Dárkové kolekce - novinky 2. část

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno pondělí 29. říjen 2012 7:57 Napsal Lenka Burianová

Společnost Filmexport Home Video přichází s podzimní novinkou. Na trh uvádí další dárkové kolekce složené nejen z archivních českých filmů, ale i dokumentů či animovaných pohádek. Kolekce jsou zaměřené na herecké osobnosti jako jsou herečky Adina Mandlová, Věra Ferbasová či herci Oldřich Nový, Hugo Haas, Jindřich Plachta nebo spisovatel Karel Čapek.

Zlatá kolekce

Věra Ferbasová - 4 DVD za 299 Kč

Andula vyhrála (1938, 83 min., čb)
Rozkošná veselohra podle námětu Olgy Scheinpflugové v režii Miroslava Cikána vypráví o bohatém starém mládenci (O. Nový), který se snaží s pomocí svého sluhy unikat vdavekchtivým slečnám.

Falešná kočička (1937, 107 min., čb)
Komedie Vladimíra Slavínského o dívce, která se touží stát manželkou doktora Přelouče (O. Nový), musí však předstírat, že je dívkou z periferie.

Mravnost nade vše (1937, 77 min., čb)
Komedie Martina Friče s H. Haasem, V. Ferbasovou, A. Mandlovou a S. Rašilovem o zásadovém profesorovi, jehož dobrá pověst je ohrožena příjezdem nemanželské dcery.

Tři muži ve sněhu (1936, 100 min., čb)
Komedie Vladimíra Slavínského s H. Haasem, J. Plachtou a V. Ferbasovou o vyhraném pobytu v Krkonoších, na kterém dojde k legrační záměně.

Adina Mandlová - 4 DVD za 299 Kč

Děvčata nedejte se! (1937, 85 min., čb)
Komedie s H. Haasem a A. Mandlovou o venkovském profesorovi, který jednoho dne nalezne ve své posteli nemluvně.

Panenství (1937, 83 min., čb)
Život je pes (1933, 84 min., čb)

Drama Otakara Vávry a komedie Martina Friče. První film vypráví o tragickém osudu mladé ženy, která se snaží získat peníze na léčení svého nemocného přítele (L. Boháč), druhý je o hudebním skladateli, který v převleku uchvátí srdce dvou žen.

Přítelkyně pana ministra (1940, 87 min., čb)
A. Mandlová a O. Nový v komedii Vladimíra Slavínského o pomluvě, která přinese štěstí mladé úřednici Julince.

Šťastnou cestu (1943, 92 min., čb)
Pět nejznámějších hereček ztvárňuje pět ženských typů v moderním příběhu o prodavačkách z obchodního domu.

Karel Čapek - 4 DVD za 299 Kč

Bílá nemoc (1937, 102 min., čb)
Hugo Haas jako doktor Galén objevil postup léčení tzv. bílé nemoci, který však úzkostlivě chrání. Jeho přáním je trvalý mír na celém světě.

Čapkovy povídky (1947, 97 min., čb)
Filmová podoba povídek K. Čapka v režii Martina Friče vypráví o stinných stránkách života obyčejných lidí, které stojí na počátku policejních případů.

Krakatit (1948, 97 min., čb)
Film Otakara Vávry varuje před zneužitím vědy. Mladý vědec (K. Höger) objeví třaskavinu, která vzbudí zájem u lidí toužících ovládnout svět.

O věcech nadpřirozených (1958, 104 min., čb)
Tři povídky z pera K. Čapka vás přesvědčí o tom, že ne každý dobrý skutek je oceněn a správně odměněn a že ne vše je tak, jak to na první pohled vypadá.

Hugo Haas 2. - 4 DVD za 299 Kč

Mazlíček (1934, 77 min., čb)
Komedie Martina Friče o muži, který se stále drží maminčiny sukně. Jeho poklidný život změní náhodný telefonát s Marcellou (A. Mandlová).

Muži v offsidu (1931, 93 min., čb)
Načeradec, král kibiců (1932, 97 min., čb)

Dvě komedie Gustava Machatého, které vyprávějí o panu Načeradcovi, figurce z Poláčkova románu. Ve filmu uvidíte dnes již neexistující jezdící schody na Letnou.

