Premiéry na Blu-ray a DVD - červen 2012

1
Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno sobota 23. červen 2012 0:00 Napsal Daniel Felix Hrouzek

V červnu se na prodejních pultech objevily tyto DVD a Blu-ray nosiče - Hugo a jeho velký objev, Kronika, Okouzlená, Hvězda jede na jih, Signál, Tohle je válka, Florián, Železná lady a Sny na neděli. Více se o těchto filmech dočtete uvnitř článku.

 

Hugo a jeho velký objev / Hugo / 2012

Hugo Cabret je neobyčejný chlapec, žijící po otcově smrti na pařížském vlakovém nádraží u strýce, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček a od něj i k jeho chráněnce, která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady.

REŽIE: Martin Scorsese (Casino, Kundun, Letec)
HRAJÍ: Asa Butterfield, Ben Kingsley, Sacha Baron Cohen, Chloë Grace Moretz, Helen McCrory
VYDÁVÁ: Magic Box 
VYCHÁZÍ: 6. 6. 2012 (BD, DVD)

Kronika / Chronicle / 2012

Tři obyčejní středoškoláci uskuteční neobyčejný objev, díky kterému získají nadpřirozené a nevysvětlitelné schopnosti. Pouhou myšlenkou dokáží hýbat s předměty, silou vůle působí dopravní nehody, a dokonce umí i létat. Jejich stále rostoucí síla v nich ale odhaluje i temné stránky. Z neškodných lumpáren se postupně stávají nebezpečné výstřelky, až se jejich životy vymknou kontrole a nezadržitelně se blíží k velkolepému strhujícímu finále, které vám vezme dech!

REŽIE: Josh Trank (Vražedný souboj)
HRAJÍ: Dane DeHaan, Alex Russell, Michael B. Jordan, Michael Kelly, Ashley Hinshaw
VYDÁVÁ: Bontonfilm 
VYCHÁZÍ: 6. 6. 2012 (BD, DVD)

Okouzlená / 1942

Neúspěšná začínající herečka Lenka Bártová se nešťastně zamiluje do doktora Pavla Chvojky. Ten je však sobecký a bezcharakterní slaboch, který se nejprve vemluvil do Lenčiny přízně, ale pak ji opustil, když se mu naskytla možnost výhodného sňatku. I když má Lenka nemanželské dítě, na svou touhu nerezignuje a dál se snaží prosadit v divadle.

REŽIE: Otakar Vávra (Romance pro křídlovku, Proti všem, Dívka v modrém)
HRAJÍ: Václav Vydra st., Karel Höger, Nataša Gollová, Adina Mandlová
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video
VYCHÁZÍ: 6. 6. 2012 (DVD)

Hvězda jede na jih / Zvijezda putuje na jug / 1958

Velký pražský jazzový orchestr právě odjíždí na hudební festival do Jugoslávie. Jejich cesta je naplánována do těch nejmenších detailů, ale nečekané komplikace způsobí, že hvězda orchestru – zpěvačka Soňa Klánová – zmešká společný odjezd vlakem. Jediným řešením je v tu chvíli letadlo. Toto rozhodnutí s sebou přinese řadu nedorozumění a omylů, díky kterým se původně klidný a příjemný zájezd změní v šílenou honičku spojenou přímo s hororovými okamžiky.

REŽIE: Oldřich Lipský (Tři veteráni, Adéla ještě nevečeřela, Limonádový Joe)
HRAJÍ: Gordana Miletić, Rudolf Hrušínský, Joža Gregorin, Ljubomir Didic, Barbara Połomska
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video 
VYCHÁZÍ: 13. 6. 2012 (DVD)

Signál / 2012

Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája a Filos. Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem, a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní.

REŽIE: Tomáš Řehořek (Czech Made Man, PIKO)
HRAJÍ: Vojtěch Dyk, Kryštof Hádek, Bolek Polívka, Karel Roden, Kateřina Winterová
VYDÁVÁ: Bontonfilm
VYCHÁZÍ: 13. 6. 2012 (BD, DVD)

Tohle je válka / This Means War / 2012

Agenti CIA, Tuck a FDR, doposud žili život plný zbraní, rychlých aut i krásných žen, které až dosud nikdy nebrali příliš vážně. Tentokrát jsou ale oba přesvědčeni, že našli tu pravou. Zjištění, že se oba zamilovali do stejné dívky, jim ovšem jejich přátelství tak trochu pokazí. I když se dohodnou, že si půjdou z cesty, nebyli by to správní agenti, aby se vzdali své vysněné dívky tak snadno. Na řadu přichází série promyšlených špiónských útoků s jediným cílem – co nejvíce ztrapnit a zkazit rande toho druhého.

REŽIE: McG (Charlieho andílci, Návrat na vrchol, Terminator Salvation)
HRAJÍ: Chris Pine, Reese Witherspoon, Tom Hardy, Warren Christie, Leela Savasta
VYDÁVÁ: Bontonfilm 
VYCHÁZÍ: 13. 6. 2012 (BD, DVD)

Florián / 1961

Sedlák Florián má už dost přemisťování pojízdné kapličky mezi vesničkami a rozhodne se podpořit návrh pro stavbu řádné zděné kapličky. Za svou snahu je odměněn světcem, který mu sešle kouzelnou zlatou šňůru – s její pomocí může Florián řídit počasí. V okolí se sice brzy proslaví svými přesnými meteorologickými předpověďmi, ale nakonec se proti neustálým změnám počasí, které sedlák svévolně vyvolává, začnou lidé bouřit.

REŽIE: Josef Mach (Hrátky s čertem)
HRAJÍ: Jiří Sovák, Jiřina Petrovická
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video
VYCHÁZÍ: 20. 6. 2012 (DVD)

Železná lady / The Iron Lady / 2012

Margaret Thatcherová – neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, a jako první žena se stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.

REŽIE: Phyllida Lloyd (Mamma Mia!) 
HRAJÍ: Meryl Streep, Jim Broadbent
VYDÁVÁ: Magic Box
VYCHÁZÍ: 20. 6. 2012 (BD, DVD)

Sny na neděli / 1959

Velké sanatorium je plné pacientů nemocných tuberkulózou, kteří každou neděli marně žádají o propustku. Ven se dostanou jen ti, kteří už jsou téměř vyléčeni. Jednou z nich je i mladá učitelka Jana, která se tu zamiluje do Jindry, studenta průmyslovky, jehož stav se ale začne zhoršovat. . . Tvůrci skvěle zachytili tíživou atmosféru sanatoria, nechybí zde ani poetika všedního dne a další přidanou hodnotou filmu jsou herecké výkony v hlavních i vedlejších rolí.

REŽIE: Václav Gajer (Flirt se slečnou Stříbrnou, Jak se zbavit Helenky, Pan Habětín odchází) 
HRAJÍ: Alena Vránová, Eduard Cupák
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video
VYCHÁZÍ: 27. 6. 2012 (DVD)

FOTO: Bontonfilm, Filmexport, Magic Box

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry na Blu-ray a DVD - červen 2012. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free