Premiéry na DVD a BD - říjen 2012

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno úterý 2. říjen 2012 0:00 Napsal Daniel Felix Hrouzek

V říjnu na pulty obchodů míří na DVD tyto filmy: 96 hodin, Advent, Bitva u Gettysburgu, Probudím se včera, Resident Evil: Ztracení, Rock of Ages, Sněhurka a lovec, Stephen Hawking a jeho GRAND DESIGN a U pěti veverek.

96 hodin / Taken / 2008

Bývalý špion Bryan povolí své sedmnáctileté dceři Kim výlet do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit. Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do svých rukou! Pouští se po stopách podivnými uličkami Paříže a utahuje obchodníkům s bílým masem příslovečnou smyčku kolem krku. Svou dceru chce totiž zpátky víc než cokoliv jiného.

Režie: Pierre Morel (Okrsek 13, Bez soucitu)
Hrají: Liam Neeson, Maggie Grace, Leland Orser, Jon Gries, Holly Valance
Vydává: Magic Box
Vychází: 3.10.2012 (BD)

Advent / 1956

Františka, žena sedláka Podešvy, byla před svatbou zamilovaná do dřevorubce Jana. Ten však bohužel zahynul při práci v lese a ona zůstala svobodnou matkou. Ve snaze zajistit synkovi lepší budoucnost podlehla námluvám bohatého vdovce Podešvy. Ale později zjišťuje, že sedlák je hrubý, a ani ona, ani její syn nejsou na jeho gruntu šťastni. Život jim navíc ztrpčuje zahořklá děvečka Rozína. Jednoho dne však Františčin pohár trpělivosti přeteče a mladá žena se odhodlá statek nadobro opustit.

Režie: Vladimír Vlček (Zítra se bude tančit všude, Rudá záře nad Kladnem, V proudech)
Hrají: Gustav Hilmar, Nina Jiránková, Marie Vášová, Vojtěch Rosenberg, Otto Lackovič
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 3.10.2012 (DVD)

Bitva u Gettysburgu / Gettysburg / 2011

Mistrovsky natočený dokument o významných okamžicích amerických dějin, kdy svár mezi Severem a Jihem nabývá na vrcholu a vítězství Unie se zdá nedosažitelné. Tři dny trvající zuřivý boj po sobě zanechal více jak padesát tisíc mrtvých a těžce raněných, a přestože sama bitva ještě neukončila vleklou občanskou válku, navždy Ameriku poznamenala a změnila. Dokument na události nazírá přes osudy prostých vojáků a civilistů, kteří si na samém počátku července roku 1863 prošli trýznivým peklem.

Režie: Adrian Moat (The Hunger)
Vydává: Filmexport Home Video
Hrají: Anton Blake, Charles Klausmeyer, André Sogliuzzo, Josh Artis, Greg Berg
Vychází: 17.10.2012 (DVD)

Probudím se včera / I Wake Up Yesterday / 2011

Věčně svobodný profesor češtiny Petr si díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v sedmnácti letech ale nenašel odvahu jí vyznat lásku a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance: cestovat zpět v čase do svých studentských let a vrátit se do června 1989, kdy chodil do třeťáku. Dostane možnost napravit, co promeškal. Jenže zahrávat si s minulostí není jen tak a návraty nejsou nikdy snadné...

Režie: Miloslav Šmídmajer (Peklo s princeznou)
Hrají: Jiří Mádl, Eva Josefíková, Filip Blažek, Viktor Preiss, Miroslav Táborský
Vydává: Magic Box
Vychází: 10.10.2012 (BD, DVD)

Resident Evil: Zatracení / Resident Evil: Damnation / 2012

Zvláštní americký agent Leon S. Kennedy proniká do malé východoevropské země, aby tu ověřil zvěsti, že místní vláda využívá ve válce bio-organické zbraně. Jen chvíli po překročení hranice ale dostává rozkaz k návratu zpět. Leon s odhodláním odhalit pravdu ignoruje nařízení a vstupuje do válečné zóny, aby ukončil řetězec tragédií způsobených bio-organickými zbraněmi... Počítačem animovaný snímek zapadá do filmové série Resident Evil a odhaluje nové znepokojivé skutečnosti.

Režie: Makoto Kamiya (Resident Evil: Rozklad)
Hrají: Robin Sachs, Courtenay Taylor, Carolyn Lawrence, Matthew Mercer, Salli Saffioti
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 3.10.2012 (BD, DVD)

Rock of Ages / 2012

Filmová adaptace broadwayského muzikálu se odehrává ve zlatých osmdesátých letech minulého století. Jednoduchá pop-rocková story pojednává o lásce mladého rockera Drewa Boleyho a krásné servírky Sherrie Christianové, která přichází do Hollywoodu splnit si svůj sen. Největším lákadlem filmu jsou samozřejmě slavné rockové písně 70. a 80. let (Bon Jovi, Guns N' Roses, Deff Leppard, Europe), které celým příběhem provázejí, a také účast hereckých hvězd nejvyššího kalibru.

Režie: Adam Shankman (Pohádky na dobrou noc, Hairspray, Ochránce)
Hrají: Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti
Vydává: Magic Box
Vychází: 17.10.2012 (BD, DVD)

Sněhurka a lovec / Snow White and the Huntsman / 2012

Mocná čarodějnice Ravenna se lstí stane královnou mocné říše. Podle kouzelného zrcadla jí ale stojí v cestě nevlastní dcera Sněhurka a také posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce, který dostane za úkol Sněhurku vystopovat a přivést zpátky. Sněhurka ale není jen tak obyčejná dívka...

Režie: Rupert Sanders
Hrají: Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth, Ian McShane, Bob Hoskins
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 3.10.2012 (BD, DVD)

Stephen Hawking a jeho Grand Design / Stephen Hawking's Grand Design / 2012

Stephen Hawking nás provází svými nekonvenčními myšlenkami, které zdařile vizualizuje na příkladech z naší každodennosti.Rekapituluje převratné teorie a fenomenální vědecké objevy; zlomové okamžiky a získané poznatky názorně demonstruje lehce srozumitelnou formou. Jeho názory můžeme bezvýhradně přijímat i zarputile odmítat, rozhodně bychom je ale neměli ignorovat, neboť přírodní zákony platí jak ve

Hrají: Stephen Hawkingsvětě, který nás obklopuje, tak napříč vesmírem nad našimi hlavami, ale i v nás samotných.
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 3.10.2012 (DVD)

U pěti veverek / 1944

Josef Houbička je majitelem domu U pěti veverek. Má však zlou ženu Filoménu, která uráží služebné a za vším vidí jen peníze. Houbička tajně uplácí uražené služky a půjčuje peníze na činži nemajetným malířům, jen aby byl doma klid. Touží obnovit v domě starou mydlárnu, jenže jeho žena by raději postavila výnosnější garáže. Houbička se s manželkou nepohodne a odchází z domu. V jeho nepřítomnosti se manželka nechá napálit podvodníkem Kozlem a kvůli pochybné investici se zadluží.

Režie: Miroslav Cikán (Alena, Paklíč, Andula vyhrála)
Hrají: Míla Pačová, Jindřich Plachta, Růžena Nasková, Jana Romanová, Eva Klenová
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 17.10.2012 (DVD)

FOTO:  Bontonfilm, Filmexport, Magic Box

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry na DVD a BD - říjen 2012. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free