Poslední muž (1934, 88 min., čb)
Komedie Martina Friče o despotickém profesorovi, který staví do latě nejen své studenty, ale i své rodinné příslušníky. Hrají H. Haas, Z. Baldová, M. Glázrová, A. Novotný a další.

Velbloud uchem jehly (1936, 88 min., čb)
Komedie H. Haase a O. Vávry o chudé dívce a bohatém nápadníkovi. Hrají O. Nový, H. Vítová, A. Nedošinská a další.

Oldřich Nový 2. - 4 DVD za 299 Kč

Hudba z Marsu (1955, 106 min., barevný)
Komedie Jána Kadára a Elmara Klose natočená s nadhledem a vtipem se skvělým hereckým obsazením – J. Marvan, O. Nový, J. Bek, A. Vránová a další.

Paklíč (1944, 88 min., čb)
Detektivní komedie Miroslava Cikána o úspěšném spisovateli (O. Nový) a jeho manželce (J. Steimarová), kteří se stanou obětí podvodníků.

Parohy (1947, 77 min., čb)
Valentin Dobrotivý (1942, 98 min., čb)

Dvě komedie s Oldřichem Novým. První o vydraženém paroží, které způsobí lavinu nedorozumění, druhá o dobrosrdečném Valentinovi, který je častým terčem nejapných vtipů svých kolegů.

Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949, 116 min., čb/barevný)
Parodie režiséra Martina Friče o mladičké Ellen (H. Vítová), která dobyla velkoměsto i srdce milionářovo.

Jindřich Plachta 1. - 4 DVD za 299 Kč

Cesta do hlubin študákovy duše (1939, 88 min., čb)
Komedie v režii Martina Friče o profesorovi gymnázia, který si své pedagogické zkušenosti už léta zapisuje. Ve filmu září J. Plachta, J. Marvan, L. Pešek a další.

Nebe a dudy (1941, 92 min., čb)
Komedie Vladimíra Slavínského s J. Plachtou a J. Marvanem o přátelství statkáře Bartoše a skaláka Fábery.

Pelikán má alibi (1940, 77 min., čb)
Komedie Miroslava Cikána, která vaše nervy napne až k prasknutí a rozhýbe bránici k salvám neutuchajícího smíchu. Hrají M. Homola, R. Nasková, F. Kreuzmann a další.

Z českých mlýnů (1941, 78 min., čb)
Vesnická idyla, v níž mlynář Kaliba usiluje o místo starosty a o vybudování železniční zastávky. Komedii natočil Miroslav Cikán, hrají T. Pištěk, Z. Janů, J. Plachta, A. Mandlová a S. Beneš.

Speciální kolekce

Biblický svár - 4 DVD za 299 Kč

Antikrist (2005, 92 min.)
Jak poznáte nositele největšího zla na Zemi? Hledejte oslnivou, tajemnou osobnost, která se mohutně snaží přetvořit svět v lepší místo. Bude to poslední člověk, kterého byste označili za Satanova pozemského emisara.

Bůh versus Satan (2008, 87 min.)
Poslední boj mezi Bohem a Satanem, dobrem a zlem. Bible poukazuje na bitvu u města Meggido, na území dnešního Izraele. Jak bude tato bitva vypadat?

Satan: Vládce temnot (1998, 44 min.)
On je tou noční můrou, která nás navštěvuje v nejtemnějších hodinách, fantomem, který nás volá uprostřed noci. Buďte svědky příběhu o stvoření zla, které pronásleduje lidstvo od počátku časů.

Svatý grál (2005, 45 min.)
Dokument Joshe Bernsteina sleduje stopy svatého grálu ze Svaté země do středověkých francouzských hradů. Odkrývá i temnou kapitolu z období nacismu, kdy Hitler financoval hledání svatého grálu.

Bojovný starověk - 4 DVD za 299 Kč

Amazonky (1999, 43 min.)
Podle Řeků mohl Amazonku porazit jen ten nejlepší a nejodvážnější z nich. Jsou vyobrazovány všemi různými způsoby od krvelačných zabijáků až po nymfomanky. Skutečnost je však daleko prostší…

Trója bohů a válečníků (2006, 45 min.)
Homérova Iliada bezpochyby patří k nejvěhlasnějším literárním dílům všech dob. Je to epos o řeckých bozích, pozemských válečnících a o desetiletí trvajícím soupeření o nejkrásnější ženu světa. Je epos založen na pravdě?

