Zábava i poučení - tajemství moří, odhalení kabaly, objevení Ameriky, Banderovci

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno pondělí 10. září 2012 0:00 Napsal Lenka Burianová

Večery se opět začínají prodlužovat a pokud nevíte, co s takovým dlouhým večerem, co takhle podívat se na zajímavý dokument? Vybírám pro vás hned čtyři různé dokumentární filmy, které by vás mohli zajímat a obohatit o netušené znalosti. Podíváme se na filmy od History Channel a také ruské televize Russia. A o čem jsou vybrané filmy? Zasvětí vás do tajů kabaly, prozradí vám, že Kolumbus nebyl první, kdo objevil Ameriku, co skrývají naše moře a přiblíží vám bolestivou historii Západní Ukrajiny.

Tajemství kabaly

99 Kč

V prodeji od 11. 1. 2012 Židovská mystika už od nepaměti přitahuje zájem lidí z mnoha koutů světa. Do tajemství kabaly se snaží proniknout kdekdo, dokonce i slavné osobnosti – zpěvačky Madonna či Britney Spears. Ale jen málokomu se to povede. Tajemství úspěchu tkví ve studiu starých textů, četbě posvátných knih a rukopisů, luštění šifer, meditaci, provozování tradičních rituálů a vlastní čistotě. Meditační techniky mohou člověka dostat do stavu připomínajícího hypnotický trans. Jsou velmi nebezpečné pro obyčejné lidi. Člověk při nich může přijít o rozum, anebo dokonce i zemřít. Pár takových případů je i popsáno. Nejste-li dostatečně čistí a skromní, pak to raději ani nezkoušejte. Pokud se vám povede projít branami a zažít božský prožitek, který zažil Ezechiel, porozumíte božímu záměru a smyslu lidského bytí. Tajemství kabaly vás seznámí s historií této mystiky a přiblíží vám filosofii židovského mysticismu. A kdo ví, možná i ve vás vzbudí chuť po poznání.

Kdo skutečně objevil Ameriku

99 Kč

Kryštof Kolumbus nebyl první, kdo objevil Ameriku. Učebnice se mýlí. Myšlenka, že Kolumbus objevil Ameriku, je jen obyčejný mýtus. Pokud bychom tomu chtěli stále věřit, bylo by to, jako kdybychom navzdory všem důkazům nebrali na vědomí, že země je kulatá. Už před mnoha tisíci lety se do Nového světa podívalo mnoho cestovatelů. Na mapě jejich výpravy vypadají jako námořní invaze. Nejedná se jenom o dobu před Kolumbem, ale i před Kristem. Tyto daleké výpravy byly mnohem jednodušší, než si mnozí myslí. Lidé jsou zvídaví a vždy se najde někdo, kdo se chce podívat dál, než si kdekdo dokáže představit. K Americe pluli Japonci, Číňané, Velšané, Hebrejci, Skandinávci, Polynésané i Keltové. Podívejte se na rekonstrukci lodí, záoceánské cesty předkolumbních mořeplavců a zkuste spolu s tímto seriálem odhalit, kdo skutečně objevil Ameriku.

Sedm smrtonosných moří

99 Kč

Moře a oceány skrývají mnohá tajemství. Jsou fascinujícím živ - lem, který obdivujeme, ale který nás také děsí. V jeho hlubinách se skrývají síly, které, když se dají do pochodu, ničí vše, co jim stojí v cestě. Ať už to jsou podmořská zemětřesení, pohyby zemské kůry či podmořské sopky. Tyto přírodní síly mají katastrofální vliv na naše životy a nejde se jim nijak ubránit. Jeden příklad za všechny: Jávský příkop. Tento dva a půl tisíce kilometru dlouhý příkop se táhne obloukem od Barmy po Sumatru. Nachází se v místech, kde se stýkají dvě zemské tektonické desky a přesně zde vznikají tsunami, nejrychlejší fyzikální jev, který známe. Pohybuje se rychlostí dopravního tryskového letounu a s oblibou útočí na 613 kilometrů vzdálené thajské pláže. Díky tomuto snímku nahlédnete pod roušku přírodních katastrof, jejich spouštěčů a následků.

Banderovci

99 Kč

Události na Západní Ukrajině a banderovské hnutí byly po dlouhou dobu tabu. O této válce doposud mlčela i oficiální historie. Nejznámější vůdce nacionalistického hnutí, Stěpan Bandera, symbol ukrajinského nacionalismu, byl terorista. Za účast na atentátu na polského ministra vnitra Bronislava Pierackého byl odsouzen k trestu smrti. Z vězení se dostal až po obsazení Polska německou armádou. Krvavé střety a nelítostné vraždění na území západní Ukrajiny byly na denním pořádku a neskončily ani po válce. Běsnění pokračovalo ještě dalších deset let. Tento dokument otevírá bolestivou historii a skrze poutavé rozhovory s dosud žijícími členy banderovské organizace, ale i s těmi, kteří proti nim bojovali, se dozvíme celou pravdu. Je to skutečně střízlivý pohled na celou problematiku bez příkras.

Zajímají vás tato DVD? Zakoupit si je můžete na www.filmexport.cz.

FOTO: archiv FEX

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Zábava i poučení - tajemství moří, odhalení kabaly, objevení Ameriky, Banderovci. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free