Dárky pro nejbližší nejen na Vánoce

Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno úterý 4. prosinec 2012 0:00 Napsal Lenka Burianová

Už za chvíli tu budou nejkrásnější svátky našeho kalendáře a my jsme si pro vás připravili hned několik zajímavých tipů na dárky pro vaše nejbližší. A jelikož je tento časopis především o filmech, budou se i naše doporučení týkat zajímavých DVD nosičů jak s hranými, animovanými, tak i dokumentárními filmy.

ANIMOVANÉ FILMY

Pekelnej závod

Příběh vypráví o závodě Star Car, kterého se účastní i nováček Trance Caldron z týmu Země. Trance se chce blýsknout před svými soupeři. V průběhu závodu však zjistí, že jeho úhlavní soupeř z týmu Tagmalie, se chystá svrhnout mírovou vládu Aliance. Prestižní mistrovství vesmírných plavidel se tak rázem mění ve smrtelně nebezpečnou kosmickou honičku, při níž osud celého vesmíru visí na vlásku. Trance musí zajít až za hranici svých možností. V závodě dobra a zla je totiž vítězství vším!

Elysium

Život, alespoň takový, jaký dosud sedmnáctiletý Van Arnett znal, se navždy neúprosně změní. Země je napadena bytostmi z daleké planety Elysium. I když podle tvrzení jejich vůdce přišly napravit zlo, jehož se na nich dopustili pozemšťané, mimozemská dívka jménem Nyx zjistí, že v pozadí tohoto příběhu se skrývá víc, než by se na první pohled mohlo zdát. S nebývalou odvahou a v obřích robotických oblecích se podivná pětice hrdinů společně pustí do nelítostného boje s ničivou přesilou mimozemských dobyvatelů.

Legenda o Enyovi

Animovaný seriál vyšel na 6 DVD a zasluhuje si velkou míru pozornosti, jelikož si odnesl několik ocenění z významných mezinárodních filmových festivalů. Legenda o Enyovi je úžasný příběh malého sirotka, kterého se ujme kmen Doodjiů, odehrávající se na pozadí prehistorického světa. Šaman v něm vidí svého nástupce. Stane se jeho průvodcem a rádcem. Enyo se postupně naučí mluvit se zvířaty, číst zprávy skryté v přírodě a nahlížet do budoucnosti. Aby zachránil svůj kmen, musí nalézt cestu do bájného Skrytého údolí. A tak začíná dobrodružství plné zábavy, akce a nových poznání.

VÁNOČNÍ ANIMOVANÉ POHÁDKY

Vánoce v New Yorku

Je to kouzelný příběh o chlapci jménem Leo, jenž se i přes odpor musel přestěhovat se svojí rodinou do New Yorku, a o jeho rozkošné a uličnické fence bostonského teriéra Ramoně, která se mu ovšem ve velkoměstě ztratí. S hledáním Leovi pomáhá kouzelný skřítek.

Vánoce v Gaudínii / Rytíř Skřípek

Dva kouzelné animované pohádkové příběhy plné úžasných dobrodružství a legrace. První vypráví o čarodějnici, která ukradla z oblohy vánoční hvězdu, a druhý o rytíři Skřípkovi, který se snaží prožít dokonalé Vánoce, aby získal královskou odměnu.

Vánoční dobrodružství

Kouzelný příběh, jenž malé i velké diváky uchvátí dokonalou animací, konečně vám zodpoví dávnou otázku, zda zvířátka také slaví Vánoce.

TIP pro nejmenší: Svět Petra Králíčka

V seriálu potkáte všechny oblíbené postavičky, které dobře znáte ze stránek knih Helen Beatrix Potterové. Jeho výtvarné pojetí věrně odpovídá původním ilustracím.

