Soutěžte s Film a video! Pokud si přejete dostávat upozornění na nové soutěže, přihlašte se k odběru v pravém horním rohu!

Soutěž o DVD o Egyptě UKONČENA

Nadřazená kategorie: Rubriky Kategorie: Soutěže
Datum zveřejnění Napsal redakce

Od září pro nás společnost FILMEXPORT HOME VIDEO připravuje hned několik zajímavých titulů na DVD. Každý měsíc vyjdou dva zahraniční dokumenty a dva archivní české filmy. Informace o těchto novinkách získáte v průběhu srpna na stránkách vydavatele. DVD budou k dostání v novinové distribuci za pouhých 99 Kč. Společnost má ve svém portfoliu mnoho zajímavých a krásných filmů a vy máte právě teď možnost získat tři z nich zdarma. Stačí správně odpovědět a mít trochu štěstí při losování.

3x Egypt: Nové objevy, pradávné záhady 1

Itálie, 2007, 3x 30 min. + 28 min.

1. díl: GÍZA, ZTRACENÉ MĚSTO STAVITELŮ PYRAMID
2. díl: EGYPT: ZTRACENÉ HROBKY Z THÉB

Objevte s námi, kdo byli stavitelé podivuhodných pyramid v Gíze a jaká tajemství tyto impozantní stavby ukrývají ve svých útrobách. Vydejte se s námi na jedinečnou expedici, která vás zavede do bludiště soukromých hrobek ukrytých na úpatí hor. Poznejte skutečný odkaz faraónů.

3. díl: EGYPT: TAJEMSTVÍ ÚDOLÍ KRÁLŮ
4. díl: EGYPT: SKRYTÁ TAJEMSTVÍ KÁHIRSKÉHO MUZEA

Vydejte se s námi do Údolí králů, abyste na vlastní kůži prožili okamžiky, kdy byla objevena Tutanchamonova hrobka, spatřili nejnovější objevy mumie královny Hatšepsut a hrobky KV63. Pojďte si s námi prohlédnout neznámé sklepní prostory slavného muzea v Káhiře, kde spatříte mnoho zapomenutých egyptských pokladů, sarkofágů i mumií, na něž po desetiletí sedá prach.

 

3x Egypt: Nové objevy, pradávné záhady 2

Itálie, 2007, 37 + 27 + 41 + 47 min.

5. díl: SAKKÁRA: KULT ZEMŘELÝCH
6. díl: HELIOPOLIS – KOLÉBKA BOHŮ

Prozkoumejte s námi Sakkáru, největší nekropoli starověkého Egypta, a seznamte se s jednou z nejvýznamnějších tradic dávných Egypťanů: kultem mrtvých. Vydejte se s námi do starobylého města Heliopolis, abyste odhalili skutečný význam slunečního kultu a nalezli tak odpověď na tajemství egyptské kosmogonie.

7. díl: RAMESSE II: HLEDÁNÍ DOKONALOSTI
8. díl: ACHNATON, KACÍŘSKÝ KRÁL

Odkryjte tajemství faraona Ramesse II., jenž byl rovněž známý jako Ramesse Veliký. Poznejte s námi jeho život, abyste tak lépe porozuměli všem panovníkům starověkého Egypta. Objevte pravdu o nechvalně proslulém faraonovi Achnatonovi, jenž díky své víře v jediného boha Atona navždy změnil tvář starověkého Egypta.

 

3x Egypt: Nové objevy, pradávné záhady 3 + Egyptománie: Poklady Egyptského muzea v Káhiře

Itálie, 2007, 43 + 40 min. / 81 min.

9. díl: Karnak a Luxor: Cesta k dokonalosti

Prozkoumejte s námi Karnak a Luxor, rozsáhlou oblast s nepřebernými chrámy, svatyněmi, sloupy a dalšími stavbami, abyste poznali skutečný vztah dávných Egypťanů k náboženství.

10. díl: Mladičký král Tutanchamon

Vydejte se na expedici do hrobky faraona Tutanchamona, abyste odkryli skutečnou pravdu o tomto slavném egyptském panovníkovi.

Egyptománie: Největší sbírka starověkých egyptských artefaktů a památek se bezpochyby nalézá v Egyptském muzeu v Káhiře. Vydejte se s námi zpět v čase přímo do hrobky krále Tutanchamona, objevte královské poklady faraonů, úlohu vešebt, účel amuletů a bohů a mnohem více.

 

Soutěžní otázka:

Ke kterému dokumentárnímu filmu pojednávajícím o Egyptě vydala společnost Filmexport i plakát?

Správné odpovědi hledejte na stránkách www.filmexport.cz.

Ze správných odpovědí budou vylosováni 3 výherci, kteří obdrží od každého DVD po 1 kuse.

Více o filmech vydávaných společností FILMEXPORT HOME VIDEO na www.filmexport.cz.

VYHRÁVAJÍ:

Ladislav Červinek, Most
Šárka Morávková, Jablonec n/N.
Michal Havlásek, Ostrava

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Soutěž o DVD o Egyptě UKONČENA. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free