Soutěžte s Film a video! Pokud si přejete dostávat upozornění na nové soutěže, přihlašte se k odběru v pravém horním rohu!

Soutěž o novinková DVD UKONČENA

Nadřazená kategorie: Rubriky Kategorie: Soutěže
Datum zveřejnění

Od září opět vychází zajímavé novinky na DVD. Co takhle zasoutěžit si o ně? Tentokrát budeme soutěžit o čtyři DVD - dva české filmy a dva zahraniční dokumenty. A které filmy to jsou? To byl český muzikant, Paklíč, Kosatka - největší zabiják oceánů a Seal Team six. Stačí správně odpovědět a jedná z cen může být vaše.

O co hrajeme?

 

1x To byl český muzikant

ČR, 1940, 110 min., čb

Životní osudy kapelníka a skladatele Františka Kmocha

 

Učitel František Kmoch má rád své povolání, ale ještě raději má hudbu. Po nocích hraje na tancovačkách nebo komponuje nové skladby, proto často přijde pozdě do školy. Zemská školní rada Kmocha suspenduje. Kmoch se odstěhuje do Kolína, kde sestaví kapelu, kterou jeho příznivec hrubý doporučí pro silvestrovskou zábavu. Když operní pěvkyně Sittová zazpívá Kmochovu píseň, zalíbí se jeho hudba i kolínské honoraci a František je jmenován kapelníkem sokolské hudby. Úspěšný skladatel neunikne ani pozornosti dam…

 

1x Paklíč

ČR, 1944, 88 min., čb

Kriminální komedie podle stejnojmenného detektivního románu Eduarda Fikera

 

Úspěšný spisovatel Gabriel Anděl nedokáže snést, jak se mu jeho žena Lola věčně plete do řemesla, a tak dojde k závěru, že se s ní rozvede. Rozhodne se, že se odstěhuje do své venkovské vily. V tu chvíli se na scéně objevuje policejní inspektor, který přichází s varováním, že nějací podvodníci se chystají dotyčný dům prodat bohatému Čechoameričanovi. Manželé společně s inspektorem ihned vyrazí obhlédnout situaci a na místě skutečně najdou bandu zločinců převlečených za služebnictvo. Brzy se však ukáže, že to zdaleka nejsou jediní podvodníci, kteří v tomto zamotaném případu figurují. Gabriela a Lolu proto čeká ještě nejedno překvapení…

1x Kosatka - největší zabiják oceánů

 

USA, 2008, 44 min.

Patagonie, jižní Afrika, severozápadní Pacifik, Antarktida nebo Nový Zealand – tam všude je možné pozorovat snad nejkrásnějšího predátora naší planety. Špičkový dokument předkládá množství informací a úchvatných záběrů z pevniny i pod hladinou. Ponořme se za vysoce inteligentním tvorem křižujícím moře a oceány, který nás nepřestává fascinovat svými schopnostmi, mezi něž patří precizní lovecká technika, promyšlená strategie, ale také dokonalá vzájemná komunikace, pevné společenské vazby a fungující rodinné zázemí.

1x Seal Team six

USA, 2011, 44 min.

Po tři dekády byly mise Teamu Six i jeho samotná existence přísně chráněny před okolním světem a spíše jen tušeny. Bezpečnostní bariéra se prolomila až po úspěšné akci Operation Neptune Spear, jejímž výsledkem byla likvidace nejhledanějšího muže planety. Působnost týmu zůstává i nadále zahalena tajemstvím, přesto bylo hrstce dokumentaristů umožněno alespoň nahlédnout do zákulisí týmu a poznat některé z jeho bývalých členů, stát se svědky výjimečného tréninku a seznámit se s nejvyspělejšími technologiemi, s jejichž pomocí tým operuje na nejrizikovějších místech našeho světa.

SOUTĚŽNÍ otázka:

Kdo je autorem předlohy filmu Paklíč? Správnou odpověď hledejte zde.

Soutěže se smí zúčastnit občané ČR. Výhry odesíláme nejpozději do 14 dnů od ukončení soutěže. Správnou odpověď pište do odpovědního formuláře pod článkem. Výherci budou zveřejněni pod tímto článkem. Vylosováni budou čtyři výherci.

KONEC SOUTĚŽE: 26. 9. 2012 ve 12 hodin

VYHRÁVAJÍ:

DVD Paklíč - Karel Chmelík, Praha
DVD Seal Team six - Karel Smutný, Praha
DVD Kosatka - Zdenka Řeháčková, Police
DVD To byl český muzikant - Marcela Janálová, Holešov

Výhercům srdečně gratulujeme a všem přejeme hodně štěstí v dalším soutěžení!

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Soutěž o novinková DVD UKONČENA. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free