ČESKÉ HRANÉ POHÁDKY

Máte svou oblíbenou vánoční pohádku? Určitě si Vánoce bez ní neumíte představit. Nechcete-li se spoléhat na to, zda-li bude do svátečního programu některou televizí zařazena, pořiďte si ji na DVD už nyní a sestavte si vánoční program sami. V nabídce společnosti Filmexport Home Video najdete hned několik krásných českých hraných pohádek, vzpomínáte na princeznu Ladu a válkychtivého krále Kazisvěta z pohádky Princezna se zlatou hvězdou? A co třeba král Miroslav, který se snaží změnit k lepšímu princeznu Krasomilu (Pyšná princezna)? V rukávu však máme i několik es - Hrátky s čertem,

Dařbuján a Pandrhola nebo Obušku, z pytle ven! Ke klasice patří i dvě pohádky Jaroslava Macha Jak se Franta naučil bát a O medvědu Ondřejovi, které vyšly na jednom DVD.

PRO VÁNOČNÍ POHODU

Císařův pekař – Pekařův císař

Historická veselohra o císaři Rudolfovi II., pekaři Matějovi a legendárním Golemovi. Tento příběh neodpovídá přesně historické pravdě, ale je zato nadmíru poučný. V dvojroli v něm září Jan Werich.

Dobrý voják Švejk / Poslušně hlásím

Slavné filmové zpracování románu Jaroslava Haška o dobrém vojáku Švejkovi. Hlavní roli v něm nezapomenutelně ztvárnil Rudolf Hrušínský. Inteligentní zábava pro každého, kdo má smysl pro humor.

4x Voskovec a Werich

Hej-Rup!, Pudr a benzin, Peníze nebo život a Svět patří nám – to jsou čtyři filmy s Voskovcem a Werichem, které najdete v luxusním balení. Připomeňte si atmosféru Osvobozeného divadla a humor této skvělé komické dvojice.

Bláznova kronika

Úžasný film s nezaměnitelným rukopisem Karla Zemana, který okouzluje diváky i dnes. Zeman použil v tomto snímku technik animovaného i hraného filmu, které ve specifickém spojení vytvořily novou kvalitu a posunuly filmovou tvorbu dál.

 

HISTORIE A ZAJÍMAVOSTI

Lidový rok

Vyprávění historika a spisovatele Vlastimila Vondrušky o kalendářních zvycích a obyčejích českého lidu dávné i nedávné minulosti. 4. díl pořadu pojednává o adventu a Vánocích. Víte, jaký je původ adventu, co to jsou přástky a jakou podobu měly adventní svátky v dobách minulých. Součástí DVD je i legendární film Valašský rok z roku 1925!

Indiánské války

Kompletní historie válek bílého muže s indiány, která vás naprosto pohltí. Třídisková edice je nabitá fakty a zajímavým dobovým materiálem, fotografiemi, časovými osami a životopisy význačných důstojníků kavalérie i indiánských náčelníků.

H + Z v SSSR

Je-li kde na světě ráj

Afrika 1, 2 a Z Argentiny do Mexika

Slavní cestovatelé Hanzelka a Zikmund projeli a prochodili celý svět a natočili na kameru vše, co měli možnost poznat. Zajímá vás, jak vypadal život za hranicemi naší republiky v 50. a 60. letech? Pak si neváhejte pořídit některý z těchto dokumentárních filmů.

PRO DOSPĚLÉ

Tajemství skvělého sexu

Pokud si chcete okořenit svůj partnerský život, zkuste tuto videopříručku, která vám ukáže různé fígle pro ještě lepší sexuální život. Tento erotický poradce vyšel celkem na 5 DVD a je ideálním dárkem pro vašeho partnera či partnerku.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ DÁRKY NALEZNETE ZDE.

Všechny filmy ze stran 20 a 21 si můžete objednat na www.filmexport.cz, e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na adrese Filmexport Home Video s.r.o., Kaplická 14, 140 00 Praha 4, tel. +420 261 213 664.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Dárky pro nejbližší nejen na Vánoce. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free