Zajímavosti

21. Febiofest je tu!

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno čtvrtek 20. březen 2014 12:23 Napsal Mgr. Stanislav Bensch

Cinestar Anděl v Praze se stane od 20. do 28. března dějištěm už 21. ročníku MFF Praha - Febiofest. Tradičně bohatý festivalový program nabídne letos divákům 141 filmů ze 60 zemí v rámci 18 programových sekcí.

IVIO – první on-line kino s unikátní filmovou knihovnou zdarma od 13. března v České republice!

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno neděle 16. březen 2014 0:00 Napsal TZ

Vybrat si ze stovek titulů podle svého vkusu či aktuální nálady ten správný film nebo seriál a sledovat jej kdykoliv na počítači, tabletu či smartphonu, zdarma a bez kolize se zákonem... Splněný sen moderního diváka se jmenuje IVIO! První a jediné online kino v České republice s legálním obsahem dostupným zdarma startuje ve čtvrtek 13. března.

Tajemství šperku Anny Rakouské

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 20. září 2013 1:00 Napsal Kristýna Dušková

Ten příběh známe díky Alexandru Dumasovi st. všichni. Ve svém legendárním mnohokrát zfilmovaném díle Tři mušketýři popisuje zakázanou lásku královny Anny Rakouské a vévody z Buckinghamu. Smyšlený příběh ale zcela neodpovídá skutečnosti…

Tajemná a zapomenutá Greta Garbo

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 13. září 2013 1:00 Napsal Kristýna Dušková

Malá Greta jí poslední zbytky chleba. Denní příděl na osobu je pouhopouhých 200 gramů. První světová válka se dostala i do Švédska, kde si na svých obyvatelích vybírá těžkou daň – chudobu. Gretin otec je nemocný a rodině se s třemi dětmi žije velmi těžce.

Muzejní noc a 1. narozeniny v MUZEU KARLA ZEMANA

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno středa 11. září 2013 14:16 Napsal MKZ

Vážení přátelé Muzea Karla Zemana, zasíláme vám další dobré zprávy! Muzeum Karla Zemana se s hrdostí připojuje k prestižním pražským muzeím a otevírá své brány v sobotu 14. září ve večerních hodinách v rámci tradiční akce Muzejní noc. Návštěvníky kromě zpřístupnění atraktivní expozice muzea v netradičních hodinách čeká slavnostní nasvícení areálu, noční plavby lodí ElektroNemo (do 22:00), křížovky a kvízy, ukázky workshopů animace a trikového filmu i promítání Zemanových filmů. 

Soudy ulice po 2. světové válce

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno středa 7. srpen 2013 1:00 Napsal Irena Nováková

Poslední záchvěvy německého teroru mizí. Karty nahoře jsou již rozdány. Stalin si při jednáních o poválečném rozdělení Evropy vymohl, že Praha, a spolu s ní celá Československá republika, bude v područí Moskvy a ne  Američanů. Píše se 9. květen 1945. Tímto dnem už patřila 2. světová válka v Evropě oficiálně  ,,včerejšku“. Československu však mírové opojení nevydrží dlouho. Atmosféra poválečné Prahy je děsivá. Lidé jsou plni nenávisti. Toužili po pomstě. K tomu potřebovali obětní beránky.  Na ráně jsou ti, co jsou nejvíc vidět. Jsou to známí a populární lidé, herci, filmoví pracovníci, umělci. Pomstychtivé davy se vydávají do ulic jako samozvaní soudcové. Obětí nenávistného lynče se stal Jan Sviták.

Pohádkové prázdniny v Kovači

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno čtvrtek 1. srpen 2013 1:00 Napsal Zlatuše Žitná

Letošní ročník Pohádkových prázdnin byl již pátý. Konal se poslední červnovou sobotu 29. června 2013. Účast dětí a dospělých předčila veškerá očekávání – dětí se zúčastnilo pět set padesát a dospělých kolem osmi set.

Filmové obrazy ze Starého bělidla

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno sobota 22. červen 2013 1:00 Napsal PhDr. Pavel Taussig

Koncem třicátých let se k natáčení filmu podle Babičky připravoval divadelní režisér Jiří Frejka, který měl již napsaný scénář. V jednom rozhovoru řekl, co chce adaptací zdůraznit: „Sibylino proroctví. Návrat babičky do jejich Čech. Zpěv rodné země. Víru v silný a zdravý národní kmen, ve statečný život. U nás vždycky bylo nebezpečí malichernění, bázlivosti, osobních sporů, vnitřní nevíry. Zdá se mi, že babička, kypící zdravím a pevnou vírou, je slovem včas…“

Vlasta Burian ve službách firmy Baťa

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pondělí 10. červen 2013 1:00 Napsal PhDr. Pavel Taussig

V roce 1935 byl už Vlasta Burian velmi populárním filmovým komikem. Diváci ho znali z komedií C. a k. polní maršálek, To neznáte Hadimršku, Lelíček ve službách Sherlocka Holmese, Funebrák či Anton Špelec, ostrostřelec; obdivovat mohli i jeho ukázněný herecký projev ve filmech Revizor a U snědeného krámu, natočených v druhé polovině roku 1933.

Kázat vodu a pít víno

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pondělí 3. červen 2013 1:00 Napsal PhDr. Pavel Taussig

Je i pro dnešní mladé diváky zábavné a příjemné sledovat, jak mladý a pohledný herec Hugo Haas přímo virtuózně zpodobňuje ve filmových komediích postavy postarších, často nerudných a protivných mužů. Když byl obsazen do role pana Načeradce v adaptaci Poláčkových Mužů v ofsajdu, bylo mu teprve třicet roků, v čase starého Pešty z Velblouda uchem jehly a pohodného Tobiáše z Uličky v ráji byl pouze o šest let starší. Za necelý rok později se objevil na filmovém plátně jako profesor Antonín Karas; tomuto počestnému a ctihodnému muži, který vepsal nad hlavy lidstva heslo Mravnost nade vše, nadělili autoři, byť to nikde číselně nevyjádřili,  jistě víc roků než šestatřicet, kolik v té době vlastnil jeho představitel  a jeden z duchovních otců, Hugo Haas.

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Zajímavosti. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free