2 DVD za 49 Kč!

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno středa 29. srpen 2012 0:00 Napsal Filmexport

Máte rádi dokumentární filmy? Ano? Pak vás jistě potěšíme. V příštích několika týdnech se na pultech trafik objeví edice dvou DVD za akční cenu 49 Kč! Jako první míří na novinové stánky tyto dvě edice - dokumentární filmy Tanky v Praze + Praha 1945 a jako druhou kolekci se vám nabízíme dokumenty Ájurvéda + Hypnóza. Obě sady seženete na novinových stáncích od 29. srpna 2012. V prodeji budou pouze do 5. září 2012.

PRVNÍ KOLEKCE

Tanky v Praze

Události z 20. srpna 1968 šokovaly celý svět. Té noci do hlavního města tehdejšího Československa vtrhlo šest tisíc sovětských tanků. Bylo nepochybné, že starobylý orloj na Staroměstském náměstí začal odbíjet počátek nové éry. Dokument odkrývá staré archivní materiály, které byly nedávno odtajněny, a které více než pětatřicet let ležely ukryty pod tunami prachu. Na srpnové události zavzpomínají bývalí sovětští a čeští diplomaté i velké ryby komunistické strany obou zemí.
1. díl - Válka nervů
2. díl - Operace Vltava

originální název: Umbruch in Prag
délka: 44 min. + 43 min.
barva: černobílý
rok výroby: 2003
studio: TV Channel Russia
země původu: Rusko
režie: Alexander Sidorov
scénář: Nikolaj Jakovlev
námět: Georgij Jakovlev, Vasilij Antipov
obraz: 4:3 PAL, region 2
zvuk: Dolby Digital 2.0
jazyková verze: česká, německá

BĚZNÁ CENA: 59 Kč

{youtube}lyHobF35uWw{/youtube}

Praha 1945

Dokument přibližuje zásadní momenty povstání a odpovídá na mnohé otázky. Proč bylo zapotřebí vyslat pomoc povstalcům v Praze, když bylo více než jasné, že hitlerovská říše padne nejvýše do dvou týdnů a Praha bude svobodná? Kdo povstání organizoval a dal signál k jeho zahájení? Jakou úlohu sehrála v potlačování povstání armáda generála Vlasova? V dokumentu vystupují jak přímí účastnící květnových událostí tak i členové odboje, sovětští výsadkáři, kteří byli vysazeni na území Československa před vypuknutím povstání, obyvatelé Prahy a váleční veteráni.

originální název: Prague 1945: The Last Battle of Third Reich
délka: 44 min.
barva: černobílý
rok výroby: 2005
studio: TV Channel Russia
země původu: Rusko
režie: Alexander Sidorov
scénář: Nikolaj Jakovlev
předloha: Georgij Jakovlev
obraz: 4:3 PAL, region 2
zvuk: Dolby Digital 2.0
jazyková verze: česká, ruská

BĚZNÁ CENA: 59 Kč

{youtube}hBS4PW9QbII{/youtube}

Cena setu, ve kterém najdete obě DVD - 49 Kč

DRUHÁ KOLEKCE

Ájurvéda

V dokumentu „ÁJURVÉDA – Umění bytí“ režisér Pan Nalin, sám indicko-francouzského původu, putuje po celé Indii s několika indickými léčiteli praktikujícími tuto léčebnou metodu a sleduje je, jak s ohromujícími úspěchy aplikují tyto starodávné doktríny. Tito léčitelé své pacienty vyšetřují tak, že jejich těla pokrývají zvláštním bahnem, aby odhalili jejich neduhy…

ÁJURVÉDA však není o měřitelném úspěchu jistých starodávných léčebných metod. Poodkrývá nám záhady lidského ducha i těla ve světle ájurvédy: každá nemoc je způsobena nerovnováhou životních energií lidské bytosti. A každou nemoc lze proto vyléčit navrácením a udržením této rovnováhy.

Filmová ocenění:

Cena za nejlepší celovečerní dokument - Galway Film Fleadh 2002
Cena publika za nejlepší dokument - Inaugural Indian Film Festival of Los Angeles (IFFLA) 2003

originální název: Ayurveda - Art of Being
délka: 102 min.
barva: barevný
rok výroby: 2001
studio: Pandora Film Produktion GmbH.
země původu: Německo, Švýcarsko
režie: Pan Nalin
hudba: Cyril Morin
obraz: 4:3 PAL, region 2
zvuk: Dolby Digital 2.0
jazyková verze: česká

 

BĚZNÁ CENA: 49 Kč

{youtube}yAkMnyocRUg{/youtube}

Hypnóza

 

Hypnóza byla dlouho záhadou a vždy nás fascinovala i zneklidňovala. Moderní vědecké výzkumy jednoznačně potvrzují názor, že schopnosti lidského mozku jsou neomezené a my teprve začínáme rozpoznávat jeho skutečný potenciál. Hypnóza se uplatňuje v celé řadě oblastí od medicíny až po sport.

V dokumentu budeme svědky skutečných sezení, při nichž jsou jednotlivci poprvé zhypnotizováni. Budeme sledovat každou jejich reakci a posléze si vyslechneme i jejich vlastní dojmy. Celý postup nám důkladně vysvětlí samotní hypnoterapeuté, zatímco světově uznávaní vědci konečně uvedou otázku hypnózy na pravou míru.

Tento dokument na vás může zapůsobit jakkoli, jen vás dozajista neuspí! Ve skutečnosti je více než pravděpodobné, že probudí vaši zvědavost.

originální název: Hypnosis - A Window into the Mind
délka: 52 min.
barva: barevný
rok výroby: 2002
studio: PIXCOM PRODUCTIONS – GALAXIE PRODUCTION
země původu: Kanada / Francie
režie: Denis Blaquière
scénář: Denis Blaquière
námět: Catherine Berthillier
obraz: 4:3 PAL, region ALL
zvuk: Dolby Digital 2.0
jazyková verze: česká, anglická

BĚZNÁ CENA: 49 Kč

{youtube}AwrpwEEXawQ{/youtube}

Cena setu, ve kterém najdete obě DVD - 49 Kč

A takhle to bude vypadat na stáncích. Pokud vás tato nabídka zaujala, žádejte tuto edici u svého prodejce tisku. Pro zvětšení náhledů klikněte na obrázek.

NÁHLED KOLEKCÍ

 

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. 2 DVD za 49 Kč!. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free