Vzestup a pád Sparťanů: Kodex cti (2002, 91 min.)
Bitva u Thermopyl se zapsala do dějin Západu jako jeden z rozhodujících okamžiků. Kdo byli tito vojáci, kteří byli ochotní bojovat předem prohranou bitvu jen proto, aby hájili svou čest a svou zem?

Vzestup a pád Sparťanů: Zničující válka (2002, 91 min.)
Peloponéská válka trvala dlouhých 27 let a změnila prapodstatu demokracie. Tento díl dokumentu se zaměřuje na zničující dopad peloponéské války a na pád starověké Sparty.

Dan Brown: Fakta a fikce - 4 DVD za 299 Kč

Osvícení andělů a démonů(2005, 90 min.)
Bestseller Dana Browna Andělé a démoni zobrazuje svět, ve kterém Vatikán už více než dvě stě let svádí bitvu s mocným tajným společenstvím Ilumináty. Proč Vatikán mlčí o své minulosti a událostech s ní spojených?

Prolomení šifry mistra Leonarda (2004, 88 min.)
Průvodcem tímto strhujícím dokumentem je autor mezinárodního bestselleru Šifra mistra Leonarda: Fakta (Cracking The Da Vinci Code) Simon Cox, s nímž se vydáme na neuvěřitelnou cestu za tajemstvími na pozadí slavného románu Dana Browna The Da Vinci Code.

Hledání ztraceného symbolu (2009, 88 min.)
Vydejte se na jedinečné dobrodružství protkané tajnými šiframi, stavbami i symboly zmiňovanými v Brownově knize. Odděluje pravdivé historické skutečnosti od literární fikce a nabízí neobvykle obšírný a fascinující pohled na Ztracený symbol, jenž zcela uchvátil miliony čtenářů po celém světě.

Bible: Odhalená tajemství (2008, 134 min.)
Největší záhady Bible: potopa, Sodoma a Gomora, přechod Rudého moře. Příběhy zázračné i znepokojující. Nové objevy v geologii, archeologii, astronomii a klimatologii však naznačují, že tyto události se mohly ve skutečnosti stát.

Konec světa 2012 1. - 4 DVD za 299 Kč

Apokalypsa kdy a jak (2008, 88 min.)
Důkladný rozbor celé řady možných „nejhorších“ scénářů konce světa – erupce ničivého supervulkánu, invaze mimozemšťanů, smrtící asteroid a další možná nebezpečí.

Apokalyptická šifra (2009, 46 min,)
Sir Isaac Newton předpověděl datum apokalypsy. Trvalo mu to mnoho let, než spočítal datum konce našeho světa a byl přímo posedlý alchymií a biblickými proroctvími.

Mayský kalendář (2008, 44 min.)
Mayský kalendář nás nepřestává udivovat svou nevídanou přesností. Podle něj náš současný věk Páté slunce skončí 21. prosince 2012 a co přijde potom, nikdo netuší.

Nostradamus: 500 let poté (2003, 90 min.)
Mnozí věří, že předpověděl nástup Adolfa Hitlera, Napoleona Bonaparte i Louise Pasteura. Poslední datum, jež Nostradamus zmiňuje, je rok 3797. Po tomto datu již další proroctví nejsou…

Konec světa 2012 2. - 4 DVD za 199 Kč

Nostradamus: 2012 (2009, 87 min.)
Mnozí věří, že 21. prosinec 2012 poznamená historii naší planety. Nastane obrovská kosmická kolize, globální ekologická katastrofa, zúčtování ve stylu Armageddonu nebo jemnější forma přeměny?

Nostradamus: Fakta (2006, 46 min.)
Nyní se vůbec poprvé dozvíme pravdu o jedné z nejslavnějších osobností, které kdy žily. Dokument přináší nové překlady proroctví, jež Nostradamus napsal takřka před pěti sty lety. A tato jsou vskutku ohromující.

