2 DVD za 49 Kč!

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno středa 22. srpen 2012 0:00 Napsal Filmexport

Máte rádi dokumentární filmy? Ano? Pak vás jistě potěšíme. V příštích několika týdnech se na pultech trafik objeví edice dvou DVD za akční cenu 49 Kč! Jako první míří na novinové stánky tyto dvě edice - dokumentární filmy Hubbleův teleskop: Úžasný vesmír + Vesmír: Utajená historie a jako druhou kolekci se vám nabízíme dokumenty Kouzlo meče + Meč. Obě sady seženete na novinových stáncích od 22. srpna 2012. V prodeji budou pouze do 29. srpna 2012.

PRVNÍ KOLEKCE

Hubbleův teleskop: Úžasný vesmír

Astronauti se chystají na poslední přiblížení, aby mohli dokončit renovaci a opětovné vypuštění stařičkého Hubbleova vesmírného dalekohledu. Jelikož se jedná o velmi nebezpečnou misi, vyvstává otázka, zda dalekohled za takové riziko opravdu stojí. Hubbleův dalekohled byl klíčem, jenž otevřel truhlici tajemství vesmíru. Vydejte se s námi na výlet k dalekým hranicím vesmíru, při němž se seznámíte s epochálními objevy Hubbleova dalekohledu. Stanete se svědky toho, jak Hubbleův dalekohled zkoumal zrození hvězd a planet, věhlas supernov, vznik nebývale masivních černých děr, mapoval temnou hmotu a navždy tak změnil naše chápání reality. Na vlastní oči uvidíte, jak poodkryl zrod našeho vesmíru i konec času. Také zjistíte, jaké má NASA plány s tímto dalekohledem i jeho nástupcem, jímž je Vesmírný dalekohled Jamese Webba.

originální název: Hubble and Beyond 
délka: 50 min.
barva: barevný
rok výroby: 2008
studio: MMVIII NGC Network US, LLC.
země původu: Velká Británie
režie: Dana Berry
hudba: Bruce Hanifan
obraz: 16:9 PAL, region ALL
zvuk: Dolby Digital 2.0
jazyková verze: česká, anglická

BĚZNÁ CENA: 49 Kč

{youtube}pEq1FRJxeDU{/youtube}

Vesmír: Utajená historie

Sovětská vesmírná konspirace - V roce 1961 sovětská média informovala svět, že prvenství v kosmu náleží Juriji Gagarinovi. Po rozpadu Sovětského svazu ovšem zpřístupněné odtajněné dokumenty vydaly ohromující pravdu. Prvním mužem ve vesmíru nebyl Gagarin, nýbrž Vladimír Iljušin, jenž v Rusku patří k nejoslavovanějším zkušebním pilotům. Tento zcela průkopnický dokument odkrývá pravdu o tom, jak Iljušinova mise skončila těžkým zraněním a jak se úřady Sovětského svazu raději rozhodly pravdu před světem utajit, jelikož byla v sázce jeho pověst neohroženého dobyvatele vesmíru.

Tragické okamžiky při dobývání vesmíru - Zkoumání vesmíru je i nadále jednou z největších výzev v dějinách. Za nesmírné úspěchy však lidstvo zaplatilo cenu nejvyšší. Dokument vám umožní poznat smrtelně nebezpečné povolání astronautů a kosmonautů. Ukáže vám takřka všechny život ohrožující okamžiky, v nichž se během zkoumání vesmíru ocitli, jakož i incidenty, které si vyžádaly lidské životy. O většině těchto událostí tisk nikdy neinformoval. Poznejte hrozivá nebezpečí, jimž se při dobývání neznáma tito vesmírní pionýři vydávali všanc.

originální název: Space: The Secret History
délka: 51 min. + 55 min.
barva: černobílý
rok výroby: 2005
studio: NSI: New Science Ideas, a UFO Video, Inc. Company
země původu: USA
scénář: Elliott H. Haimoff, Ph.D., Scott J. Stillman, Barbara M. Sharp
kamera: Ryan Stillman
obraz: 4:3 PAL, region 2
zvuk: Dolby Digital 2.0
jazyková verze: česká, anglická

BĚZNÁ CENA: 59 Kč

{youtube}CBokWKyVAOA{/youtube}

Cena setu, ve kterém najdete obě DVD - 49 Kč

DRUHÁ KOLEKCE

Kouzlo meče

Dokument Kouzlo meče, v němž se setkáváme s Viggem Mortensenem a Karlem Urbanem a jímž nás provází John Rhys-Davies, nám otevírá jedinečný pohled do historie boje a umění meče i divadelního šermu. Pravda o meči sahá daleko do starověku a renesanční bojová umění, skrze něž znovu ožila, upadla dávno v zapomnění. Dokument Kouzlo meče, který obsahuje rozhovory s předními hollywoodskými choreografy bojových scén i světově uznávanými historiky, nejenže vrhá světlo na starodávnou legendu o meči, ale nabízí i ukázky nejpozoruhodnějších šermířských scén, jaké se kdy na stříbrném plátně objevily.

Hovoří: Viggo Mortensen, Karl Urban, Bob Anderson, John Howe

originální název: Reclaiming the Blade
délka: 74 min.
barva: barevný
rok výroby: 2009
studio: Vision Films INC.
země původu: USA
režie: Daniel McNicoll
scénář: Daniel McNicoll
hudba: David James Nielsen
obraz: 16:9 PAL, region 2
zvuk: Dolby Digital 2.0
jazyková verze: česká, anglická

BĚZNÁ CENA: 49 Kč

{youtube}jBTCCtF3Ahg{/youtube}

Meč

Tento historický seriál nabitý akčními scénami, jenž nás provede od doby bronzové až do časů Hollywoodu, sleduje vývoj meče, který se z pouhé zbraně stal symbolem boje proti zlu a útlaku. Mečíři, kteří byli uctíváni pro svůj kouzelný um, dokázali vytvořit překrásné předměty, jež sloužily k ochraně i k holému přežití.

 

originální název: The Sword
délka: 62 min. + 56 min.
barva: barevný
rok výroby: 2009
studio: Zip TV
země původu: Velká Británie
režie: Richard Pawelko
kamera: M. Harrison, J. McCallyn, H. Denman, R. Pawelko, B. Berry
hudba: John Hardy, Hugh Fowler
obraz: 16:9 PAL, region ALL
zvuk: Dolby Digital 2.0
jazyková verze: česká, anglická

 

BĚZNÁ CENA: 49 Kč

{youtube}HMWxteA42BI{/youtube}

Cena setu, ve kterém najdete obě DVD - 49 Kč

A takhle to bude vypadat na stáncích. Pokud vás tato nabídka zaujala, žádejte tuto edici u svého prodejce tisku. Pro zvětšení náhledů klikněte na obrázek.

NÁHLED KOLEKCÍ

 

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. 2 DVD za 49 Kč!. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free