Konečně sami - střípky z dobového tisku

Kategorie: Nalezeno v archivech
Vytvořeno pátek 17. srpen 2012 0:00 Napsal NFA

Film, který je zároveň módní přehlídkou! Malé úlohy, které se objevují ve filmu jednou nebo dvakrát, vystačí se svou vlastní garderobou. Ale hrdinka celovečerního filmu, která se octne během děje ve všech běžných společenských událostech, ráno, odpoledne, při obědě, na odpolední procházce, ve večerní společnosti, na návštěvách soukromých i úředních, v době líbánek, na svatební cestě, u oltáře i při rozvodu – jako Nataša Gollová v novém filmu režiséra Cikána „KONEČNĚ SAMI“ – musí mít těch toalet značně mnoho. Na ladné a štíhlé postavě Nataši Gollové, s oduševnělým výrazem očí a krásnými zlatými vlasy, vystřídá se ve filmu „Konečně sami“ 12 toalet, takže premiéra a každá další reprisa filmu bude pro mladé muže a ženy vlastně přehlídkou pro všechny příležitosti.

 

Máček a Kalabis – Jindřich Plachta a Stanislav Neumann

Ve filmu „Konečně sami“ vystupují dva podaření chlapíci, kteří se chtěli vrhnout na cestu zločinu, ale neměli k tomu schopností. Jmenují se Máček a Kalabis. Úspěch Jindřicha Plachty a Stanislava Neumanna v těchto dvou rolích byl tak veliký, že se společnost Nationalfilm a její režisér Miroslav Cikán rozhodli užití jejich samorostlé komiky ještě jednou v těchže úlohách. Příležitost se brzy naskytla. Režisér Cikán napsal si se svým scenáristou Jaroslavem Mottlem původní detektivní veselohru „Pelikán má alibi“, v níž vystupují také Máček a Kalabis. Tentokrát to jsou dva pouliční fotografové, kteří mají právě takové štěstí, jak jsou nešikovní. Stanislav Neumann a Jindřich Plachta jsou jako určení k tomu, aby tvořili dvojici komiků, která se nikdy neokouká a bude předvádět zájem obecenstva z filmu do filmu. Jeden malý a pohyblivý, druhý dlouhý a rozumě pomalý, navzájem se doplňují v komickém výrazu.

DVD Konečně sami můžete zakoupit na www.filmexport.cz.

ZDROJ: NFA (ev. č. 341/3037)

Pozn. red.: Texty jsou doslovným přepisem originálních textů se zachováním původního jazyka a stylistiky.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Konečně sami - střípky z dobového tisku. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free