Premiéry v kinech - srpen 2012

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno sobota 28. červenec 2012 0:00 Napsal Iva Přivřelová

A máme pro vás další pozvání do biografu, představujeme vám novinky na měsíc červenec. I v tomto měsíci se můžete těšit na zajímavé filmy. Do našich kin právě přichází - Méďa, Meteora, Bourneův odkaz, Cosmopolis, Divoká stvoření jižních krajin, Nevěrníci, Rock of Ages, Rebelka, Total Recall, Sousedská hlídka, American Translation, Červená světla, Svatá čtveřice, Klip a Let´s Dance: Revolution.

 

2. 8.

Méďa

Od té doby, co se mu jako klukovi splnilo přání a jeho medvídek začal mluvit, provází Johna v životě plyšák. Ale co se stane, až si bude muset vybrat mezi ním a přítelkyní? Originální komedie, jejíž humor navzdory názvu vůbec není pro děti, pochází od jednoho z tvůrců seriálů Family Guy.

Režie: Seth MacFarlane
Hrají: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Giovanni Ribisi

Meteora

Životy mladého mnicha a jeptišky z ortodoxních klášterů ve skalách vystaví zkoušce jejich vzájemná náklonnost. Řecké koprodukční drama kombinující hrané pasáže s animovanými soutěžilo letos na prestižním festivalu v Berlíně.

Režie: Spiros Stathoulopoulos
Hrají: Theo Alexander, Tamila Koulieva-Karantinaki

9. 8.

Bourneův odkaz

Matt Damon sice s Bournem skončil, série ovšem pokračuje dál. Scenárista úspěšné trilogie o agentovi bez minulosti převzal i režii a vybral schopného náhradníka. Ten prošel stejným kontroverzním programem jako Bourne a měl být také umlčen. Nyní se za to rozhodne pomstít.

Režie: Tony Gilroy
Hrají: Jeremy Renner, Edward Norton, Rachel Weisz

Cosmopolis

Podle stejnojmenného románu natočil známý kanadský filmař podobenství o ekonomické krizi, v němž se hvězda Twilightu snaží přesvědčit o svém stále zpochybňovaném hereckém talentu. Drama o mladém králi Wall Street, který čelí zániku, soutěžilo na festivalu v Cannes.

Režie: David Cronenberg
Hrají: Robert Pattinson, Paul Giamatti, Juliette Binoche

Divoká stvoření jižních krajin

Jeden nejvýraznější debutů letoška, hit festivalu Sundance, obrazově opulentním vyprávěním skládá poklonu lidu z Louisiany, houževnatě čelícímu katastrofě způsobené hurikánem Katrina. Magicko-realistický pohled na život osamělé holčičky prozrazuje, že režisér ke svým vzorům řadí Emira Kusturicu nebo Jana Švankmajera.

Režie: Ben Zeitlin
Hrají: Quvenzhané Wallis, Dwight Henry, Levy Easterly

Nevěrníci

Série filmových povídek se s francouzským nekorektním vtipem dívá na různé podoby mužské nevěry. Nelichotivým obrazům machismu se propůjčily i domácí hvězdy, včetně dvou nedávných vítězů Oscara za film The Artist.

Režie: Emmanuelle Bercot, Fred Cavayé, Jean Dujardin, Michel Hazanavicius, Jan Kounen, Eric Lartigau, Gilles Lellouche
Hrají: Jean Dujardin, Gilles Lellouche, Guillaume Canet

Rock of Ages

Mladý hudebník a mladá zpěvačka přišli do Hollywoodu za svými sny. V adaptaci úspěšného divadelního muzikálu plného známých rockových hitů 80. let mají velkou šanci, že se jim splní. Režíruje tvůrce jiné muzikálové adaptace Hairspray, zpívá i Tom Cruise.

Režie: Adam Shankman
Hrají: Tom Cruise, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones

16. 8.

Rebelka

Studio Pixar na letošek připravilo skotskou legendu o odvážné dívce, zkušené lučištnici a impulzivní královské dceři, která stane tváří v tvář tradici, osudu, kletbě a nejkrutější bestii. Jen škoda, že v českém dabingu přijdeme o původní skotský přízvuk.

Režie: Mark Andrews, Brenda Chapman
Mluví: Barbora Šedivá, Simona Postlerová, Karel Heřmánek

Total Recall

Kultovní sci-fi z hlavy Philipa K. Dicka o dělníkovi, který objeví, že celý jeho klidný život je lež, protože kdysi býval tajný agent, se po 22 letech dočkala remaku. S Colinem Farrellem namísto Arnolda Schwarzeneggera v hlavní roli a s režisérem, který se zatím proslavil jen průměrným Underworldem.

Režie: Len Wiseman
Hrají: Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel

Sousedská hlídka

Parta obyčejných taťků z předměstí se začne pro zábavu starat o to, aby do okolí nepronikl nějaký nekalý živel. Jak ale zvládnou obranu proti mimozemské invazi? Americká komedie pochází od scenáristů Superbad, Travičky zelené či Zeleného sršně.

Režie: Akiva Schaffer
Hrají: Jonah Hill, Ben Stiller, Vince Vaughn

American Translation

Mladí milenci se vášnivě milují, přežije ale jejich láska odhalení, že chlapec zabil člověka? Na vzniku kontroverzní studie dominance, manipulace a různých patologických stavů posedlosti se podílel francouzský herec a filmař Jean-Marc Barr.

Režie: Pascal Arnold, Jean-Marc Barr
Hrají: Lizzie Brocheré, Jean-Marc Barr, Esteban Carvajal-Alegria

23. 8.

Červená světla

Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Případ legendárního slepého senzibila ovšem jejich jistotami otřese. Thriller pochází od stejného Španěla, který předloni zaujal dramatem Pohřben zaživa.

Režie: Rodrigo Cortés
Hrají: Cillian Murphy, Robert De Niro, Elizabeth Olsen

Svatá čtveřice

Po vyhrocené Nevinnosti se Jan Hřebejk vrací ke komedii, dokonce přímo romantické. Vypráví o dvou elektrikářích, kteří dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově. Tam je napadne, jak exotiku přenést i do svých milostných vztahů. Scénář napsal Michal Viewegh.

Režie: Jan Hřebejk
Hrají: Jiří Langmajer, Hynek Čermák, Luděk Munzar

30. 8.

Klip

Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku provokuje explicitními sexuálními scénami i otázkou, jak moc ovlivňuje novou generaci digitální revoluce. Debut srbské režisérky letos získal hlavní cenu na MFF v Rotterdamu.

Režie: Maja Miloš
Hrají: Isidora Simijonović, Vukašin Jasnić, Sanja Mikitišin

Let’s Dance: Revolution

Dcera bohatého tanečníka se přestěhovala do Miami, aby se mohla stát profesionální tanečnicí. Její plány ale překazí pohledný vedoucí taneční skupiny pouličních gangů, který se snaží vyhrát taneční soutěž. Další ze série filmů, které víc než na scénář dbají na choreografii.

Režie: Scott Speer
Hrají: Adam G. Sevani, Megan Boone, Tommy Dewey

FOTO: Aerofilms, Artcam, Bontonfilm, H.C.E., Falcon, Film Europe, Warner Bros

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry v kinech - srpen 2012. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free