Zajímavosti

CD VOJTĚCH DYK & B-SIDE BAND bandleader Josef Buchta DESKA

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 28. listopad 2014 11:57 Napsal TZ

Počátkem prosince přichází do prodeje první studiové CD zpěváka Vojtěch Dyka a B-Side Bandu s bandleaderem Josefem Buchtou s názvem Deska. Po dvou velmi úspěšných celorepublikových turné a dvou záznamech živých koncertů na CD a DVD se toto mimořádné spojení výrazně pěvecké osobnosti a špičkového muzikantského seskupení představuje se studiovým projektem a zcela novým repertoárem, který pro zpěváka a kapelu vytvořili přední domácí autoři. Na jaře roku 2015 podpoří vydání CD nová série koncertů Deska Tour 2015.

Muzeum Karla Zemana slaví 2. narozeniny!

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pondělí 22. září 2014 9:14 Napsal MKZ

MKZUž za tři týdny oslaví Muzeum Karla Zemana 2. výročí své existence. Oslavy, které se budou konat od 10. do 12. října, se ponesou v duchu filmu Ukradená vzducholoď. Připraven je rozmanitý program i výjimeční hosté – pozvání přijala pětice představitelů hlavních rolí filmu Ukradená vzducholoď i paní Ludmila Zemanová. Jedinečný audiovizuální zážitek připraví přímo pro tuto událost muzikant Jan Burian ml. a kapela Clarinet Factory. A nad tím vším se bude po dobu oslav vznášet opravdová vzducholoď… Letíme dál! Poleťte s námi!

Bohatý srpen a září v Národním technickém muzeu

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pátek 1. srpen 2014 13:29 Napsal NTM

NTM logoNárodní technické muzeum vstoupilo do letošního roku jako čtvrté nejnavštěvovanější muzeum u nás a velký zájem návštěvníků pokračuje i v letních měsících. Na srpen i září zveme návštěvníky na bohatý program, který jsme připravili. 

POCTA BEETHOVENOVI

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno středa 30. červenec 2014 9:35 Napsal KSO

KSOSlavnostní koncert je připomenutím pobytu velkého skladatele v Karlových Varech. Přesně před dvěma sty dvěma lety, tedy 6. srpna 1812 Ludwig van Beethoven vystoupil společně s italským houslistou Giovannim Batisttou Polledrem v Českém sále tehdejšího hotelu Pupp na benefičním koncertě ve prospěch obyvatel rakouských lázní Baden, strávených velkým požárem.

Il Cinema Ritrovato

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno úterý 22. červenec 2014 8:41 Napsal Lenka Burianová

Il Cinema RitrovatoV letošním ročníku mezinárodní soutěže Il Cinema Ritrovato, pořádané v italské Bologni, byly mezi finalisty filmy Tam na konečné a Pod značkou Baťa. Oba filmy vydala na DVD společnost Filmexport Home Video ve spolupráci s Národním filmovým archivem. Letos sice nezískal ani jeden z filmů hlavní ocenění, ale filmy zlínských ateliéru Pod značkou Baťa si vysloužili zvláštní uznání jednoho z porotců.

Anthony Hopkins složil valčík

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno úterý 15. červenec 2014 8:48 Napsal Lenka Burianová

Anthony HopkinsDnes mi moje kolegyně ukázala úžasné video. Je na něm orchestr André Rieua, slavného nizozemského houslisty, skladatele, kapelníka a hudebního producenta, který si pro diváky připravil speciální překvapení. Na svém koncertě poprvé zahrál valčík, který složil slavný hollywoodský herec. Všichni ho známe zejména jako Hannibala Lectera z filmu Mlčení jehňátek!

Osobnosti českej kultúry zavítali na Slovensko

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno čtvrtek 10. červenec 2014 15:12 Napsal Peter Závacký

Zdeněk Troška - karikaturaVýtvarná pocta osobnostiam českej kultúry bol názov medzinárodnej výstavy, ktorú mohli vidieť v tomto roku Košiciach, priaznivci českej kultúry a tiež výtvarného umenia na Slovensku, v klubových priestoroch ČsK. Pozostávala z obsiahleho súboru originálnych kariportrétov, kreácie od duše, známych českých osobnosti zo sveta kultúry, umenia, literatúry a športu. Vytvorili ich poprední slovenskí, českí a zahraniční výtvarníci - karikaturisti, aby aj oni takto vzdali hold a poctu vybraným osobnostiam českej kultúry.V pomyslenom výstavnom výtvarnom chráme umelec vie, ak počúvne svoj vnútorný hlas a nepotlačí cit, vždy mu napovedia, ktorým smerom má ísť. Aby návštevník pochopil význam harmónie, ak nájde v sebe pokoru a vyrovnanie a pokoru, a vidieť a nachádzať aj iné rozmery života. 

ČISTÍME SVĚT FANTAZIE!

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno úterý 8. červenec 2014 10:58 Napsal MKZ

Vynález zkázyMemorandum o tříleté spolupráci na projektu Čistíme svět fantazie dnes v Karlových Varech podepsali generální ředitel České televize Petr Dvořák, předseda správní rady Nadace české bijáky Petr Šikoš a ředitel Muzea Karla Zemana Jakub Matějka. Projekt vzniká ve spolupráci s Ministerstvem kultury České republiky. Jeho cílem je digitálně zrestaurovat tři vybrané české filmy ze Zlatého fondu české kinematografie z produkce Karla Zemana, představit je široké veřejnosti a zajistit jejich uchování v nejvyšší možné kvalitě i pro budoucí generace. Jako první projde digitální obnovou film Vynález zkázy, následovat budou snímky Baron Prášil a Cesta do pravěku. V plánu je zrenovovat každý rok jeden film. Do projektu se prostřednictvím veřejné sbírky může zapojit i odborná a široká veřejnost.

Unikátní koncerty Hudby Hradní stráže a Policie ČR

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno středa 4. červen 2014 13:46 Napsal Mgr. Vlaďka Dobiášová

Série koncertů na podporu Českého národního registru dárců kostní dřeně byla zahájena v březnu 2014 a bude pokračovat až do října letošního roku. Cílem je získat nové potenciální dárce, nové dobrovolníky pro zápis do národního registru dárců.

Jak by vypadala ideální filmová hvězda 40. let?

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno pondělí 5. květen 2014 1:00 Napsal Kristýna Dušková

Téma ideálu krásy je velmi přitažlivé. Každoročně se vyhlašuje nespočet soutěží krásy celosvětového i lokálního charakteru. Opomenuty nezůstávají ani filmové hvězdy, které jsou diváku na očích velmi často. Jak by měla vypadat ideální filmová hvězda zkoumali hollywoodští odborníci již ve 40. letech. Pojďme se podívat na výsledky, které v dobovém tisku zveřejnil magazín Kinorevue.

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Zajímavosti. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free