsko-španělské koprodukci.

Režie: Daniel Cohen
Hrají: Jean Reno, Michaël Youn, Raphaëlle Agogué

13. 12.

Hobit: Neočekávané cesta

Dlouho očekávaná adaptace knížky J. R. R. Tolkiena od autoar mnohaoscarové trilogie navazující na dobrodružství ze Středozemě, Pán prstenů. Ačkoliv výprava hobita Bilba s trpaslíky za drakem je popsána v jediné knížce, filmy o ní vzniknou tři. První se ukáže tyto Vánoce a ve 3D.

Režie: Peter Jackson
Hrají: Martin Freeman, Ian McKellen, Richard Armitage

16. 12.

Louskáček

Čajkovského baletní pohádka o Mášence a jejím kouzelném vánočním dárku, louskáčku na ořechy, který se v její fantazii promění v krásného prince, patří k vánočním klasikám. Letos ji můžete vidět znovu i v kině, díky záznamu z moskevského Velkého divadla.

Režie: Jurij Grigorovič
Hrají: Nina Kaptsova, Artem Ovčarenko, Denis Savin

20. 12.

Pí a jeho život

Oscarový režisér Zkrocené hory a Tygra a draka se chopil oceněného románu Yanna Martela a natočil příběh indického chlapce, syna majitele zoologické zahrady, který pluje na záchranném člunu se čtyřmi zvířaty. Příběh o víře, naději i šanci přežít neštěstí.

Režie: Ang Lee
Hrají: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Tabu

Ladíme!

Dívka, která sní o kariéře dýdžejky, se na nové škole zapojí do pěveckého kroužku. Příliš si ovšem nesedne s jeho neoficiální šéfkou, která touží po vítězství v soutěži školních vokálních skupin. Americká hudební komedie má v sobě kus Glee i Žen sobě.

Režie: Jason Moore
Hrají: Anna Kendrick, Elizabeth Banks, Rebel Wilson

Večer s Leónem a Lightfootem

Letošní nabídku tanečních přenosů do kin obohatila přímá představení z Nederlands Dans Theater, prestižní haagské skupiny moderního tance. Soubor na cestu ke slávě přivedl i český emigrant, choreograf Jiří Kylián. Tento večer budě věnován choreografiím Sola Leóna a současného uměleckého ředitele souboru Paula Lightfoota.

Režie: Paul Lightfoot, Sol León

27. 12.

Sammyho dobrodružství 2

Podmořská dobrodružství malého želváka a jeho kamaráda pokračují. Když Sammyho a Raye uloví pytlácká loď, ocitnou se v zajetí ohromného akvária v Dubaji. Tyhle želvy se ovšem svobody jen tak nevzdají. Animovaný film pochází z Belgie.

Režie: Ben Stassen
Mluví: Isabelle Fuhrman, Melanie Griffith, Billy Unger

Jack Reacher: Poslední výstřel

Bývalý snajpr Barr a bývalý vyšetřovatel Reacher se potkali kdysi v armádě, když Barr zastřelil čtyři lidi. Nyní se setkávají znovu za podobných tragických okolností, Barr ale tvrdí, že je nevinný. Film natočil a napsal muž s Oscarem za scénář Obvyklých podezřelých.

Režie: Christopher McQuarrie
Hrají: Tom Cruise, Werner Herzog, Rosamund Pike

FOTO: Aerofilms, Artcam, Bontonfilm, D-Cinema, Film Europe, H.C.E., Warner Bros

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Prosincové premiéry v kinech. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free