Prosincový mix novinek

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno pondělí 10. prosinec 2012 0:00 Napsal Helena Němcová, Lenka Burianová a Lucie Urbánková

Další skvělé filmové novinky míří na pulty trafik a maloobchodních prodejců. Nenechte si ujít film Limonádový Joe aneb Koňská opera poprvé na Blu-ray nosiči, komedii Miroslava Cikána Milování zakázáno, dokumentární film Odtajněný Vatikán a praktického rádce pro pozůstalé - Poslední věci člověka.

Limonádový Joe aneb Koňská opera

Poprvé na blu-rayi!

Dlouho očekávaný blu-ray disk s kultovní parodií J. Brdečky a O. Lipského si vyžádal pečlivou přípravu. Širokoúhlá filmová kopie byla nově přepsána na HDCAM SR v HD rozlišení, obraz a zvuk byl v rámci rozpočtových možností digitálně restaurován.

Na blu-ray disku naleznete také unikátní sestříhanou verzi filmu s původním anglickým dabingem, přičemž v této podobě byl film tehdy promítán v anglicky mluvících teritoriích. Tuto specialitu bylo možné ukázat za pomoci využití pokročilé navigace tzv. „seamless branching“. V rámci české verze disku jsou jako bonus představeny právě vystřižené scény a americká verze úvodních titulků. Zvuk je jak v českém, tak v anglickém znění ve formátu DTS HD Master Audio. Blu-ray disk obsahuje interaktivní menu v českém a anglickém jazyce, české titulky pro neslyšící i anglické titulky obou verzí filmu.

TEXT: Helena Němcová

Milování zakázáno

V prodeji od 12.12.2012

Veselohra Milování zakázáno vznikla podle námětu Jana Hály a scénáře Jana Gerstla a vypráví o zchudlém továrníkovi, jeho zoufalých věřitelích a dvou kouzelnících z Ameriky. Továrník Brejcha se v poloprázdné vile setká se svým kamarádem Netušilem, který ho přijel navštívit i se svou ženou a dcerou. Když vidí, v jaké situaci se jeho kamarád nachází, rozhodne se mu pomoci. Z Ameriky má přijet jejich společný přítel, kouzelník Marek, který touží oženit svého synovce s Brejchovou dcerou. Jenže ta utekla i s Brejchovou manželkou. Netušil však neváhá a Brejchovi půjčí svou manželku i dceru. Dům zároveň obsadí Brejchovi věřitelé, kteří se hodlají účastnit tohoto malého podvodu, a aby si ohlídali úspěšnost akce a návratnost svých peněz, vydávají se za služebnictvo. A v tom už přijíždí kouzelník se svým synovcem…

Veselohra nabízí mnoho komických situací, ve kterých uvidíme báječné herce – Annu Letenskou, Václava Trégla, Karla Lamače, Hanu Vítovou, Helenu Bušovou, Světlu Svozilovou atd. Komedii režíroval Miroslav Cikán s Karlem Lamačem a rozhodně se u ní nudit nebudete! Ve filmu navíc uvidíte černocha (Frank Ford), se kterým Karel Lamač hraje na klavír a zpívá píseň You be my girl!

TEXT: Lenka Burianová

Odtajněný Vatikán

V prodeji od 12.12.2012

Film shrnuje poslání, činnost a postavení současného Vatikánu s připomínkou jeho nedávné minulosti i dávnější historie. Jsou zde k vidění jedny z nejúchvatnějších uměleckých památek, zejména významných děl světové renesance. Ale mnozí Vatikán vnímají i jako místo tajemné a skrývající nejednu odpověď na záhady minulosti i současného světa.

Autorům filmu bylo povoleno projít se Vatikánem mimo běžnou turistickou trasu a dostat se i za hranice oficiálního protokolu. A tak divák přes objektivy kamer nahlédne i tam, kam jeho nohy nebudou mít nikdy šanci vstoupit, a to včetně soukromých prostor obývaných papežem. Projde se základy původní svatopetrské baziliky, katakombami s ostatky papežů, tajnými vatikánskými archivy i místy, kde se uchovávají atributy papežského úřadu a celá staletí shromažďované skvosty nebývalé hodnoty. Pozná i pozadí pověstné švýcarské gardy a problematiku ochrany bezpečí nejvyšší hlavy církve. V neposlední řadě se dozví, čím se zabývají vatikánská vědecká pracoviště a seznámí se s pojmy jako je konkláve, vatikánská banka nebo vatikánské rádio.

Papežský stát je bezesporu nevšedním místem a rozhodně stojí za to dozvědět se o něm co možná nejvíce.

TEXT: Lucie Urbánková

Poslední věci člověka – praktický rádce pro pozůstalé

Úmrtí někoho blízkého je situace, kterou nechce zažít nikdo z nás – bohužel, nevyhneme se jí. I když ji např. po dlouhé nemoci někoho v rodině očekáváme, jsme stejně překvapeni, když blízký zemře, jakou silou nás tato situace opravdu zasáhne. Připraveni na tento úder nejsme nikdy, ale můžeme si alespoň připravit jakéhosi „pomocníka“ pro tyto těžké chvíle.

Toto DVD plní úlohu takového rádce. Pomáhá postupovat správně při zařizování posledních věcí člověka, ať už se jedná o postup při nálezu těla nebo autonehodě, úmrtí v nemocnici, vybavování nezbytných potvrzení a listin, objednávání pohřbu, zařizování pozůstalosti či uložení těla, a dozvíme se i něco praktického o provozu hřbitova či historii pohřebnictví.

Následující prezentované skutečnosti jsou souhrnem praktických rad, které byly sestaveny v naději, že vám usnadní zvládnout těžké období po skonu vašich blízkých.

Pořadem nás citlivým způsobem provede herec Rudolf Jelínek. Lektory jednotlivých témat jsou příslušní úředníci, pracovníci pohřebních služeb, odborníci na daná témata, ať už jsou to právníci či lékaři…

Bližší informace o termínu vydání získáte na www.filmexport.cz a tel. 261 213 664.
TEXT: Helena Němcová

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Prosincový mix novinek. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free