Cesta do lesa a seriál Missing

1
Kategorie: Zajímavosti
Vytvořeno čtvrtek 21. červen 2012 10:59 Napsal Mgr. Ondřej Slanina

Velký znalec českého filmu Jaroslav Sedláček v devadesátých letech řekl: ,,Český film jen tak nezanikne, prostě proto, že hodně vydrží.“ Naše zbrusu nová rubrika bude pojednávat o nejzajímavějších projektech, které jsou v realizaci. Dnes se podíváme na natáčení nového filmu Tomáše Vorla Cesta do lesa i vysokorozpočtového hollywoodského seriálu Missing natáčeného z velké části i u nás. Příště se podíváme také na natáčení vysokorozpočtového evropského seriálu Borgiové, jehož druhá série se již za pár dní začíná v Praze natáčet.

Možná si ještě vybavíte v době premiéry mírně podceňovaný snímek Tomáše Vorla Cesta z města z roku 2000, který se stal domácím hitem. V hlavní roli tehdy zářil tradiční spolupracovník režiséra herec Tomáš Hanák. Řada diváků si po častých televizních reprízách kladla otázku, zda se hlavní hrdina na konci filmu vrátil na venkov ke krásné Markétě (Bára Schlesinger – za svobodna Nimcová) nebo ne? My už v redakci sice odpověď známe, ale necháme si ji pro sebe. Nechme však promluvit režiséra filmu Tomáše Vorla: „Film Cesta z města nás překvapil, jaký měl úspěch. Vidělo ho přes dva miliony diváků. A dodnes mě překvapuje, že si ho lidé pořád pouštějí a znají a citují a milují. Stal se z něho takový kult. Vznikly cestovní kanceláře Cesta z města, vznikly turistické trasy Cesta z města, viděl jsem dokonce voňavku Cesta z města.“ Jedním dechem dodává: „Mnoho lidí podle našeho filmu zrealizovalo svou „cestu z města“. Tak i já většinu času trávím v rabštejnských lesích nebo na ranči Havraní kámen. A Bára Nimcová, se kterou jsem kdysi psal scénář a hrála roli Markéty, žije se svým mužem a třemi dětmi a dvěma krávami a jednou veverkou v německé pohraniční vesničce Hohenberg. A jak se postupně hromadily naše vesnické zážitky a příběhy, rozhodli jsme se, že napíšeme pokračování filmu Cesta z města s názvem Cesta do lesa. Jak název napovídá, už to není o útěku z civilizace, ale je to jasná cesta tam, odkud jsme jako lidé vzešli a kam se zase jednou navrátíme – do lesa. Takže ten film je hlavně o stromech, o zvířatech, o houbách … tedy hlavně o lesácích, myslivcích, houbařích, zemědělcích a také přistěhovalcích z města, zvaných náplavy.“


Tvůrci mají zatím natočenou polovinu snímku, Tomáš Vorel stojí dokonce i za kamerou a v produkci budou pokračovat až do května, kdy se vydají do střižny a zvukového studia. Točí se opět v nádherné přírodě v okolí Rabštejna nad Střelou a přilehlých lokalitách. Kromě již zmiňovaných herců se ve filmu objeví vycházející hvězdička Anna Linhartová, jež diváky i kritiky zaujala v Hřebejkově Nevinnosti, chybět nebude ani Tomáš Vorel jr., jež od posledního filmu opravdu vyrostl, filmoví manželé Bolek Polívka s Evou Holubovou, Jiří Schmitzer nebo Milan Šteindler. Premiéru mají naplánovanou na začátek října, tak doufejme, že všechno stihnou včas a k obecné divácké spokojenosti. Jsem zvědavý, zda se jim do filmu podaří vymyslet podobnou kultovní hlášku jako byla:,,Kompjůtr nepodojíš, kompjůtr nepovořeš.“

{youtube}uFvuv8tue-k{/youtube}

Ashley Judd hledá v Praze ztraceného syna v seriálu Missing

Z poněkud jiného soudku je seriál Missing, který se natáčel z většiny v České republice a na amerických obrazovkách si odbude světovou premiéru 15. března tohoto roku. Diváci budou sledovat napínavý příběh americké ženy Rebeccy Winston (Ashley Judd), která procestuje celou Evropu i část Asie, aby se pokusila najít uneseného syna. Není to však žena v domácnosti, ale bývalá agentka CIA.

Jednu z hlavních rolí seriálu stanice ABC ztvárnil náš muž v Hollywoodu úžasný Karel Roden. Já jsem byl na natáčení přítomen přestřelce v gotickém kostele Sv. Haštala v Praze, kde jsem se potkal se všemi hvězdami seriálu, včetně Seana Beana, kterého znáte jako Boromira z kultovní filmové série Pán prstenů.

{youtube}SiuIM26ejk8{/youtube}

Karel Roden měl po celou dobu natáčení svého osobního asistenta a v den, kdy jsem se tam objevil, se stala i tato situace. Pan Roden čekal na několikáté opakování své scény a byl už značně nervózní, protože měl večer divadelní představení na Hradě. Snažil se tedy urgovat natočení svých záběrů. Američané mu vyšli vstříc a když na něj zavolali, vyskočil ze židle tak rychle, až na sebe vylil sklenici ledového čaje. Následujících několik minut se dali všichni asistenti za Rodenova smíchu do pohybu, aby mu usušili šaty, natočila se poněkolikáté přestřelka a mohl utíkat na představení, kde místo mafiána ztvárňoval roli v Shakespearovi. Producentem je Gideon Amir, který byl nominovaný na prestižní Emmy za minisérii Mlhy Avalonu natočené také u nás. Doufejme, že seriál uspěje a poputuje nějaká cena Emmy i do naší vlasti, která poskytuje objektivně jeden z nejlepších servisů v regionu tradičně s minimální podporou České republiky.

FOTO: 2media.cz, abc.go.com


 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Cesta do lesa a seriál Missing. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free