NOVÁ DVD: To byl český muzikant, Kosatka, Paklíč a Seal Team six

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno středa 5. září 2012 0:00 Napsal Lenka Burianová

Od září společnost Filmexport Home Video přichází s dalšími novinkami na DVD. Každý měsíc budou v trafikách vycházet dva archivní české filmy - To byl český muzikant a Paklíč - a dva zahraniční dokumenty - Kosatka: největší zabiják oceánů a Team Seal six. Více o připravovaných filmech se dočtete uvnitř článku.

 

Kosatka: Největší zabiják oceánů / Killer Whales / 2008

Nejlepší dokument o kosatkách dravých za posledních deset let! Patagonie, jižní Afrika, severozápadní Pacifik, Antarktida nebo Nový Zéland – tam všude je možné pozorovat snad nejkrásnějšího predátora naší planety. Ponořme se za vysoce inteligentním tvorem křižujícím moře a oceány, který nás nepřestává fascinovat svými schopnostmi, mezi něž patří precizní lovecká technika, promyšlená strategie, ale také dokonalá vzájemná komunikace, pevné společenské vazby a fungující rodinné zázemí.

REŽIE: Joey Allen, Kevin Bachar (Nahá věda, Bruce Lee Lives!)
VYCHÁZÍ: 5. 9. 2012 (DVD) - v prodeji 14 dní od data vydání
CENA: 99 Kč

To byl český muzikant / 1940

Učitel František Kmoch je suspendován, protože po nocích hraje na tancovačkách nebo komponuje. V Kolíně sestavuje kapelu a jeho příznivec baron Hrubý mu dopomůže k veřejnému vystoupení. Jeho hudba se zalíbí nejen doma, ale i ve světě… Ačkoliv lze životopis proslulého kolínského kapelníka a skladatele Františka Kmocha označit za idylu, na počátku německé okupace získal výrazně jinotajný ráz – diváci v něm spatřovali oslavu české kultury i nepoddajných českých povah.

REŽIE: Vladimír Slavínský (Poslední mohykán, Právě začínáme, Dva týdny štěstí)
HRAJÍ: O.Korbelář, J. Vojta, E. Nollová, Fr. Paul, Th. Pištěk
VYCHÁZÍ: 5. 9. 2012 (DVD)  - v prodeji 14 dní od data vydání 
CENA: 99 Kč

 

Seal Team six / Secrets of SEAL TEAM 6 / 2011

Elitní vojáci před kamerou – výjimečně a hodně zblízka. Po tři dekády byly mise Teamu Six i jeho samotná existence přísně chráněny před okolním světem. Bezpečnostní bariéra se prolomila až po úspěšné akci Neptune Spear, jejímž výsledkem byla likvidace nejhledanějšího muže planety. Působnost týmu zůstává i nadále zahalena tajemstvím, přesto bylo hrstce dokumentaristů umožněno alespoň nahlédnout do zákulisí týmu, poznat některé z jeho bývalých členů a stát se svědky jejich výjimečného tréninku.

HRAJÍ: M. Ambinder, J. Gresham, C. M. Heben
VYCHÁZÍ: 19. 9. 2012 (DVD)  - v prodeji 14 dní od data vydání 
CENA: 99 Kč

 

 

Paklíč / 1944

Úspěšný spisovatel Gabriel Anděl sice stále velmi miluje svou ženu Lolu, nedokáže ale snést, jak se mu plete do řemesla. Rozhodne se tedy, že se s ní rozvede. Právě když se chystá odstěhovat do své venkovské vily, objevuje se na scéně policejní inspektor s varováním, že se dotyčný dům chystají podvodníci prodat bohatému Čechoameričanovi. To však zdaleka nejsou jediní podvodníci, kteří v zamotaném případu figurují. Než bláznivá noc skončí, čeká Gabriela a Lolu ještě nejedno překvapení a mnohá zapeklitá situace…

UPOZORNĚNÍ: Film je se sníženou kvalitou zvuku!

REŽIE: Miroslav Cikán (Alena, Karel a já, Příklady táhnou)
HRAJÍ: O. Nový, J. Steimarová, J. Marvan, V. Hrubá
VYCHÁZÍ: 19. 9. 2012 (DVD)  - v prodeji 14 dní od data vydání 
CENA: 99 Kč

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. NOVÁ DVD: To byl český muzikant, Kosatka, Paklíč a Seal Team six . All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free