Jak by vypadala ideální filmová hvězda 40. let?

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pondělí 5. květen 2014 1:00 Napsal Kristýna Dušková

Téma ideálu krásy je velmi přitažlivé. Každoročně se vyhlašuje nespočet soutěží krásy celosvětového i lokálního charakteru. Opomenuty nezůstávají ani filmové hvězdy, které jsou diváku na očích velmi často. Jak by měla vypadat ideální filmová hvězda zkoumali hollywoodští odborníci již ve 40. letech. Pojďme se podívat na výsledky, které v dobovém tisku zveřejnil magazín Kinorevue.

„V Hollywoodu mají odborníky na všechno: také na ženskou krásu. Nedávno se sešli všichni znalci z tohoto oboru ke konferenci, při níž se dohodli na těchto mírách a váhách, jichž je zapotřebí k tomu, aby mohla být dívka považována za ideálně krásnou. Její váha by měla být 64 kg, výška 166 cm, poprsí 80 cm, taille 65 cm, boky 90 cm, lýtko 32.5 cm, stehno 50 cm, paže 25 c,, ruka 22.5 cm, krk 31.25 cm a ruční kloub 15 cm.

Tedy dívky, centimetry do rukou! Ale utěšte se. V Hollywoodu se dosud nepodařilo nalézt ženu, která by vyhovovala všem těmto rozměrům, ačkoli se o titul „ideální ženy 1938“ ucházela na 250 krasavic.“

O mírách nejen obvyklých partií, kterými by měla disponovat ta největší kráska – tedy prsa, pas a boky, za jejich ideál je považováno známé magické číslo 90-60-90, informoval dobový kinematografický tisk, který si nenechal ujít příležitost a napsal i o české lyrické krásce Nataši Gollové. Zprávička zněla takto: „Nataša Gollová je nadmíru hezká, ale její půvab není podle ustálených norem „ženské krásy“ bezvadný. Jaké je to pro ni štěstí!“

To věru ano. Vždyť Nataša patřila mezi nejobsazovanější herečky své doby a její typický účes se zvlněnou loknou napodobovalo bezpočet mladých dívek, které dychtily po tom vypadat jako známá star.

FOTO: Filmexport

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Jak by vypadala ideální filmová hvězda 40. let?. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free