Zajímavosti

Tři chlapi v chalupě - ze seriálu film

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno neděle 7. říjen 2012 0:00 Napsal PhDr. Pavel Taussig

Když se vysílaly jednotlivé díly populárního televizního seriálu, shlukovaly se kolem obrazovek skupiny spoluobčanů – kromě šťastných koncesionářů i jejich příbuzní, známí a sousedé. Byl to teprve náš druhý seriál, ale zatímco na Rodinu Bláhovu, třímající historický primát, se pozapomnělo, z dědy, otce a syna Potůčkových se stala legenda. Můžeme říci živoucí legenda, protože všichni tři představitelé, Lubomír Lipský, Jan Skopeček i Ladislav Trojan, stále můžou divákům pamětníkům rozdávat autogramy.

Mazlíček - jedna z nejoblíbenějších poloh Huga Haase

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno neděle 30. září 2012 0:00 Napsal PhDr. Pavel Taussig

Tvůrčí partnerství Martina Friče a Huga Haase nebylo jen o vztahu filmového režiséra a populárního komediálního herce. Oba umělci napsali společně i několik scénářů. Po úspěchu komedie Život je pes se opět sešli, aby stvořili další veselý film, jemuž dali název Mazlíček. Příběh je variací na téma, jak se nesmělý muž skrze lásku promění v hrdinu.

Sukničkáři a Babovřesky

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pondělí 24. září 2012 0:00 Napsal Mgr. Ondřej Slanina

Herci sice mají obvykle přes léto v divadle prázdniny a kromě několika scén lelkují na chalupách, avšak i přes objektivní nedostatek financí v české kinematografii se k filmové režii vrátili dva osvědčení matadoři české komedie Jiří Menzel a Zdeněk Troška, kteří opět řadu známých tváří vrátili tam, kde je máme nejraději, před filmovou kameru.

Tesaři na Barrandově

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno neděle 9. září 2012 0:00 Napsal Zdeněk Hradil

Už před časem jsme otiskli výzvu, abyste nám posílali své osobní zážitky z natáčení nebo ze setkání s významnými osobnostmi. A konečně se k nám jeden váš příběh dostal. Svědčí o tom, že obyčejní lidé umí neobyčejné věci. Pan Zdeněk Hradil nám v dopise povyprávěl o svém pracovním zážitku při stavbě kulis k filmu Příběh rytíře a my mu za to srdečně děkujeme. Pokud je mezi vámi někdo, kdo má rovněž zajímavý příběh, budeme rádi, když nám o něm napíše, rádi ho otiskneme. Lenka Burianová

Dny evropského dědictví v GASKu

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno sobota 8. září 2012 0:00 Napsal GASK

Kutná Hora Jagellonská aneb na cestě k náboženskému míru v Království českém. Po oba dny oslav Dnů evropského dědictví (8. – 9. 9. 2012) je připraven v rámci výstavy Europa Jagellonica v GASK bohatý doprovodný program. Můžete navštívit sítotiskovou dílnu, komentované prohlídky s lektory a odborníky nebo koncert středověké hudby. Dále budete moci na vybraných dílech výstavy sledovat revoluční historický moment, který se udál přímo v Kutné Hoře. Putování výstavou s drobnými úkoly vám zpestří bádání, které můžete završit výtvarnou aktivitou.

3. ročník Dne dyslexie s mottem – DAR DYSLEXIE

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pondělí 3. září 2012 10:29 Napsal dys.cz

Den dyslexie je ojedinělý projekt, na kterém se podílejí převážně sami takto handicapovaní lidé či ti, kteří jim chtějí pomáhat. Doposud nikde na světě se Den dyslexie ani jiná podobná akce nepořádá. Je otázka, má-li společnost dostatečný zájem se touto skutečností zabývat či zda ti, kdo s handicapem žijí, chtějí vůbec vystupovat na veřejnosti.

ČÁRY – MÁRY – FILM!

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 31. srpen 2012 0:00 Napsal PhDr. Pavel Taussig

Už první filmaři udivovali diváky triky. Zcela náhodou byl objeven takzvaný stop-trik, který se používá dosud. Během natáčení na pařížském bulváru se filmaři zadrhla klička v kameře – podle jiných měnil kazety s materiálem – každopádně při projekci došlo k zázraku: projíždějící omnibus se proměnil nečekaně v pohřební vůz.

Výtvarná pocta Vlastovi Burianovi na Slovensku

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 31. srpen 2012 0:00 Napsal Peter Závacký

Velikána českej komédie Vlasta Buriana (1981-1962) ani dnes nie je treba nikomu predstavovať. Na jeho filmoch sa dodnes od srdca a radi smejú celé generácie Čechov a Slovákov. Jeho tvár je asi najznámejšou tvárou na obrazovkách, kde zanechala nezameniteľnú a nezmazateľnú stopu. Rovnako úspešné boli aj jeho kabaretné a divadelné vystúpenia. Na základe ankety týždenníka Televize v r. 1999 sa stal aj kráľom českého filmového úsmevu storočia. Je milovníkom humoru známy už po niekoľko generácií z televízie a filmu.

Ve stínu a Borgia 2

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno čtvrtek 23. srpen 2012 0:00 Napsal Mgr. Ondřej Slanina

V českých ateliérech sice práce poslední dobou poněkud ubývá, nicméně stále se najde pár projektů, které jsou v přípravě a stojí za to o nich psát. Dnes se vypravíme na natáčení dvou ambiciózních projektů, a to retro kriminálního filmu Davida Ondříčka Ve stínu a natáčení druhé série úspěšného projektu Borgia 2.

Legenda o Enyovi

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno středa 22. srpen 2012 0:00 Napsal Lenka Burianová

Legenda o Enyovi je úžasný příběh malého sirotka, kterého se ujme kmen Doodjiů, odehrávající se na pozadí prehistorického světa. Šaman v něm vidí svého nástupce. Stane se jeho průvodcem a rádcem. Enyo se postupně naučí mluvit se zvířaty, číst zprávy skryté v přírodě a nahlížet do budoucnosti. Aby zachránil svůj kmen, musí nalézt cestu do bájného Skrytého údolí. A tak začíná dobrodružství plné zábavy, akce a nových poznání.

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Zajímavosti. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free