Premiéry na DVD a BD - listopad 2012

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno pondělí 5. listopad 2012 0:00 Napsal Daniel Felix Hrouzek

V říjnu na pulty obchodů míří na DVD tyto filmy: Abraham Lincoln: Lovec upírů, Až vyjde měsíc, Blade Runner, Cesta k zemskému jádru, Holka nebo kluk?, Maskovaná milenka, Záhady starověku, Lawrence z Arábie, Méďa a Temný rytíř povstal.

Abraham Lincoln: Lovec upírů / Abraham Lincoln: Vampire Hunter / 2012

Atmosféra americké občanské války je třaskavá, vše směřuje k velkému střetu Jihu a Severu. Na pozadí ale doutná jiná bitva, bitva lidí a upírů... Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí.

Režie: Timur Bekmambetov (Noční hlídka, Denní hlídka, Wanted)
Hrají: Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead, Jimmi Simpson
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 21.11.2012 (BD, DVD)

Až vyjde měsíc / Moonrise Kingdom / 2012

Příběh svérázné komedie se odehrává v 60. letech minulého století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let a oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují, uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán: po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama!

Režie: Wes Anderson (Jak jsem balil učitelku, Taková zvláštní rodinka, Život pod vodou)
Hrají: Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray, Kara Hayward, Jared Gilman
Vydává: Magic Box
Vychází: 28.11.2012 (BD, DVD)

Blade Runner: Edice k 30. výročí / Blade Runner: 30th Anniversary Collection / 1982

Speciální 3-disková edice futuristického mistrovského díla na poli science fiction! Harrison Ford jako detektiv Rick Deckard ve stylovém noir příběhu z 21. století pronásleduje uprchlého vraždícího replikanta a zároveň je přitahován k záhadné ženě, jejíž tajemství by mohlo podkopat jeho víru... Vizuálně dokonalý, intenzivní, akční a působivě prorocký snímek poprvé ve finálním režisérském sestřihu. Uvidíte prodloužené scény i dosud nezveřejněné speciální efekty.

Režie: Ridley Scott (Vetřelec, Gladiátor, Prometheus)
Hrají: Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young, Edward James Olmos, M. Emmet Walsh
Vydává: Magic Box
Vychází: 7.11.2012 (BD)

Cesta k zemskému jádru / Journey to the Earth's Core / 2011

Dokument poutavým způsobem provází diváka útrobami naší planety, a to od půdy těsně pod našima nohama přes zónu pohřbívání a základy výškových budov až k hlubinným jeskyním a gigantickým propastem. Divák pozná nejhlubší kořenové systémy, nejhlouběji zbudovaný hotel, nahlédne do dolů i do nejhlubší prohlubně mořského dna. Vydá se k ropným plošinám i extrémním pevninským vrtům. Na závěr se přiblíží až k tektonickým deskám a zóně tekutého magmatu. A pak už jen zbývá pomyslný krůček k samotnému cíli...

Hrají: David DeKok
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 14.11.2012 (DVD)

Holka nebo kluk? / 1938

Adině Mandlové to sluší i v pánském obleku! Statkář Orlický má za sebou tři nepovedená manželství a tato zkušenost z něj udělala zapřisáhlého nepřítele všech žen. Na jeho panství mohou pracovat pouze staří mládenci a k témuž údělu nutí i svého synovce a univerzálního dědice Ríšu. Jednoho dne však strýček zjistí, že se Ríša tajně schází s dívkou, rozlítí se a rozhodne se ho ze závěti vyškrtnout. Má totiž v záloze vhodnějšího dědice: kabaretního tanečníka a zpěváka Adu Bártů, potomka své sestry.