Planeta Země po vymření lidstva (2008, 89 min.)
Odborníci na inženýrství, botaniku, ekologii, biologii, klimatologii a archeologii vytvářejí obraz toho, jak bude Země vypadat v průběhu dní, týdnů, měsíců, let a milénií poté, co zmizí lidé.

Soudný den 2012 (2007, 45 min.)
Soudný den 2012 je dokumentární film, který zkoumá proroctví věštců z celého světa. Zdá se, že všechna proroctví poukazují na rok 2012.

Okno do vesmíru - 4 DVD za 299 Kč

Hubbleův teleskop: Poslední mise (2008, 45 min.)
Hubble je globální superstar i všeobecně známá věc. Nyní čelí asi nejdramatičtější chvíli své existence: poslední návštěvě kvůli opravám a poslední sbohem od astronautů.

Jsme ve vesmíru sami? (2009, 88 min.)
Život v drsných mimozemských podmínkách se nezdá být nereálný. A co v jiných slunečních soustavách v hlubokém vesmíru?

Mimozemské bouře (2009, 44 min.)
Bouře na Marsu, Neptunu, Titanu, Jupiteru, Venuši, Saturnu jsou větší, horší a zvláštnější, než jejich protějšky na Zemi. Proč tomu tak je? Co pohání jejich běsnění?

Slunce (2009, 44 min.)
Pokroky v astronomii, dokonalé počítačové animace (CGI) a experti na Slunce se v tomto pořadu sejdou, aby odhalili záhady nejbližší hvězdy naší planety.

Záhady minulosti - 4 DVD za 299 Kč

Atlantida: Ztracená civilizace (1995, 47 min.)
Je možné, že kdysi dávno Atlantida skutečně existovala? A pokud ano, kde? Atlantidu lidé hledali na ostrovech Bimini, Santorini, na Kanárských ostrovech, a dokonce i v Tróji.

Boží hněv (2010, 44 min.)
Dokument nabízí neotřelý a moderní pohled na tradičních deset biblických morových ran, věnuje se biblické potopě, invazi kobylek, zkažené vodě atd., a přenáší je do moderního světa pomocí velmi zdařilých animací.

Hledání archy úmluvy (2005, 45 min.)
Po staletí dobrodruzi a archeologové, oddaní a odhodlaní, dokonce i Indiana Jones, hledali největší biblický posvátný poklad: archu úmluvy. Přes veškerou svou slávu před staletími záhadně zmizela ze stránek historie.

Noemova archa (2009, 44 min.)
Někteří věří, že je tento příběh skutečný, jiní zpochybňují každé jeho slovo. Legenda o arše, kterou postavil Noe, je příběhem plným hádanek a tajemství.

Vánoční pohádky - 5 DVD za 199 Kč

Nejmenší světýlko (2004, 44 min., animovaný)
Nadčasový příběh o síle zázraků a víry v sebe sama a druhé. Je to kouzelný příběh o opuštěné a vystrašené žárovce, kterou najde osmiletý chlapec a vezme si ji domů.

Spike (2008, 35 +45 min., animovaný)
Spike, čerstvý absolvent školy pro elfy, se vydává na severní pól, kde by měl pracovat v Santově dílně. Spikeovi se však příliš nedaří, a tak jedna šlamastyka střídá druhou.

Vánoce v Gaudínii (2002, 22 min., animovaný)
Rytíř Skřípek (2004, 28 min., animovaný)

Dva krátké vánoční příběhy. První vypráví o čarodějnici, která ukradne z oblohy vánoční hvězdu, druhý je o rytíři Skřípkovi, který dostane od krále obtížný úkol.

Vánoce v New Yorku (2008, 42 min., animovaný)
Příběh o chlapci jménem Leo, jenž se musel přestěhovat i se svojí rodinou do New Yorku, a jeho rozkošné fence Ramoně, která se mu ve velkoměstě ztratí. V hledání Leovi pomůže kouzelný skřítek.

Vánoční dobrodružství (2000, 49 min., animovaný)
Kvůli běsnící bouři přistane Santa nouzově v lese a jeho vyděšení sobi se rozutíkají do všech stran. Podaří se je najít a znovu zapřáhnout?

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Dárkové kolekce - novinky 2. část. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free