Režie: Vladimír Slavínský (Tři muži ve sněhu, Dva týdny štěstí, Poslední mohykán)
Hrají: Adina Mandlová, Marie Blažková, Theodor Pištěk, Václav Trégl, Růžena Šlemrová
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 14.11.2012 (DVD)

Lawrence z Arábie / Lawrence of Arabia / 1962

Výpravný filmový epos představující život britského důstojníka Lawrence, který během dvou let 1. světové války, které strávil v Arábii, dokázal sjednotit arabské kmeny proti Turkům a ještě za svého života se stal legendou. Nestárnoucí snímek byl oceněn sedmi Oscary včetně Oscara za nejlepší film. Výpravné scény jsou natočeny s nebývalou energií a představivostí, nikdy nebyla předvedena lepší práce s kamerou a nikdy se nesešlo v jednom filmu tolik filmových hvězd! Poprvé ve vysokém rozlišení.

Režie: David Lean (Doktor Živago, Cesta do Indie, Největší příběh všech dob)
Hrají: Peter O'Toole, Alec Guinness, Anthony Quinn, Jack Hawkins, Omar Sharif
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 14.11.2012 (BD)

Maskovaná milenka / 1940

Vydařený pokus o český velkofilm kosmopolitního ražení. Jde o romantický příběh vznešené dámy, která chtěla žít bez manželských pout, ale touha po dítěti ji zavedla - pečlivě zamaskovanou - do náruče mladého šlechtice. Teprve po letech uvěřila jeho lásce a dala se poznat... Na velkolepé podívané, kterou chtěl režisér oslnit diváka, se značnou mírou podílely náročné stavby v barrandovském studiu. V protektorátních poměrech tak vzniklo úspěšné dílo, schopné mezinárodní soutěže.

Režie: Otakar Vávra (Romance pro křídlovku, Kladivo na čarodějnice, Proti všem)
Hrají: Lída Baarová, Gustav Nezval, Ladislav Pešek, Jiří Steimar, Jiřina Šejbalová
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 28.11.2012 (DVD)

Méďa / Ted / 2012

John byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak - mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak ale roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek - John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho podivné soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji...

Režie: Seth MacFarlane (Griffinovi, Hellboy 2: Zlatá armáda, Robot Chicken)
Hrají: Seth MacFarlane, Mark Wahlberg, Mila Kunis, Giovanni Ribisi, Patrick Warburton
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 28.11.2012 (BD, DVD)

Temný rytíř povstal / The Dark Knight Rises / 2012

Je tomu již osm let, co se Batman vytratil do noci, čímž se z hrdiny změnil v uprchlíka. Tím, že za něj padla vina za smrt Harveyho Denta, obětoval temný rytíř všechno pro to, co společně s komisařem Gordonem považoval za vyšší dobro. A na čas tato lež skutečně zabírala, když byla kriminální aktivita v Gothamu rozdrcena silou Dentova odkazu.  Všechno se ale mění s příchodem prohnané zlodějky a jejích tajemných zájmů. Avšak ještě daleko nebezpečnější je nástup Banea, maskovaného teroristy...

Režie: Christopher Nolan (Inception,  Batman začíná, Temný rytíř)
Hrají: Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway
Vydává: Magic Box
Vychází: 28.11.2012 (BD, DVD)

Záhady starověku: Vyslanci cizích světů / Атлантида. Предки из космоса) / 2011

Archeologové v Mexiku nedávno objevili starou hrobku, v níž nalezli zlaté sošky exotických ptáků, které svým tvarem velmi připomínají moderní bojové letouny. V Egyptě byl na jedné ze starověkých nástěnných maleb objeven podrobný nákres vrtulníku se dvěma rotory, jako mají ty dnešní. Co tyto nalezené artefakty znamenají? Současní experti je pomocí konvenčních vědeckých metod vysvětlit nedokážou. Vzkvétala snad na naší planetě kdysi dávno vyspělá civilizace? Potvrzují snad nalezené artefakty tuto novou teorii, jež převrací dějiny lidstva naruby?

Režie: Anatolij Nevelskij
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 28.11.2012 (DVD)

 

FOTO:  Bontonfilm, Filmexport, Magic Box

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry na DVD a BD - listopad 2012. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free